Spotkanie ze sztuką DESA Modern w Elektrowni Powiśle - Szymon Brodziak
Jeden z najbardziej utytułowanych i rozpoznawalnych współczesnych polskich artystów, którego bogatą twórczość cechuje wysublimowany styl i zamiłowanie do kobiecego piękna. Znany jako mistrz fotografii czarno-białej, wyróżniony 117 nagrodami fotograficznymi na całym świecie. Mowa o Szymonie Brodziaku, który już 7 września o godz. 19:00 będzie gościem wieczoru DESA Modern w Elektrowni Powiśle. W ramach cyklu spotkań z postaciami świata sztuki artysta opowie o historii powstania swoich słynnych kadrów.
Monochromatyczna twórczość poznańskiego fotografa Szymona Brodziaka jest regularnie nagradzana na arenie międzynarodowej. Artysta zdobył już 117 nagród fotograficznych, między innymi na MonoVisions w Londynie, Muse Photography Awards oraz International Photography Awards w Nowym Jorku czy też Tokyo International Awards. Czy można zaryzykować stwierdzenie, że jest to najbardziej utytułowany współczesny polski fotograf?
Zdjęcia Brodziaka to bardzo przemyślane plany, które przypominają kadry z filmów. Bohaterkami ujęć są przede wszystkim kobiety, ponieważ artysta uwielbia opowiadać historie z ich udziałem i podziwiać piękno. Inspirują go miejsca – opuszczone zamki, przestrzenie pofabryczne, ale również dalekie podróże – tam realizuje swoje perfekcyjne monochromatyczne wizje. W najbliższy czwartek (7 września) o godz. 19:00 w Elektrowni Powiśle (na tarasie Lumen Rooftop Bar) Szymon Brodziak zaprezentuje klasyki, jak również najnowsze nagrodzone fotografie oraz podzieli się opowieścią o historii ich powstania. Po premierze autorskich i kolekcjonerskich dzieł w Elektrowni Powiśle, trafią one do oferty czasowej DESA Modern.
Cykl wydarzeń DESA Modern. Spotkania ze sztuką w Elektrowni Powiśle, obejmujący wernisaże prac polskich artystów, ma na celu propagowanie kultury i popularyzację sztuki w świadomości odbiorców. DESA Modern, jako galeria sztuki specjalizująca się w sztuce współczesnej połączyła siły z Elektrownią Powiśle – ważnym pod względem historycznym i kulturowym miejscem na mapie Warszawy. W industrialnej przestrzeni cyklicznie są prezentowane kolekcje wybitnych twórców oraz uznanych artystów młodego pokolenia.
Trzecie z cyklu spotkanie ze sztuką DESA Modern w Elektrowni Powiśle odbędzie się 7 września o godz. 19:00 w Lumen Rooftop Bar w Elektrowni Powiśle. Wstęp jest bezpłatny.
BIO
Szymon Brodziak – visualteller, mistrz fotografii czarno-białej. Podczas Festiwalu Filmowego w Cannes, uznany za najlepszego na świecie fotografa czarno-białych kampanii reklamowych przez jury FashionTV Photographers Awards (2013). Zdobywca 1. miejsca w konkursie World’s Top 10 Black & White Photographers 2019 by One Eyeland. Najmłodszy artysta, którego prace zostały wystawione w Muzeum Fotografii – legendarnej Fundacji Helmuta Newtona w Berlinie (2015).
Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania
Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni
NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.