Komunikaty PR

Sztuka nie zna granic – laureaci konkursu „Art Lives Here by Leonardo Hotels”

2024-06-11  |  10:00
Biuro prasowe

Warszawa – miasto kontrastów. Nowoczesna, z tradycjami, kosmopolityczna i na wskroś polska. Jeszcze tego lata zobaczymy ją w obiektywie trójki uzdolnionych fotografów – Urszuli Śliz, Marii Louceiro i Tianjun Li. To laureaci rezydencji artystycznej „Art Lives Here”, dla których przez blisko trzy tygodnie Warszawa będzie inspiracją do pracy. Już wkrótce dowiemy się, czym ich oczaruje i czym zaskoczy... 

Leonardo Hotels z dumą ogłasza wyłonienie trzech laureatów Konkursu „Art Lives Here – by Leonardo Hotels”. W tegorocznej edycji, spośród licznych zgłoszeń z kilku krajów Europy, jury w składzie: Jacek Sosnowski (Art Curator at NYX Hotel Warsaw), Bogna Świątkowska (Redaktor Naczelna NN6T, dziennikarka i promotorka kultury), Tomasz Gutkowski (Prezes Zarządu Fundacji Sztuk Wizualnych i organizator festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie), Iris Barak (NYX Hotels Art Curator), oraz Nino D. Rosenlund (NYX Hotel Warsaw and Leonardo Royal Warsaw General Manager) wybrało trójkę utalentowanych artystów – fotografów, którzy tego lata wezmą udział w artystycznej rezydencji w sercu Warszawy.

Laureatami konkursu zostali:

Urszula Śliz – artystka pochodząca z Wrocławia, której fotografia, jak ona sama potwierdza: „od lat jest zapisem inspirowanym krajobrazem miejskim”;

Tianjun Li – urodzony w Chinach artysta, mieszkający na stałe w Helsinkach, którego zainteresowania łączą fotografię z elementami muzycznymi i eksperymentami dźwiękowymi;

Maria Louceiro – pochodząca z Portugalii, związana na stałe z artystycznym Berlinem fotografka, skupiająca się na miejskich krajobrazach, która swój cel pracy określa jako: „uchwycenie esencji i energii miejskiego życia”. 

Konkurs, organizowany przez Leonardo Hotels, skierowany jest do fotografów z Europy, a jego cel to wspieranie artystów, tworzenie dla nich inspirującej przestrzeni do pracy oraz umożliwienie publicznej prezentacji dzieł. Laureaci zostali zaproszeni na niemal trzytygodniową rezydencję artystyczną, która odbędzie się w lipcu w hotelach Leonardo Royal oraz NYX Hotel w Warszawie. W ramach rezydencji fotografowie będą mieli zapewnione między innymi komfortowe zakwaterowanie, dostęp do pracowni artystycznej, wsparcie organizacyjne, produkcyjne i merytoryczne.

Podczas rezydencji każdy z laureatów przygotuje serię prac składającą się z pięciu fotografii, inspirowanych miejskim krajobrazem Warszawy. Finałem rezydencji będzie ogłoszenie wyników i wernisaż, który odbędzie się 24 lipca w NYX Hotel Warsaw. Zwycięska praca dołączy na stałe do kolekcji sztuki i będzie dostępna do oglądania dla gości obydwu hoteli.

„Jestem dumny, że tak wartościowy program rezydencji artystycznej odbywa się właśnie w przestrzeniach Leonardo Royal w Warszawie i NYX Hotel Warsaw. Sztuka sama w sobie nie zna granic ani ograniczeń, jednak młodzi artyści potrzebują wsparcia, aby mogli zostać dostrzeżeni” – mówi Nino D. Rosenlund – NYX Hotel Warsaw and Leonardo Royal Warsaw City General Manager.  „Tym bardziej nie mogę doczekać się dnia, kiedy ja i oczywiście nasi goście będziemy mogli obejrzeć prace powstałe w ramach projektu Art Lives Here by Leonardo Hotels” – dodaje.  

Leonardo Hotels to miejsca, w których sztuka odgrywa bardzo ważną rolę. Zwłaszcza w NYX Hotel Warsaw oglądać można prace aktualnie bardzo popularnych i rozpoznawalnych przedstawicieli polskiej sztuki współczesnej – Mariusza Warasa, Nespoon, Aleksandry Waliszewskiej, Roberta Delmana, czy Marusza Tarkawiana. Konkurs „Art Lives Here – by Leonardo Hotels” jest wyrazem zaangażowania sieci w promocję twórczości artystycznej i wsparcie dla artystów na każdym etapie ich kariery.

***

Informacje dotyczące konkursu znajdują się na stronie: https://www.nyx-hotels.com/art-at-nyx. Aktualności na temat konkursu można śledzić też na profilach IG NYX Hotel Warsaw i Leonardo Royal Warsaw. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania Biuro prasowe
2024-12-23 | 15:54

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Anna Libera, AWA WSCHO z cyklu Strasznie nam się tu podoba! Muzeum Warszawy. fot. M. Matyjaszewski, A. Sulej   Muzeum Warszawy, Rynek Starego Miasta 42,
Sztuka Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni
2024-12-17 | 10:45

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

W najbliższą sobotę 21 grudnia w zabytkowej Elektrowni Karola Scheiblera w otoczeniu choinek oraz klimatycznych lampek odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Chóru
Sztuka NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
2024-12-10 | 12:00

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA    Grobowce w formie kaplicy w stylu neomauretańskim z wielobarwnej cegły, małej neoklasycystycznej

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Marta Wiśniewska: Ludzie czekali na nowy kawałek takiej kolorowej Mandaryny. Jestem mądrzejsza i silniejsza niż kiedyś

Wokalistka zaznacza, że najnowszy singiel „Lecę” to swoiste nowe otwarcie nie tylko w jej karierze muzycznej, ale i w życiu osobistym. Z większą świadomością i bagażem cennych doświadczeń nie chce już teraz popełniać takich błędów jak kiedyś. Czuje, że ma w sobie dużo pozytywnej energii i siły do działania, dlatego zamierza jak najlepiej wykorzystać ten czas. Marta Wiśniewska podkreśla, że pozytywne komentarze utwierdzają ją w tym, że to, co robi, ma sens. Hejterami natomiast nie zamierza się przejmować.

Farmacja

Trwa kontrola szczepień dzieci. Rodzice uchylający się od tego obowiązku muszą się liczyć z karami

Kontrola kart uodpornienia, czyli kontrola szczepień przeciw 13 chorobom zakaźnym, rozpoczęła się 1 kwietnia. Główny Inspektor Sanitarny chce poznać szczegółowe statystyki szczepień dzieci w Polsce, od urodzenia do 19. roku życia. Rodzice, którzy uchylają się od tego obowiązku, muszą się liczyć z postępowaniami i karami.

Media i PR

Na X zaraz po przejęciu przez Elona Muska było znacząco więcej mowy nienawiści. To sprzeczne z jego obietnicami

Liczba anglojęzycznych wpisów zawierających mowę nienawiści na X (dawniej Twitter) przez kilka miesięcy po zakupie platformy przez Elona Muska była o ok. 50 proc. wyższa niż przed transakcją – wskazują badania naukowców z Kalifornii. Znacznie wzrosła też średnia liczba polubień takich wpisów – o 70 proc. Naukowcy przyznają, że nie są w stanie określić związku przyczynowo-skutkowego, ale wskazują, że statystyki stoją w sprzeczności z deklarowanymi zmianami na platformie przez jej nowego prezesa.