Komunikaty PR

Sztuka może liczyć na wsparcie nowo powstałej fundacji

2023-06-26  |  16:00

Bartosz Berestecki, Prezes PayTel (wiodącego dostawcy usług płatniczych na polskim rynku), został fundatorem organizacji wspierającej młodych artystów. W piątek, 23 czerwca, odbyło się pierwsze wydarzenie organizowane przez Fundację Beresteckich, podczas którego goście mieli okazję obejrzeć wernisaż prac artystki młodego pokolenia - Lindy Lach. 

 

Według spisu organizacji pozarządowych, w Polsce istnieje ponad cztery tysiące fundacji zajmujących się szeroko rozumianą kulturą i sztuką. Do tego grona dołączy wkrótce Fundacja Beresteckich, która jest tworzona w celu wspierania, rozwijania i promowania różnorodnych dziedzin sztuki oraz twórczości artystycznej. To inicjatywa mająca na celu przyczynienie się do rozwoju polskiej sceny artystycznej oraz wspierania młodych artystów w ich twórczych dążeniach. Fundacja ma na celu tworzenie nowych możliwości dla artystów, umożliwiając im rozwój swoich talentów, eksperymentowanie z różnymi formami sztuki i otwieranie ich na szerszą publiczność, zwłaszcza z kręgów biznesowych.

 

Misją fundacji jest stworzenie otoczenia, w którym artyści mogą pogłębiać swoje umiejętności, tworzyć nowe dzieła i angażować się w dialog artystyczny. 

 

Fundacja powstaje z pasji rodziny Beresteckich do sztuki oraz chęci wspierania młodych artystów. 

 

„Sztuka zawsze mi towarzyszyła, jest to nieodłączny element mojego życia. Uważam, że obcowanie z artystami oraz ich dziełami bardzo nas wzbogaca - intelektualnie i emocjonalnie. Artyści ze swoją nieodłączną wrażliwością inaczej patrzą na świat, potrafią się zatrzymać, dostrzec niuanse, których my normalnie nie widzimy. Potem możemy je zauważyć w ich pracach, w których pokazują też część siebie. To bardzo osobiste doświadczenie, jeśli pozna się twórcę i jednocześnie porozmawia o jego dziełach. Sztuka i obcowanie z nią ma na nas istotny wpływ – wrażliwość, kreatywne myślenie, inna perspektywa spojrzenia na rzeczywistość” – mówi Bartosz Berestecki, założyciel Fundacji Beresteckich, i dodaje: „Planujemy kolejne wydarzenia, w których będą brali udział twórcy oraz ich publiczność, co pozwoli im na bliższe poznanie się, odkrywanie, przenikanie dwóch światów.”

 

Fundacja będzie opierać się na wsparciu społeczności i prywatnych darczyńców, którzy rozumieją wartość sztuki i jej wpływ na społeczeństwo. 

 

 

O artystce:

Linda Lach (ur. 1995 r.), artystka wizualna. W swej twórczości łączy różne media, od rzeźby i malarstwa po instalacje i dźwięki. Absolwentka Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (2022, nagroda za najlepszy dyplom). W swoich pracach zajmuje się stykiem nauki i sztuki poszukując nowych możliwości na zwizualizowanie pozyskiwanych danych. Szkicuje wykresy oparte o algorytmy. Interesuje ją powtarzalność i relacje człowieka ze światem cyfrowym. W danych szuka odpowiedzi na pytania dotyczące pamięci i tożsamości w świecie fałszywej ewolucji. Przetwarza pozyskane informacje zapętlając je i rozszczepiając. Ma na swym koncie wiele wystaw indywidualnych i grupowych. Mieszka i pracuje w Warszawie.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka BRAK ZDJĘCIA
2024-06-30 | 21:00

Rewia – kolorowe antidotum na szarą codzienność

Niedługo minie 25 lat odkąd rewia znowu odżyła w Polsce. W 2001 ten rodzaj sztuki przywróciła do życia Małgorzata Potocka, otwierając pierwszą po wojnie scenę rewiową w naszym kraju. Teatr Sabat jest jedynym miejscem
Sztuka Znamy laureatów konkursu Design by Śliwka Nałęczowska 2024!
2024-06-27 | 13:45

Znamy laureatów konkursu Design by Śliwka Nałęczowska 2024!

Konkurs Design by Śliwka Nałęczowska pobudza środowisko artystyczne do twórczych działań. Piąta, jubileuszowa edycja wydarzenia, promującego talenty w dziedzinie grafiki
Sztuka Centrum Riviera zaprasza na wystawę w ramach Gdynia Design Days
2024-06-20 | 01:00

Centrum Riviera zaprasza na wystawę w ramach Gdynia Design Days

Centrum Riviera zostało partnerem  nadbałtyckiego festiwalu designu – Gdynia Design Days. W ramach 17 edycji wydarzenia, od soboty 22 do niedzieli 30 czerwca w Rivierze zostanie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.