Świętuj 190. urodziny Izraela Poznańskiego w Muzeum Fabryki
Z okazji okrągłych urodzin jednego z „królów bawełny” – Izraela Poznańskiego, Muzeum Fabryki przygotowuje huczne świętowanie. Najbliższy weekend będzie pełen atrakcji – m.in. spacery śladami fabrykanta, a także gry i zabawy.
Świętowanie 190. urodzin Izraela Poznańskiego w Muzeum Fabryki
Sobota i niedziela (26 i 27.08)
W sobotę i niedzielę każdy będzie mógł wziąć udział w specjalnej grze, przygotowanej przez Muzeum Fabryki. Zabawa przybliży życiorys Izraela Poznańskiego, ale też pozwoli zapoznać się z historią całego kompleksu fabrycznego. Gra polega na rozwiązywaniu zagadek ulokowanych na trasie spaceru po terenie muzeum oraz kompleksu Manufaktury. W zabawie mogą brać udział całe rodziny, a na najlepszych uczestników czekają nagrody.
Z okazji 190. urodzin przygotowano także specjalny prezent dla „króla bawełny” – makietę pokazującą fabrykę i imperium Poznańskiego z lat ok. 1900, zawierającą obiekty i budynki, których obecnie już nie ma. To dobra okazja, żeby po „wręczeniu” prezentu udać się na taras Muzeum Fabryki i porównać obraz z przeszłości z dzisiejszym widokiem na tętniącą życiem Manufakturę.
Główne obchody urodzin Poznańskiego zaplanowane są na niedzielę (27.08) w godzinach 13:00 – 15:00. W ramach świętowania odbędzie się specjalny spacer po terenie muzeum, Manufaktury i Pałacu Poznańskiego, a oprowadzać będzie sama... Leonia Poznańska. Zwiedzanie z żoną Izraela jest bezpłatne, ale wymagane jest wcześniejsze zapisanie się u przewodników pod numerem: 42 664 92 93.

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.