Upiorrrne zwiedzanie Muzeum Fabryki – poznaj mroczne tajemnice imperium Poznańsk
Wraz ze zbliżającym się Halloween, przewodnicy Muzeum Fabryki zapraszają na jedyne w swoim rodzaju, upiorne zwiedzanie wystawy. Z kolei w najbliższy weekend na zwiedzających czeka Strefa Duchów i gra na terenie muzeum.
Halloween w Muzeum Fabryki
31.10. godz. 18.00, Muzeum Fabryki
W sobotę i niedzielę (28-29.10) będzie można przeczesywać ekspozycję Muzeum Fabryki w poszukiwaniu duchów. Szczęśliwcy, wyposażeni w niezbędny sprzęt, odkryją, ile duchów opanowało Muzeum i tajemniczą wiadomość, jaką stwory zostawiły dla najmłodszych zwiedzających. Dla odważnych poszukiwaczy przewidziano oczywiście tematyczne nagrody.
Z kolei wieczór halloweenowy warto spędzić odkrywając tajemnice i mroczne legendy imperium Poznańskiego. Poznajcie upiorne historie dotyczące samego Króla Bawełny czy pracowników. Przewodnicy Muzeum z pewnością podzielą się własnymi, niemożliwymi do wytłumaczenia sytuacjami – część z nich słyszała kroki fabrykanta na starych schodach, inni widzieli cień mężczyzny w cylindrze… Podobno korytarzami hotelu Andel’s do dziś przechadza się jegomość we fraku. Odważcie się posłuchać o ciemnych stronach wielkiego imperium przy Ogrodowej.
Na zwiedzanie obowiązują zapisy u przewodników, pod numerem: 42 664 92 93. Cena to bilet wstępu do Muzeum, czyli 12 zł.

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Krzysztof Skórzyński: Dla mnie Wielkanoc ma wymiar symboliczny i duchowy. Podczas przygotowań w kuchni ja jestem od wykonywania poleceń córki
Gospodarz programu „Dzień Dobry TVN” lubi celebrować Wielkanoc w dużym, rodzinnym gronie. Z ekscytacją czeka więc na te świąteczne dni i zapowiada, że w tym czasie nie stroni również od obowiązków w kuchni. Co prawda szefują w niej panie, ale on dwoi się i troi, by pomóc jak najwięcej. Krzysztof Skórzyński zapewnia, że w menu oczywiście nie zabraknie „królowej” świątecznego stołu – tradycyjnej sałatki jarzynowej, a on będzie miał duży udział w jej przygotowaniu.
Medycyna
Polscy naukowcy rozwijają technologię hodowania bionicznej trzustki. Może ona rozwiązać problem cukrzycy insulinozależnej

Zespół polskich naukowców rozwija technologię hodowania bionicznej trzustki, którą będzie można wszczepiać pacjentom kwalifikowanym obecnie do przeszczepu od zmarłego dawcy. Taka procedura jest stosowana w najcięższych przypadkach cukrzycy typu 1, a niekiedy również w cukrzycy typu 2. Badacze, tworząc innowacyjną metodę leczenia dołożyli starań, by rozwiązać ryzyko najgroźniejszego powikłania, jakim jest odrzucenie wszczepianego narządu poprzez wykrzepianie. Do zbudowania narządu będą wykorzystywane komórki pacjenta, więc układ immunologiczny nie powinien odczytywać go jako obcy.
Prawo
400 gmin w Polsce nie ma na swoim terenie apteki i sytuacja co roku się pogarsza. Samorządowcy apelują o zmiany w prawie

W ciągu ostatnich kilku lat, od wejścia w życie przepisów Apteka dla Aptekarza, zamknięto ponad 2,2 tys. aptek w Polsce, a około 400 gmin nie posiada na swoim terenie apteki. Trzech na pięciu Polaków, aby kupić leki, musi się udać po nie do innej miejscowości. Sygnatariusze listu otwartego do minister zdrowia przygotowanego przez Koalicję „Na pomoc niesamodzielnym” apelują o zmianę priorytetów w legislacji dotyczącej rynku aptek. Wzywają też do podjęcia systemowych działań przeciwdziałających wykluczeniu zdrowotnemu ze względu na miejsce zamieszkania.