Komunikaty PR

Świętuj 190. urodziny Izraela Poznańskiego w Muzeum Fabryki

2023-08-25  |  16:00

Z okazji okrągłych urodzin jednego z „królów bawełny” – Izraela Poznańskiego, Muzeum Fabryki przygotowuje huczne świętowanie. Najbliższy weekend będzie pełen atrakcji – m.in. spacery śladami fabrykanta, a także gry i zabawy.

Świętowanie 190. urodzin Izraela Poznańskiego w Muzeum Fabryki

Sobota i niedziela (26 i 27.08)

W sobotę i niedzielę każdy będzie mógł wziąć udział w specjalnej grze, przygotowanej przez Muzeum Fabryki. Zabawa przybliży życiorys Izraela Poznańskiego, ale też pozwoli zapoznać się z historią całego kompleksu fabrycznego. Gra polega na rozwiązywaniu zagadek ulokowanych na trasie spaceru po terenie muzeum oraz kompleksu Manufaktury. W zabawie mogą brać udział całe rodziny, a na najlepszych uczestników czekają nagrody.

Z okazji 190. urodzin przygotowano także specjalny prezent dla „króla bawełny” – makietę pokazującą fabrykę i imperium Poznańskiego z lat ok. 1900, zawierającą obiekty i budynki, których obecnie już nie ma. To dobra okazja, żeby po „wręczeniu” prezentu udać się na taras Muzeum Fabryki i porównać obraz z przeszłości z dzisiejszym widokiem na tętniącą życiem Manufakturę.

Główne obchody urodzin Poznańskiego zaplanowane są na niedzielę (27.08) w godzinach 13:00 – 15:00. W ramach świętowania odbędzie się specjalny spacer po terenie muzeum, Manufaktury i Pałacu Poznańskiego, a oprowadzać będzie sama... Leonia Poznańska. Zwiedzanie z żoną Izraela jest bezpłatne, ale wymagane jest wcześniejsze zapisanie się u przewodników pod numerem: 42 664 92 93.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania Biuro prasowe
2024-12-23 | 15:54

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Anna Libera, AWA WSCHO z cyklu Strasznie nam się tu podoba! Muzeum Warszawy. fot. M. Matyjaszewski, A. Sulej   Muzeum Warszawy, Rynek Starego Miasta 42,
Sztuka Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni
2024-12-17 | 10:45

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

W najbliższą sobotę 21 grudnia w zabytkowej Elektrowni Karola Scheiblera w otoczeniu choinek oraz klimatycznych lampek odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Chóru
Sztuka NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
2024-12-10 | 12:00

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA    Grobowce w formie kaplicy w stylu neomauretańskim z wielobarwnej cegły, małej neoklasycystycznej

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Edukacja

Idea STEM zmienia podejście do edukacji dzieci na całym świecie. Doświadczanie i współpraca zamiast wykładów

Odejście od wykładowej metody prowadzenia zajęć na rzecz doświadczeń, współpracy i partnerskich relacji z nauczycielem to podstawowe założenia idei edukacyjnej STEM. Ma ona wspierać rozwój dzieci i młodzieży w kierunkach, jakie wytycza zmieniająca się rzeczywistość i na jakie nastawiony będzie rynek pracy za kilka lat. Globalnie rynek edukacji STEM do końca dekady podwoi swoje przychody. Ten światowy trend jest obserwowany i rozwijany również w Polsce, m.in. poprzez projekt STEM Kindloteka.

Handel

Finansowanie, technologia i wola polityczna sprzyjają walce o klimat. Dołączają do niej także konsumenci

Eksperci apelują o intensyfikację wysiłków na rzecz ochrony klimatu. Tym bardziej że teraz są ku temu sprzyjające warunki: finansowanie, wola polityczna i zaawansowane technologie. Coraz częściej idzie za tym także gotowość społeczeństwa do zmian. Choć w kontekście zielonej rewolucji mówi się przede wszystkim o transformacji energetycznej i ograniczaniu emisji CO2, dbanie o zmiany zaczyna się również na poziomie decyzji konsumenckich. Polacy mają tego świadomość i wdrażają proekologiczne nawyki w codzienną rutynę i zakupy.