Sobota w rytmie jazzu - spotkanie z Andrzejem Dąbrowskim
Sobota w rytmie jazzu? Z okazji nadchodzącego Międzynarodowego Dnia Jazzu wszystkich miłośników fotografii i fanów jazzowych rytmów zapraszamy w sobotę, 22 kwietnia o godzinie 14:00, do DESA Unicum przy ul. Pięknej 1A na niezwykłe muzyczne spotkanie ze sztuką.
W jaki sposób można połączyć fotografię i jazz? Gościem spotkania będzie Andrzej Dąbrowski - muzyk i fotograf w jednej osobie. Artysta opowie o swojej sztuce, zarówno ze strony muzycznej, jak i fotografii oraz przybliży tajniki tego unikatowego połączenia.
Andrzej Dąbrowski to prawdziwy człowiek renesansu. Perkusista, kompozytor, fotograf, piosenkarz, którego przeboje śpiewała cała Polska, a także odnoszący sukcesy kierowca rajdowy, który starty w zawodach zaczął od wicemistrzostwa Polski w 1957. Na wystawie przedaukcyjnej dla zwiedzających dostępne będzie aż 14 fotografii autorstwa Andrzeja Dąbrowskiego, na których artysta uwiecznił ikony jazzu. Wśród nich znaleźli się: Urszula Dudziak, Andrzej Kurylewicz, Count Basie, Sarah Vaughan i wielu innych.
Rozmowę o fotografiach i jazzie z Andrzejem Dąbrowskim poprowadzi Waldemar Plusa, prezes firmy ArtBankInc, zajmujący się promocją polskiej kultury w Polsce i za granicą.
Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania
Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni
NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.