Sobota w rytmie jazzu - spotkanie z Andrzejem Dąbrowskim
Sobota w rytmie jazzu? Z okazji nadchodzącego Międzynarodowego Dnia Jazzu wszystkich miłośników fotografii i fanów jazzowych rytmów zapraszamy w sobotę, 22 kwietnia o godzinie 14:00, do DESA Unicum przy ul. Pięknej 1A na niezwykłe muzyczne spotkanie ze sztuką.
W jaki sposób można połączyć fotografię i jazz? Gościem spotkania będzie Andrzej Dąbrowski - muzyk i fotograf w jednej osobie. Artysta opowie o swojej sztuce, zarówno ze strony muzycznej, jak i fotografii oraz przybliży tajniki tego unikatowego połączenia.
Andrzej Dąbrowski to prawdziwy człowiek renesansu. Perkusista, kompozytor, fotograf, piosenkarz, którego przeboje śpiewała cała Polska, a także odnoszący sukcesy kierowca rajdowy, który starty w zawodach zaczął od wicemistrzostwa Polski w 1957. Na wystawie przedaukcyjnej dla zwiedzających dostępne będzie aż 14 fotografii autorstwa Andrzeja Dąbrowskiego, na których artysta uwiecznił ikony jazzu. Wśród nich znaleźli się: Urszula Dudziak, Andrzej Kurylewicz, Count Basie, Sarah Vaughan i wielu innych.
Rozmowę o fotografiach i jazzie z Andrzejem Dąbrowskim poprowadzi Waldemar Plusa, prezes firmy ArtBankInc, zajmujący się promocją polskiej kultury w Polsce i za granicą.
Jubileusz 10-lecia siedziby NOSPR
Święto sztuki i designu w Krakowie
Gala 5. edycji Warszawskiego Maratonu Fotograficznego
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Katarzyna Dowbor: Telewizja ma ogromną siłę i dzięki temu mogę zrobić coś dla innych. Nieważne, pod jakimi barwami – ważne, że się pomaga
Szefowa Fundacji TVP z pełnym przekonaniem przyznaje, że jej nowa rola to zarówno ogromne wyzwanie, jak i spełnienie marzeń o niesieniu pomocy innym. Katarzyna Dowbor cieszy się, że znów może pomagać ludziom w różnych kryzysach i w pewnym sensie jest to kontynuacja jej misji z programu „Nasz nowy dom”. Na razie Fundacja TVP wspiera osoby, które ucierpiały podczas niedawnej powodzi, ale pod jej skrzydła mogą też trafić inni potrzebujący.
Gwiazdy
Piotr Zelt: Od dawna weryfikuję swoje nawyki. Gonię też wszystkich z mojego otoczenia, żeby oszczędzali wodę i porządnie segregowali śmieci
Aktor zauważa, że w dzisiejszych czasach ekologiczny styl życia powinien być nie tylko modą, ale wręcz koniecznością. Zwraca bowiem uwagę na przyspieszającą degradację naszego środowiska i konieczność weryfikacji własnych przyzwyczajeń. Dobitnie tłumaczy to również swoim bliskim i mobilizuje ich do odpowiedzialnego postępowania. Zdaniem Piotra Zelta kluczowe jest przede wszystkim oszczędzanie wody, bo za jakiś czas może jej zabraknąć w naszych kranach, a także segregowanie śmieci i ograniczenie zakupów nowych ubrań oraz urządzeń elektronicznych.
Handel
Polski rynek odzieży sportowej i outdoorowej notuje stabilne wzrosty. Kupujący szukają technologicznych nowinek
Niemal połowa Polaków kupujących artykuły sportowe ćwiczy kilka razy w tygodniu, a 13 proc. robi to codziennie. Większa aktywność powoduje, że rośnie krajowy rynek artykułów sportowych. W latach 2023–2028 ma to być średnio 6 proc. rocznie – wynika z danych PMR. Polscy konsumenci w coraz większym stopniu zwracają uwagę na technologiczne aspekty i rozwiązania w produktach outdoorowych. Producenci tacy jak Columbia Sportswear inwestują więc coraz więcej w patenty i innowacje. W centrum handlowym Westfield Mokotów w Warszawie został właśnie otwarty drugi w Polsce monobrandowy sklep tej marki.