Spacer po Pałacu Rzeczypospolitej oczami architekta Tomasza Koniora
Pałac Rzeczypospolitej w Warszawie to miejsce ponad trzystuletniej historii. Architektoniczne tajniki renowacji tego wyjątkowego obiektu w czasie niespotykanej formuły konferencji w formie spaceru odsłonił znany Tomasz Konior, twórca wielu prestiżowych projektów, w tym katowickiego NOSPR-u. Mecenat nad projektem objęła firma WIŚNIOWSKI.
8 sierpnia sekrety Pałacu Rzeczypospolitej, barokowej perły architektury otoczonej Ogrodem Krasińskich, odkrywali przedstawiciele renomowanych biur projektowych z całej Polski. Kanwą narracji przewodnika – arch. Tomasza Koniora – była historia pałacu oraz kulisy procesu przywracania go do dawnej świetności i dostosowywania do współczesnych potrzeb. Uczestnicy eventu zyskali również niepowtarzalną okazję, by zanurzyć się w świecie rzadkich książek, unikatowych manuskryptów i rękopisów z kolekcji Biblioteki Narodowej.
- Setki rozwiązań z oferty marki WIŚNIOWSKI odpowiadają na potrzeby najbardziej wymagających projektów, stąd potrzeba obecności w niezwykłym środowisku architektów, którą realizujemy chociażby poprzez takie inicjatywy, jak partnerstwo nad ekskluzywnymi spotkaniami, gdzie swoją perspektywę nt. jednego z najcenniejszych zabytków stolicy odsłonił architekt i urbanista Tomasz Konior, współtwórca renowacji i aranżacji wystawy w Pałacu Rzeczypospolitej – podsumowuje Dariusz Zych, menadżer ds. współpracy z architektami w firmie WIŚNIOWSKI.
Wspierając to wydarzenie, WIŚNIOWSKI podkreśla swoje zaangażowanie w promocję dziedzictwa kulturowego oraz inicjatyw, które przyczyniają się do zachowania historycznych obiektów z myślą o przyszłych pokoleniach.
Wydarzenie organizowane przez OKK Design.

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Podróże

Anna Dec: Klimat się zmienia i w tym roku wybitnie to widać. Musimy być przygotowani na różne warunki pogodowe na wakacjach
Pogodynka przyznaje, że tegoroczne lato jest wyjątkowo kapryśne. Prognozy wskazują, że w najbliższych tygodniach upały będą się przeplatać z chłodem, burzami i obfitymi opadami deszczu. Taka zmienna pogoda nie powinna nas jednak całkowicie zniechęcać do aktywności na świeżym powietrzu. Zdaniem Anny Dec trzeba korzystać z uroków lata i niezależnie od tego, czy świeci słońce, czy też pada, tak organizować czas wolny, by nie siedzieć w domu.
Problemy społeczne
Stres w życiu zawodowym może działać destrukcyjnie. O profilaktykę muszą zadbać zarówno pracownicy, jak i pracodawcy

Co czwarty Polak doświadcza w pracy wysokiego lub bardzo wysokiego stresu, a trzech na czterech pracowników znajduje się w stresowej sytuacji zawodowej przynajmniej raz w tygodniu – wynika z badań Instytutu Psychologii Stresu. Najwyższy poziom częstego stresu dotyczy kobiet i pracowników powyżej 55. roku życia. To grupy najbardziej narażone na poczucie przeciążenia obowiązkami zawodowymi, co odbija się na ich zdrowiu fizycznym i psychicznym, a w kontekście społecznym niesie ze sobą poważne skutki ekonomiczne. W Unii Europejskiej stres zabija rocznie nawet 10 tys. osób.
Gwiazdy
Maciej Dowbor: Ostatnio kupiłem zdalnie sterowane motorówki dla córki. Ten wspólnie spędzony czas pozwala oderwać dzieci od smartfonów

Zdaniem prezentera nawet niepozorny gadżet może pomóc w budowaniu relacji ze swoimi pociechami i tworzeniu pięknych wspomnień. On sam przekonał się o tym, kiedy jego siedmioletnia córka chętnie zaczęła się bawić małymi, zdalnie sterowanymi motorówkami. Teraz kolekcja systematycznie się powiększa, a w zabawie bierze udział cała rodzina.