Komunikaty PR

Sztuka nie zna granic – laureaci konkursu „Art Lives Here by Leonardo Hotels”

2024-06-11  |  10:00
Biuro prasowe

Warszawa – miasto kontrastów. Nowoczesna, z tradycjami, kosmopolityczna i na wskroś polska. Jeszcze tego lata zobaczymy ją w obiektywie trójki uzdolnionych fotografów – Urszuli Śliz, Marii Louceiro i Tianjun Li. To laureaci rezydencji artystycznej „Art Lives Here”, dla których przez blisko trzy tygodnie Warszawa będzie inspiracją do pracy. Już wkrótce dowiemy się, czym ich oczaruje i czym zaskoczy... 

Leonardo Hotels z dumą ogłasza wyłonienie trzech laureatów Konkursu „Art Lives Here – by Leonardo Hotels”. W tegorocznej edycji, spośród licznych zgłoszeń z kilku krajów Europy, jury w składzie: Jacek Sosnowski (Art Curator at NYX Hotel Warsaw), Bogna Świątkowska (Redaktor Naczelna NN6T, dziennikarka i promotorka kultury), Tomasz Gutkowski (Prezes Zarządu Fundacji Sztuk Wizualnych i organizator festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie), Iris Barak (NYX Hotels Art Curator), oraz Nino D. Rosenlund (NYX Hotel Warsaw and Leonardo Royal Warsaw General Manager) wybrało trójkę utalentowanych artystów – fotografów, którzy tego lata wezmą udział w artystycznej rezydencji w sercu Warszawy.

Laureatami konkursu zostali:

Urszula Śliz – artystka pochodząca z Wrocławia, której fotografia, jak ona sama potwierdza: „od lat jest zapisem inspirowanym krajobrazem miejskim”;

Tianjun Li – urodzony w Chinach artysta, mieszkający na stałe w Helsinkach, którego zainteresowania łączą fotografię z elementami muzycznymi i eksperymentami dźwiękowymi;

Maria Louceiro – pochodząca z Portugalii, związana na stałe z artystycznym Berlinem fotografka, skupiająca się na miejskich krajobrazach, która swój cel pracy określa jako: „uchwycenie esencji i energii miejskiego życia”. 

Konkurs, organizowany przez Leonardo Hotels, skierowany jest do fotografów z Europy, a jego cel to wspieranie artystów, tworzenie dla nich inspirującej przestrzeni do pracy oraz umożliwienie publicznej prezentacji dzieł. Laureaci zostali zaproszeni na niemal trzytygodniową rezydencję artystyczną, która odbędzie się w lipcu w hotelach Leonardo Royal oraz NYX Hotel w Warszawie. W ramach rezydencji fotografowie będą mieli zapewnione między innymi komfortowe zakwaterowanie, dostęp do pracowni artystycznej, wsparcie organizacyjne, produkcyjne i merytoryczne.

Podczas rezydencji każdy z laureatów przygotuje serię prac składającą się z pięciu fotografii, inspirowanych miejskim krajobrazem Warszawy. Finałem rezydencji będzie ogłoszenie wyników i wernisaż, który odbędzie się 24 lipca w NYX Hotel Warsaw. Zwycięska praca dołączy na stałe do kolekcji sztuki i będzie dostępna do oglądania dla gości obydwu hoteli.

„Jestem dumny, że tak wartościowy program rezydencji artystycznej odbywa się właśnie w przestrzeniach Leonardo Royal w Warszawie i NYX Hotel Warsaw. Sztuka sama w sobie nie zna granic ani ograniczeń, jednak młodzi artyści potrzebują wsparcia, aby mogli zostać dostrzeżeni” – mówi Nino D. Rosenlund – NYX Hotel Warsaw and Leonardo Royal Warsaw City General Manager.  „Tym bardziej nie mogę doczekać się dnia, kiedy ja i oczywiście nasi goście będziemy mogli obejrzeć prace powstałe w ramach projektu Art Lives Here by Leonardo Hotels” – dodaje.  

