Komunikaty PR

Upiorrrne zwiedzanie Muzeum Fabryki – poznaj mroczne tajemnice imperium Poznańsk

2023-10-26  |  09:00
Biuro prasowe
Do pobrania docx ( 0.01 MB )

Wraz ze zbliżającym się Halloween, przewodnicy Muzeum Fabryki zapraszają na jedyne w swoim rodzaju, upiorne zwiedzanie wystawy. Z kolei w najbliższy weekend na zwiedzających czeka Strefa Duchów i gra na terenie muzeum.

Halloween w Muzeum Fabryki

31.10. godz. 18.00, Muzeum Fabryki

W sobotę i niedzielę (28-29.10) będzie można przeczesywać ekspozycję Muzeum Fabryki w poszukiwaniu duchów. Szczęśliwcy, wyposażeni w niezbędny sprzęt, odkryją, ile duchów opanowało Muzeum i tajemniczą wiadomość, jaką stwory zostawiły dla najmłodszych zwiedzających. Dla odważnych poszukiwaczy przewidziano oczywiście tematyczne nagrody.

Z kolei wieczór halloweenowy warto spędzić odkrywając tajemnice i mroczne legendy imperium Poznańskiego. Poznajcie upiorne historie dotyczące samego Króla Bawełny czy pracowników. Przewodnicy Muzeum z pewnością podzielą się własnymi, niemożliwymi do wytłumaczenia sytuacjami – część z nich słyszała kroki fabrykanta na starych schodach, inni widzieli cień mężczyzny w cylindrze… Podobno korytarzami hotelu Andel’s do dziś przechadza się jegomość we fraku. Odważcie się posłuchać o ciemnych stronach wielkiego imperium przy Ogrodowej.

Na zwiedzanie obowiązują zapisy u przewodników, pod numerem: 42 664 92 93. Cena to bilet wstępu do Muzeum, czyli 12 zł.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania Biuro prasowe
2024-12-23 | 15:54

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Anna Libera, AWA WSCHO z cyklu Strasznie nam się tu podoba! Muzeum Warszawy. fot. M. Matyjaszewski, A. Sulej   Muzeum Warszawy, Rynek Starego Miasta 42,
Sztuka Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni
2024-12-17 | 10:45

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

W najbliższą sobotę 21 grudnia w zabytkowej Elektrowni Karola Scheiblera w otoczeniu choinek oraz klimatycznych lampek odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Chóru
Sztuka NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
2024-12-10 | 12:00

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA    Grobowce w formie kaplicy w stylu neomauretańskim z wielobarwnej cegły, małej neoklasycystycznej

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Rynek saszetek nikotynowych w Polsce będzie uregulowany. Osoby nieletnie nie będą mogły ich kupić

Siódmego maja sejmowa Komisja Zdrowia zajmie się nowelizacją ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, która w części reguluje rynek woreczków nikotynowych. Eksperci z Forum Prawo dla Rozwoju podkreślają pilną potrzebę objęcia tego rynku przepisami prawnymi. Podkreślają, że brak odpowiednich regulacji prawnych dotyczących tych produktów, obecnych na polskim rynku od pięciu lat, to realne zagrożenie dla zdrowia publicznego. Niezbędne są kompleksowe przepisy, które uregulują kwestię saszetek i ograniczą do nich dostęp młodzieży.

Prawo

Kobiety wciąż są w mniejszości we władzach spółek. Tylko część firm działa na rzecz równości płci

Luka w zatrudnieniu kobiet i mężczyzn spadła w UE do najniższego poziomu w ostatniej dekadzie. Jednocześnie jednak panie częściej niż na kierowniczych pracują na niższych i gorzej płatnych stanowiskach. W Polsce, jak wynika z danych 30% Club Poland, udział kobiet w zarządach i radach nadzorczych 140 największych spółek notowanych na GPW wynosi 18,4 proc. Wskazuje to na potrzebę wdrożenia skutecznych działań na rzecz zwiększenia udziału kobiet w najwyższych strukturach zarządzania, również na szczeblu unijnym.

Konsument

Czterech na 10 Polaków miało do czynienia z deepfake’ami. Cyberprzęstępcy coraz skuteczniej wykorzystują manipulowane treści

Deepfaki, czyli wygenerowane bądź też zmanipulowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, dźwięki lub treści wideo, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych technologii naszych czasów. Do jej tworzenia wykorzystywane są zaawansowane algorytmy AI, dlatego użytkownikom coraz trudniej jest odróżnić treści rzeczywiste od fałszywych. Z raportu „Dezinformacja oczami Polaków 2024” wynika, że cztery na 10 badanych osób miało do czynienia z takimi treściami. To o tyle istotne, że deepfaki bywają wykorzystywane do manipulacji, szantażu, niszczenia reputacji, oszustw i wyłudzeń finansowych.