Tajemnicze piękno „Północy” – wystawa fotografii w CH Osowa
Już 16 lipca CH Osowa organizuje nowe wydarzenie kulturalne. Wystawa fotografii pt. „Północ” autorstwa Zbigniewa Czerwińskiego, przeniesie widzów nad norweskie fiordy i na skaliste wybrzeża, ukazując surowe piękno natury.
Odwiedzający CH Osowa będą mogli już po raz czwarty w tym roku podziwiać wystawę fotograficzną. Tym razem będzie ona efektem zamiłowania do podróży i artystycznego spojrzenia Zbigniewa Czerwińskiego na krajobrazy Norwegii. „Północ” to zbiór fotografii przedstawiających niezwykłe miejsca, których nie przecinają utarte, turystyczne szlaki. Przedstawione widoki pozwalają przyjrzeć się pięknu norweskiej przyrody występującej na terenach nienaruszonych jeszcze działaniami człowieka. Jak podkreśla autor wystawy, tajemnicze, pokryte mgłą wzgórza, malownicze fiordy i kamieniste wybrzeża ujęte w artystycznych kadrach, mogą wzbudzać skrajne emocje w odbiorcach – od zachwytu, po niepokój.
„Północ to nostalgia połączona z niewytłumaczalnym napięciem. Przenikliwa surowość odbierana wszystkimi zmysłami przechodzi w czujność dzikiego zwierzęcia przemierzającego skaliste brzegi fiordów. Wiatr, deszcz i mgła otulają każdy ożywiony i nieożywiony składnik tej scenerii. Choć ten rejon świata uchodzi za niegościnny i nieprzyjazny, Północ z niczym i nikim nie walczy” – tak opisuje swoje emocje związane z Norwegią Zbigniew Czerwiński, autor zdjęć.
Kolejna wystawa zdjęć w CH Osowa pozwoli klientom galerii spojrzeć na otaczający świat z innej perspektywy, docenić wartość sztuki fotograficznej i zobaczyć z bliska odległe, północne krajobrazy.
„Fotografia ma moc przekazywania emocji, opowiadania historii oraz wpływania na nasze postrzeganie świata. Za każdym razem prezentując wartościowe prace utalentowanych artystów bardzo cieszymy się, że w naszej galerii sztuki każdy ma możliwość doświadczać tych wrażeń i siły płynącej z fotografii”– mówi Lech Polański, dyrektor Centrum Handlowego Osowa.
Wystawa „Północ” w CH Osowa potrwa od 16 lipca do 31 sierpnia, a obejrzeć ją można będzie bezpłatnie w godzinach otwarcia galerii.
Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania
Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni
NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.