Komunikaty PR

Święto ulicy Ogrodowej z Muzeum Fabryki w Manufakturze

2023-09-06  |  17:00
Biuro prasowe
Do pobrania docx ( 0.01 MB )

Warsztaty, wystawy, spotkania z wyjątkowymi włókniarkami - to tylko część atrakcji, jakie czekają na mieszkańców Łodzi podczas święta ulicy Ogrodowej. Stowarzyszenie „Ludzie Fabryki” działające przy Muzeum Fabryki po raz kolejny zaprasza na to wyjątkowe wydarzenie, upamiętniające fabrykancką historię miasta.

Święto ulicy Ogrodowej

09.09 – 10.09 (sobota i niedziela)

Ogrodowa była bardzo ważnym punktem na mapie włókienniczej Łodzi. To tutaj tętniło życie pracowników pobliskiej fabryki założonej przez Izraela Poznańskiego, gdzie dziś jest Manufaktura. Stowarzyszenie „Ludzie Fabryki” pielęgnuje pamięć o zwyczajach i tradycjach pracowników zakładów włókienniczych. 

Tegoroczne święto ulicy Ogrodowej to mnóstwo atrakcji i niezapomnianych chwil spędzonych na jednej z najbardziej charakterystycznych ulic Łodzi. Dla uczestników przygotowano bogaty program, który zapewni całym rodzinom nie tylko rozrywkę, ale przede wszystkim edukację.

Przez cały weekend będzie można wziąć udział w warsztatach dla dzieci i dorosłych, zaplanowano także spotkania z włókniarkami, które powspominają dawne czasy. Po raz pierwszy będzie można też obejrzeć prace zebrane w ramach projektu Lodz600 – 600 obrazów na 600-lecie Łodzi. Z pewnością nie zabraknie również chętnych na spacer z przewodnikiem po Ogrodowej.

Harmonogram wydarzenia:

Sobota

12:00 – warsztaty fotograficzne – historie z Ogrodowej zawarte w detalu (spotkanie przy bramie głównej Manufaktury)

14:00 – otwarcie wystawy plenerowej (historia BRAMY) do Manufaktury (spotkanie przy bramie głównej Manufaktury)

15:00 – spotkanie z J. Cygankiewiczem – mistrzem, który wykonał replikę bramy (spotkanie w Muzeum Fabryki)

17:00 – spotkanie z włókniarkami z Ogrodowej – rozstrzygnięcie konkursu na „Album o włókniarkach” (spotkanie w Muzeum Fabryki)

Niedziela

11:00 – 14:00 – rodzinna gra terenowa „Historie z ogrodowej”

12:00 – zwiedzanie hotelu Vienna House Andel`s Łódź (spotkanie w hotelu)

12:00 – 14:00 – warsztaty dla dzieci (spotkanie w Muzeum Fabryki)

13:30 – oprowadzenie kuratorskie po wystawach artystycznych projektu „Lodz600” (spotkanie w Vienna House Andel`s Łódź)

15:00 – spacer po ulicy Ogrodowej (spotkanie przy bramie do Manufaktury)

Warsztaty dla dzieci w Muzeum Fabryki będą dotyczyły tworzenia biżuterii z recyklingu, a dokładnie z elementów, które pozostały po konserwacji starego krosna. Zajęcia są bezpłatne, jednak obowiązują zapisy pod numerem 42 664 92 93.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania Biuro prasowe
2024-12-23 | 15:54

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Anna Libera, AWA WSCHO z cyklu Strasznie nam się tu podoba! Muzeum Warszawy. fot. M. Matyjaszewski, A. Sulej   Muzeum Warszawy, Rynek Starego Miasta 42,
Sztuka Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni
2024-12-17 | 10:45

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

W najbliższą sobotę 21 grudnia w zabytkowej Elektrowni Karola Scheiblera w otoczeniu choinek oraz klimatycznych lampek odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Chóru
Sztuka NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
2024-12-10 | 12:00

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA    Grobowce w formie kaplicy w stylu neomauretańskim z wielobarwnej cegły, małej neoklasycystycznej

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Edukacja

Idea STEM zmienia podejście do edukacji dzieci na całym świecie. Doświadczanie i współpraca zamiast wykładów

Odejście od wykładowej metody prowadzenia zajęć na rzecz doświadczeń, współpracy i partnerskich relacji z nauczycielem to podstawowe założenia idei edukacyjnej STEM. Ma ona wspierać rozwój dzieci i młodzieży w kierunkach, jakie wytycza zmieniająca się rzeczywistość i na jakie nastawiony będzie rynek pracy za kilka lat. Globalnie rynek edukacji STEM do końca dekady podwoi swoje przychody. Ten światowy trend jest obserwowany i rozwijany również w Polsce, m.in. poprzez projekt STEM Kindloteka.

Handel

Finansowanie, technologia i wola polityczna sprzyjają walce o klimat. Dołączają do niej także konsumenci

Eksperci apelują o intensyfikację wysiłków na rzecz ochrony klimatu. Tym bardziej że teraz są ku temu sprzyjające warunki: finansowanie, wola polityczna i zaawansowane technologie. Coraz częściej idzie za tym także gotowość społeczeństwa do zmian. Choć w kontekście zielonej rewolucji mówi się przede wszystkim o transformacji energetycznej i ograniczaniu emisji CO2, dbanie o zmiany zaczyna się również na poziomie decyzji konsumenckich. Polacy mają tego świadomość i wdrażają proekologiczne nawyki w codzienną rutynę i zakupy.