Upiorrrne zwiedzanie Muzeum Fabryki – poznaj mroczne tajemnice imperium Poznańsk
Wraz ze zbliżającym się Halloween, przewodnicy Muzeum Fabryki zapraszają na jedyne w swoim rodzaju, upiorne zwiedzanie wystawy. Z kolei w najbliższy weekend na zwiedzających czeka Strefa Duchów i gra na terenie muzeum.
Halloween w Muzeum Fabryki
31.10. godz. 18.00, Muzeum Fabryki
W sobotę i niedzielę (28-29.10) będzie można przeczesywać ekspozycję Muzeum Fabryki w poszukiwaniu duchów. Szczęśliwcy, wyposażeni w niezbędny sprzęt, odkryją, ile duchów opanowało Muzeum i tajemniczą wiadomość, jaką stwory zostawiły dla najmłodszych zwiedzających. Dla odważnych poszukiwaczy przewidziano oczywiście tematyczne nagrody.
Z kolei wieczór halloweenowy warto spędzić odkrywając tajemnice i mroczne legendy imperium Poznańskiego. Poznajcie upiorne historie dotyczące samego Króla Bawełny czy pracowników. Przewodnicy Muzeum z pewnością podzielą się własnymi, niemożliwymi do wytłumaczenia sytuacjami – część z nich słyszała kroki fabrykanta na starych schodach, inni widzieli cień mężczyzny w cylindrze… Podobno korytarzami hotelu Andel’s do dziś przechadza się jegomość we fraku. Odważcie się posłuchać o ciemnych stronach wielkiego imperium przy Ogrodowej.
Na zwiedzanie obowiązują zapisy u przewodników, pod numerem: 42 664 92 93. Cena to bilet wstępu do Muzeum, czyli 12 zł.
Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania
Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni
NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
S. Karpiel-Bułecka: Sam talent nie wystarczy, by odnieść sukces w branży muzycznej. Trzeba też mieć trochę szczęścia i spotkać odpowiednich ludzi
Na przestrzeni ostatnich dwóch dekad, między innymi za sprawą streamingu i powszechnego dostępu do internetu, rynek muzyczny w Polsce przeszedł prawdziwą rewolucję. Zauważają to zarówno doświadczeni artyści, jak Sebastian Karpiel-Bułecka, jak i młodsze pokolenie, reprezentowane przez Miuosha. Obaj wokaliści podkreślają, że sukces w branży muzycznej jest wynikiem wielu czynników. Lider zespołu Zakopower zaznacza, że niezależnie od sytuacji młodzi artyści powinni być konsekwentni i wierzyć w swoje możliwości, bo to jest kluczowe w budowaniu kariery.
Problemy społeczne
Strach przed porażką i brak wiary we własne siły blokują rozwój przedsiębiorczości kobiet. Częściej zakładają za to firmy z misją
Kobiety stanowią mniejszość w zarządach firm, rzadziej też niż mężczyźni zakładają własne działalności gospodarcze. W UE na taki krok decyduje się 10 proc. pracujących pań, w Polsce – 13 proc. – wynika z raportu „Biznes na wysokich obcasach” PIE. Strach przed porażką i brak wiary w swoje umiejętności powstrzymują kobiety częściej niż mężczyzn przed założeniem działalności. Kluczową rolę mogą pełnić programy mentoringowe prowadzone przez kobiety.
Muzyka
Luna: Status materialny moich rodziców przeszkadza mi w karierze. Przestaję postrzegać siebie jako niezależną artystkę, tylko córkę bogaczy
Wokalistka podkreśla, że ścieżka jej kariery i sukcesy w branży muzycznej budzą wiele emocji, również ze względu na to, czym zajmują się jej rodzice. Jest ona bowiem córką milionera Andrzeja Wielgomasa, założyciela i właściciela firmy Dawtona. Jednak jak zaznacza, to, że pochodzi z zamożnego domu, nie ułatwia jej życia, a wręcz jest swoistym balastem. Luna ma świadomość tego, że w opinii niektórych ludzi wszystko, co ma i co osiągnęła, zawdzięcza tylko bogatym rodzicom.