Spotkanie ze sztuką DESA Modern w Elektrowni Powiśle - Szymon Brodziak
Jeden z najbardziej utytułowanych i rozpoznawalnych współczesnych polskich artystów, którego bogatą twórczość cechuje wysublimowany styl i zamiłowanie do kobiecego piękna. Znany jako mistrz fotografii czarno-białej, wyróżniony 117 nagrodami fotograficznymi na całym świecie. Mowa o Szymonie Brodziaku, który już 7 września o godz. 19:00 będzie gościem wieczoru DESA Modern w Elektrowni Powiśle. W ramach cyklu spotkań z postaciami świata sztuki artysta opowie o historii powstania swoich słynnych kadrów.
Monochromatyczna twórczość poznańskiego fotografa Szymona Brodziaka jest regularnie nagradzana na arenie międzynarodowej. Artysta zdobył już 117 nagród fotograficznych, między innymi na MonoVisions w Londynie, Muse Photography Awards oraz International Photography Awards w Nowym Jorku czy też Tokyo International Awards. Czy można zaryzykować stwierdzenie, że jest to najbardziej utytułowany współczesny polski fotograf?
Zdjęcia Brodziaka to bardzo przemyślane plany, które przypominają kadry z filmów. Bohaterkami ujęć są przede wszystkim kobiety, ponieważ artysta uwielbia opowiadać historie z ich udziałem i podziwiać piękno. Inspirują go miejsca – opuszczone zamki, przestrzenie pofabryczne, ale również dalekie podróże – tam realizuje swoje perfekcyjne monochromatyczne wizje. W najbliższy czwartek (7 września) o godz. 19:00 w Elektrowni Powiśle (na tarasie Lumen Rooftop Bar) Szymon Brodziak zaprezentuje klasyki, jak również najnowsze nagrodzone fotografie oraz podzieli się opowieścią o historii ich powstania. Po premierze autorskich i kolekcjonerskich dzieł w Elektrowni Powiśle, trafią one do oferty czasowej DESA Modern.
Cykl wydarzeń DESA Modern. Spotkania ze sztuką w Elektrowni Powiśle, obejmujący wernisaże prac polskich artystów, ma na celu propagowanie kultury i popularyzację sztuki w świadomości odbiorców. DESA Modern, jako galeria sztuki specjalizująca się w sztuce współczesnej połączyła siły z Elektrownią Powiśle – ważnym pod względem historycznym i kulturowym miejscem na mapie Warszawy. W industrialnej przestrzeni cyklicznie są prezentowane kolekcje wybitnych twórców oraz uznanych artystów młodego pokolenia.
Trzecie z cyklu spotkanie ze sztuką DESA Modern w Elektrowni Powiśle odbędzie się 7 września o godz. 19:00 w Lumen Rooftop Bar w Elektrowni Powiśle. Wstęp jest bezpłatny.
BIO
Szymon Brodziak – visualteller, mistrz fotografii czarno-białej. Podczas Festiwalu Filmowego w Cannes, uznany za najlepszego na świecie fotografa czarno-białych kampanii reklamowych przez jury FashionTV Photographers Awards (2013). Zdobywca 1. miejsca w konkursie World’s Top 10 Black & White Photographers 2019 by One Eyeland. Najmłodszy artysta, którego prace zostały wystawione w Muzeum Fotografii – legendarnej Fundacji Helmuta Newtona w Berlinie (2015).
Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania
Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni
NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Teatr
Daniel Olbrychski: Praca mnie konserwuje, gdybym nie grał, tobym się błyskawicznie zestarzał. Walczę, żeby widzowie nie dostrzegali na scenie mojej osiemdziesiątki
Daniel Olbrychski uznawany jest za jednego z najwybitniejszych aktorów filmowych i teatralnych swojego pokolenia. W dorobku ma wiele znakomitych ról i już od dawna mógłby odcinać kupony od sławy, ale jak podkreśla – nie zamierza rezygnować z pracy. Z przyjemnością przyjmuje kolejne propozycje zawodowe i mierzy się z nowymi rolami, bo dzięki takiej aktywności nie czuje upływającego czasu. Za trzy tygodnie artysta będzie świętował okrągłe urodziny.
Edukacja
Idea STEM zmienia podejście do edukacji dzieci na całym świecie. Doświadczanie i współpraca zamiast wykładów
Odejście od wykładowej metody prowadzenia zajęć na rzecz doświadczeń, współpracy i partnerskich relacji z nauczycielem to podstawowe założenia idei edukacyjnej STEM. Ma ona wspierać rozwój dzieci i młodzieży w kierunkach, jakie wytycza zmieniająca się rzeczywistość i na jakie nastawiony będzie rynek pracy za kilka lat. Globalnie rynek edukacji STEM do końca dekady podwoi swoje przychody. Ten światowy trend jest obserwowany i rozwijany również w Polsce, m.in. poprzez projekt STEM Kindloteka.
Handel
Finansowanie, technologia i wola polityczna sprzyjają walce o klimat. Dołączają do niej także konsumenci
Eksperci apelują o intensyfikację wysiłków na rzecz ochrony klimatu. Tym bardziej że teraz są ku temu sprzyjające warunki: finansowanie, wola polityczna i zaawansowane technologie. Coraz częściej idzie za tym także gotowość społeczeństwa do zmian. Choć w kontekście zielonej rewolucji mówi się przede wszystkim o transformacji energetycznej i ograniczaniu emisji CO2, dbanie o zmiany zaczyna się również na poziomie decyzji konsumenckich. Polacy mają tego świadomość i wdrażają proekologiczne nawyki w codzienną rutynę i zakupy.