Komunikaty PR

Sobota w rytmie jazzu - spotkanie z Andrzejem Dąbrowskim

2023-04-20  |  14:00
Biuro prasowe

Sobota w rytmie jazzu? Z okazji nadchodzącego Międzynarodowego Dnia Jazzu wszystkich miłośników fotografii i fanów jazzowych rytmów zapraszamy w sobotę, 22 kwietnia o godzinie 14:00, do DESA Unicum przy ul. Pięknej 1A na niezwykłe muzyczne spotkanie ze sztuką.

W jaki sposób można połączyć fotografię i jazz? Gościem spotkania będzie Andrzej Dąbrowski - muzyk i fotograf w jednej osobie. Artysta opowie o swojej sztuce, zarówno ze strony muzycznej, jak i fotografii oraz przybliży tajniki tego unikatowego połączenia.

Andrzej Dąbrowski to prawdziwy człowiek renesansu. Perkusista, kompozytor, fotograf, piosenkarz, którego przeboje śpiewała cała Polska, a także odnoszący sukcesy kierowca rajdowy, który starty w zawodach zaczął od wicemistrzostwa Polski w 1957. Na wystawie przedaukcyjnej dla zwiedzających dostępne będzie aż 14 fotografii autorstwa Andrzeja Dąbrowskiego, na których artysta uwiecznił ikony jazzu. Wśród nich znaleźli się: Urszula Dudziak, Andrzej Kurylewicz, Count Basie, Sarah Vaughan i wielu innych.

Rozmowę o fotografiach i jazzie z Andrzejem Dąbrowskim poprowadzi Waldemar Plusa, prezes firmy ArtBankInc, zajmujący się promocją polskiej kultury w Polsce i za granicą.

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania Biuro prasowe
2024-12-23 | 15:54

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Anna Libera, AWA WSCHO z cyklu Strasznie nam się tu podoba! Muzeum Warszawy. fot. M. Matyjaszewski, A. Sulej   Muzeum Warszawy, Rynek Starego Miasta 42,
Sztuka Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni
2024-12-17 | 10:45

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

W najbliższą sobotę 21 grudnia w zabytkowej Elektrowni Karola Scheiblera w otoczeniu choinek oraz klimatycznych lampek odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Chóru
Sztuka NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
2024-12-10 | 12:00

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA    Grobowce w formie kaplicy w stylu neomauretańskim z wielobarwnej cegły, małej neoklasycystycznej

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Edukacja

Idea STEM zmienia podejście do edukacji dzieci na całym świecie. Doświadczanie i współpraca zamiast wykładów

Odejście od wykładowej metody prowadzenia zajęć na rzecz doświadczeń, współpracy i partnerskich relacji z nauczycielem to podstawowe założenia idei edukacyjnej STEM. Ma ona wspierać rozwój dzieci i młodzieży w kierunkach, jakie wytycza zmieniająca się rzeczywistość i na jakie nastawiony będzie rynek pracy za kilka lat. Globalnie rynek edukacji STEM do końca dekady podwoi swoje przychody. Ten światowy trend jest obserwowany i rozwijany również w Polsce, m.in. poprzez projekt STEM Kindloteka.

Handel

Finansowanie, technologia i wola polityczna sprzyjają walce o klimat. Dołączają do niej także konsumenci

Eksperci apelują o intensyfikację wysiłków na rzecz ochrony klimatu. Tym bardziej że teraz są ku temu sprzyjające warunki: finansowanie, wola polityczna i zaawansowane technologie. Coraz częściej idzie za tym także gotowość społeczeństwa do zmian. Choć w kontekście zielonej rewolucji mówi się przede wszystkim o transformacji energetycznej i ograniczaniu emisji CO2, dbanie o zmiany zaczyna się również na poziomie decyzji konsumenckich. Polacy mają tego świadomość i wdrażają proekologiczne nawyki w codzienną rutynę i zakupy.