Leonardo Hotels to miejsca, w których sztuka odgrywa bardzo ważną rolę. Zwłaszcza w NYX Hotel Warsaw oglądać można prace aktualnie bardzo popularnych i rozpoznawalnych przedstawicieli polskiej sztuki współczesnej – Mariusza Warasa, Nespoon, Aleksandry Waliszewskiej, Roberta Delmana, czy Marusza Tarkawiana. Konkurs „Art Lives Here – by Leonardo Hotels” jest wyrazem zaangażowania sieci w promocję twórczości artystycznej i wsparcie dla artystów na każdym etapie ich kariery.

***

Informacje dotyczące konkursu znajdują się na stronie: https://www.nyx-hotels.com/art-at-nyx. Aktualności na temat konkursu można śledzić też na profilach IG NYX Hotel Warsaw i Leonardo Royal Warsaw. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania Biuro prasowe
2024-12-23 | 15:54

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Anna Libera, AWA WSCHO z cyklu Strasznie nam się tu podoba! Muzeum Warszawy. fot. M. Matyjaszewski, A. Sulej   Muzeum Warszawy, Rynek Starego Miasta 42,
Sztuka Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni
2024-12-17 | 10:45

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

W najbliższą sobotę 21 grudnia w zabytkowej Elektrowni Karola Scheiblera w otoczeniu choinek oraz klimatycznych lampek odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Chóru
Sztuka NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
2024-12-10 | 12:00

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA    Grobowce w formie kaplicy w stylu neomauretańskim z wielobarwnej cegły, małej neoklasycystycznej

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Rynek saszetek nikotynowych w Polsce będzie uregulowany. Osoby nieletnie nie będą mogły ich kupić

Siódmego maja sejmowa Komisja Zdrowia zajmie się nowelizacją ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, która w części reguluje rynek woreczków nikotynowych. Eksperci z Forum Prawo dla Rozwoju podkreślają pilną potrzebę objęcia tego rynku przepisami prawnymi. Podkreślają, że brak odpowiednich regulacji prawnych dotyczących tych produktów, obecnych na polskim rynku od pięciu lat, to realne zagrożenie dla zdrowia publicznego. Niezbędne są kompleksowe przepisy, które uregulują kwestię saszetek i ograniczą do nich dostęp młodzieży.

Prawo

Kobiety wciąż są w mniejszości we władzach spółek. Tylko część firm działa na rzecz równości płci

Luka w zatrudnieniu kobiet i mężczyzn spadła w UE do najniższego poziomu w ostatniej dekadzie. Jednocześnie jednak panie częściej niż na kierowniczych pracują na niższych i gorzej płatnych stanowiskach. W Polsce, jak wynika z danych 30% Club Poland, udział kobiet w zarządach i radach nadzorczych 140 największych spółek notowanych na GPW wynosi 18,4 proc. Wskazuje to na potrzebę wdrożenia skutecznych działań na rzecz zwiększenia udziału kobiet w najwyższych strukturach zarządzania, również na szczeblu unijnym.

Konsument

Czterech na 10 Polaków miało do czynienia z deepfake’ami. Cyberprzęstępcy coraz skuteczniej wykorzystują manipulowane treści

Deepfaki, czyli wygenerowane bądź też zmanipulowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, dźwięki lub treści wideo, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych technologii naszych czasów. Do jej tworzenia wykorzystywane są zaawansowane algorytmy AI, dlatego użytkownikom coraz trudniej jest odróżnić treści rzeczywiste od fałszywych. Z raportu „Dezinformacja oczami Polaków 2024” wynika, że cztery na 10 badanych osób miało do czynienia z takimi treściami. To o tyle istotne, że deepfaki bywają wykorzystywane do manipulacji, szantażu, niszczenia reputacji, oszustw i wyłudzeń finansowych.