Święto Ceramiki Bolesławickiej na tle nowej inwestycji
ALSTAL Grupa Budowlana została sponsorem 29. Bolesławieckiego Święta Ceramiki. To wyjątkowe wydarzenie, podczas którego będzie można podziwiać kunszt rzemieślniczy manufaktury, a także zobaczyć wizualizacje nowej inwestycji.
Bolesławickie Święto Ceramiki ma wymiar niemalże artystycznego wydarzenia. Kobaltowy kolor i wzory, które są charakterystyczne dla bolesławieckich wyrobów są znane na całym świecie. Święto Ceramiki odbędzie się w dniach 16-20 sierpnia i jest organizowane już po raz 29. Tegoroczna edycja będzie wyjątkowa - Bolesławiec otrzymał nagrodę na krzewienie idei europejskich, dlatego hasłem przewodnim BŚC będzie „Żyjemy w Europie – Europa jest w Nas!”. Na mieszkańców i turystów będzie czekać aż 100 wystawców.
W tym roku do grona sponsorów dołączyła firma ALSTAL, która jest generalnym wykonawcą jednej z najważniejszych inwestycji, realizowanej w Bolesławcu. Bydgoska spółka przy ulicy Spacerowej 24 buduje zespół zewnętrznych basenów rekreacyjnych, na który czeka cała lokalna społeczność.
- Cieszymy się, że możemy wspierać lokalną społeczność oraz tradycję w jej najpiękniejszym wydaniu. Podczas święta planujemy pokazać wizualizacje nowego kompleksu basenowego oraz przeprowadzić wirtualny spacer 3D po projektowanym obiekcie. – mówi Marcin Tryka, Kierownik Projektu firmy ALSTAL.
Kontrakt na budowę basenów w Bolesławcu opiewa na kwotę niemal 58 milionów złotych. Inwestycja zakłada przebudowę istniejących terenów basenów zewnętrznych, które zyskają nowy wygląd i atrakcje, z których korzystać będzie lokalna społeczność. W skład kompleksu będzie wchodził m.in. basen solankowy z tężnią, brodzik dla dzieci, a także wodny plac zabaw dla najmłodszych oraz basen rekreacyjny z atrakcjami typu wet-bubble. Otwarcie nowego zespołu rekreacyjnego jest zaplanowane na przyszły rok.
Spółka ALSTAL ma ogromne doświadczenie w budowach obiektów sportowo-rekreacyjnych. Firma była generalnym wykonawcą takich inwestycji, jak Termy Maltańskie w Poznaniu, Centrum Rekreacji Astoria w Bydgoszczy, a aktualnie jest w trakcie budowy Fabryki Wody w Szczecinie, największego kompleksu basenowo-edukacyjnego w Polsce.

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.