Komunikaty PR

Tajemnicze piękno „Północy” – wystawa fotografii w CH Osowa

2023-07-13  |  01:00
Biuro prasowe

Już 16 lipca CH Osowa organizuje nowe wydarzenie kulturalne. Wystawa fotografii pt. „Północ” autorstwa Zbigniewa Czerwińskiego, przeniesie widzów nad norweskie fiordy i na skaliste wybrzeża, ukazując surowe piękno natury.

Odwiedzający CH Osowa będą mogli już po raz czwarty w tym roku podziwiać wystawę fotograficzną. Tym razem będzie ona efektem zamiłowania do podróży i artystycznego spojrzenia Zbigniewa Czerwińskiego na krajobrazy Norwegii. „Północ” to zbiór fotografii przedstawiających niezwykłe miejsca, których nie przecinają utarte, turystyczne szlaki. Przedstawione widoki pozwalają przyjrzeć się pięknu norweskiej przyrody występującej na terenach nienaruszonych jeszcze działaniami człowieka. Jak podkreśla autor wystawy, tajemnicze, pokryte mgłą wzgórza, malownicze fiordy i kamieniste wybrzeża ujęte w artystycznych kadrach, mogą wzbudzać skrajne emocje w odbiorcach – od zachwytu, po niepokój.

„Północ to nostalgia połączona z niewytłumaczalnym napięciem. Przenikliwa surowość odbierana wszystkimi zmysłami przechodzi w czujność dzikiego zwierzęcia przemierzającego skaliste brzegi fiordów. Wiatr, deszcz i mgła otulają każdy ożywiony i nieożywiony składnik tej scenerii. Choć ten rejon świata uchodzi za niegościnny i nieprzyjazny, Północ z niczym i nikim nie walczy” – tak opisuje swoje emocje związane z Norwegią Zbigniew Czerwiński, autor zdjęć.

Kolejna wystawa zdjęć w CH Osowa pozwoli klientom galerii spojrzeć na otaczający świat z innej perspektywy, docenić wartość sztuki fotograficznej i zobaczyć z bliska odległe, północne krajobrazy.

„Fotografia ma moc przekazywania emocji, opowiadania historii oraz wpływania na nasze postrzeganie świata. Za każdym razem prezentując wartościowe prace utalentowanych artystów bardzo cieszymy się, że w naszej galerii sztuki każdy ma możliwość doświadczać tych wrażeń i siły płynącej z fotografii”– mówi Lech Polański, dyrektor Centrum Handlowego Osowa.

Wystawa „Północ” w CH Osowa potrwa od 16 lipca do 31 sierpnia, a obejrzeć ją można będzie bezpłatnie w godzinach otwarcia galerii.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania Biuro prasowe
2024-12-23 | 15:54

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Anna Libera, AWA WSCHO z cyklu Strasznie nam się tu podoba! Muzeum Warszawy. fot. M. Matyjaszewski, A. Sulej   Muzeum Warszawy, Rynek Starego Miasta 42,
Sztuka Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni
2024-12-17 | 10:45

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

W najbliższą sobotę 21 grudnia w zabytkowej Elektrowni Karola Scheiblera w otoczeniu choinek oraz klimatycznych lampek odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Chóru
Sztuka NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
2024-12-10 | 12:00

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA    Grobowce w formie kaplicy w stylu neomauretańskim z wielobarwnej cegły, małej neoklasycystycznej

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Edukacja

Idea STEM zmienia podejście do edukacji dzieci na całym świecie. Doświadczanie i współpraca zamiast wykładów

Odejście od wykładowej metody prowadzenia zajęć na rzecz doświadczeń, współpracy i partnerskich relacji z nauczycielem to podstawowe założenia idei edukacyjnej STEM. Ma ona wspierać rozwój dzieci i młodzieży w kierunkach, jakie wytycza zmieniająca się rzeczywistość i na jakie nastawiony będzie rynek pracy za kilka lat. Globalnie rynek edukacji STEM do końca dekady podwoi swoje przychody. Ten światowy trend jest obserwowany i rozwijany również w Polsce, m.in. poprzez projekt STEM Kindloteka.

Handel

Finansowanie, technologia i wola polityczna sprzyjają walce o klimat. Dołączają do niej także konsumenci

Eksperci apelują o intensyfikację wysiłków na rzecz ochrony klimatu. Tym bardziej że teraz są ku temu sprzyjające warunki: finansowanie, wola polityczna i zaawansowane technologie. Coraz częściej idzie za tym także gotowość społeczeństwa do zmian. Choć w kontekście zielonej rewolucji mówi się przede wszystkim o transformacji energetycznej i ograniczaniu emisji CO2, dbanie o zmiany zaczyna się również na poziomie decyzji konsumenckich. Polacy mają tego świadomość i wdrażają proekologiczne nawyki w codzienną rutynę i zakupy.