W Atrium Reduta otwarto wystawę „POWIDOKI”
Galeria sztuki Project ART w Atrium Reduta ponownie zaprasza wszystkich miłośników pracy artystycznej. Nowo otwarta ekspozycja prezentuje wystawę „POWIDOKI” autorstwa czołowych przedstawicieli łódzkiej awangardy: Maksymiliana Kreutz-Majewskiego oraz Andrzeja Batora. Wstęp jest bezpłatny.
Galeria sztuki w Atrium Reduta to wyjątkowa przestrzeń w warszawskim centrum handlowym, dedykowana twórczości artystycznej. Działa od 2019 roku. Powstała we współpracy z Project ART – inicjatywą stworzoną przez artystów, której celem jest promocja sztuki w różnorodnych przestrzeniach o charakterze publicznym. Project ART dąży do przełamywania stereotypów, zwraca uwagę na ważne społecznie kwestie, inspiruje do myślenia i świadomego obcowania ze sztuką.
Grupa POWIDOKI powstała w 2017 roku z inicjatywy Maksymiliana Kreutz-Majewskiego oraz Andrzeja Batora. Swoją twórczością nawiązuje do osiągnięć Awangardy Łódzkiej poł. XX wieku. Prace należących do niej artystów odnoszą się do rzeczywistości – ukazują emocje związane
z twórczością literacką, teatralną, muzyczną. Są odzwierciedleniem zainteresowań
i wzajemnych relacji członków grupy.
Andrzej Bator, absolwent łódzkiej ASP, uprawia sztukę inspirowaną naturą i muzyką, tworzy obrazy i rysunki. Kreska oraz linia są podstawowym elementem wypowiedzi plastycznej i twórczej autora. Maksymilian Kreutz-Majewski jest sukcesorem rodzinnych tradycji malarskich – absolwentem Łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych i wieloletnim asystentem prof. Andrzeja Kreutz-Majewskiego. Tworzy dzieła artystyczne na zasadzie łączenia technik plastycznych i sztuki konceptualnej mającej źródło w tradycji konstruktywizmu.
- Zapraszamy na kolejne spotkania ze sztuką na najwyższym poziomie w Atrium Reduta. Wierzę, że będą one interesującym, wzbogacającym i pozytywnie zaskakującym doświadczeniem dla naszych gości. Po raz kolejny pokazujemy, że obcowanie ze sztuką jest możliwe w galerii handlowej. Zainteresowane osoby mają również możliwość pozyskania prac z wystawy – mówi Mariola Chmielewska, dyrektor Atrium Reduta.
Twórczość artystyczna prezentowana w przestrzeni handlowej to jeden z przykładów strategicznego zaangażowania Grupy Atrium na rzecz wzbogacania i różnicowania oferty kulturalno-rozrywkowej należących do niej centrów. Celem działań Atrium jest stały rozwój
i unowocześnianie obiektów handlowych tak, by były one dla klientów miejscem spotkań
i spędzania czasu pierwszego wyboru. Odpowiednio dobrana propozycja pozahandlowa pozwala centrom Grupy pełnić rolę tzw. trzeciego miejsca – po domu i pracy – czyli przestrzeni, w której można wypocząć i się zrelaksować, i do której chętnie się wraca.
„Galeria sztuki Project ART” znajduje się na I piętrze Atrium Reduta, vis a vis sklepu Bartek. Jest otwarta w godzinach 10.00-21.00. Galeria jest dostępna również w niedziele niehandlowe. Więcej informacji na temat oferty centrum i odbywających się w nim wydarzeń można znaleźć na www.atrium-reduta.pl.

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie
Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.
Żywienie
Sylwia Bomba: Nigdy nie stosowałam ozempicu. Dla mnie zdrowie jest ważniejsze niż efekt wizualny

Celebrytka uważa, że leków typu Ozempic nie powinno się stosować jako złotych środków na odchudzanie. Bo choć pozwalają one w dość krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów, to odbywa się to kosztem zdrowia. Aby więc bezpiecznie i trwale zredukować masę ciała, trzeba przede wszystkim zmodyfikować dietę i prowadzić aktywny styl życia. To długi, ale wart starania proces. Ze swojego doświadczenia Sylwia Bomba wie, że nie ma jednej cudownej tabletki, dzięki której bez żadnego wysiłku uzyskamy wymarzony rozmiar S.