Komunikaty PR

W Jurajskiej odbędzie się Jarmark Sztuki i Rękodzieła

2024-10-16  |  13:00
Biuro prasowe
Kontakt

Tomasz Pietrzak
Guarana Public Relations

ul. Żelazna 2
40-851 Katowice
tomasz.pietrzak|guaranapr.pl| |tomasz.pietrzak|guaranapr.pl
509106256
www.guaranapr.pl

 

Wyroby z haftem sutaszowym, ręcznie robione wisiorki z suszonych kwiatów czy meksykańskie rękodzieło ludowe – to tylko niektóre z rzeczy, które będzie można znaleźć w Galerii Jurajskiej na organizowanym tam Jarmarku Sztuki i Rękodzieła.


W Galerii Jurajskiej zaroi się od artystów, rzemieślników i twórców ludowych. Okazją do tego będzie organizowany tam od 17 do 19 października Jarmark Sztuki i Rękodzieła.

Wydarzenie, które po raz drugi gości w częstochowskim centrum handlowym, tym razem zgromadzi 13 twórców z Częstochowy i okolic, specjalizujących się m.in. w ceramice, metaloplastyce, hafciarstwie, jubilerstwie, kaletnictwie czy malarstwie.

– Organizowany Jarmark to wyjątkowe wydarzenie, dzięki któremu można spotkać lokalnych rzemieślników i artystów, a także zobaczyć ich prace i je zakupić, wspierając tym samym twórców – mówi Anna Borecka, dyrektor Galerii Jurajskiej i dodaje: – To unikalna w regionie okazja, aby poszukać ręcznie robionej ceramiki, biżuterii wykonanej np. z kwiatów i żywicy, misternie tworzonych haftów według tradycyjnych wzorów czy wyrobów ze skóry.

Na straganach z pewnością nie zabraknie tych oryginalnych prac, informują organizatorzy. Odwiedzając Jarmark, będzie można nabyć m.in. biżuterię wykonaną z ceramiki, muszli lub srebra, góralskie ubrania, ręcznie robione skarpety i poduszki, bransoletki szydełkowe czy chusty.

Ponadto pojawią się wystawcy oferujący chociażby prace wykonane z drewna czy kompozycje robione z suszonych kwiatów. Coś dla siebie znajdą również miłośnicy sztuki etnicznej, zwłaszcza meksykańskiej.

– Jarmark jest miejscem dla osób, które cenią sobie wyjątkowe przedmioty, niepowstające seryjnie, a często w pojedynczych egzemplarzach i ręcznie. To raj dla kolekcjonerów biżuterii, nietuzinkowych ubrań, często w etnicznym klimacie, a także dla tych, którzy lubią otaczać się sztuką użytkową i ludową – dodaje Anna Borecka.

Jarmark odbywa się od godz. 10.00 do 22.00. Wstęp wolny.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Guarana Public Relations
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka EFNI: Co będzie jutro – oczami twórców Biuro prasowe
2024-10-17 | 09:15

EFNI: Co będzie jutro – oczami twórców

Sfera polityczna, choć ważna, to nie powinna przesłaniać życia artystycznego i intelektualnego. Na poziomie politycznym od lat prawie nie zmieniają się linie podziału
Sztuka ABSTRAKCJA W OFFIE JESZCZE DO NIEDZIELI
2024-10-15 | 14:00

ABSTRAKCJA W OFFIE JESZCZE DO NIEDZIELI

Inspirowany łódzką awangardą interdyscyplinarny Festiwal Lodz Abstrakt Art Festival (LAAF) dobiega końca. Jeszcze przez kilka dni organizatorzy zapraszają do OFF Piotrowska Center
Sztuka POKOJOWA NAGRODA NOBLA DLA JAPOŃSKIEJ ORGANIZACJI NIHON HIDANKYO
2024-10-14 | 14:30

POKOJOWA NAGRODA NOBLA DLA JAPOŃSKIEJ ORGANIZACJI NIHON HIDANKYO

ARTE.TV ZAPRASZA NA FILM O PRZECIWNIKU BOMBY ATOMOWEJ, JÓZEFIE ROTBLACIE W piątek, 11 października Norweski Komitet Noblowski ogłosił, że Pokojową Nagrodę Nobla w 2024 roku

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Infrastruktura

Sztuczna inteligencja coraz mocniej wchodzi w medycynę. Potrzebna wielka baza danych pacjentów

Sztuczna inteligencja (AI) coraz bardziej jest obecna w medycynie. Cyfrowe algorytmy mogą wspierać leczenie poprzez m.in. analizę wyników radiologicznych czy diagnostyki obrazowej. Do tego jednak potrzebne są duże bazy danych. W wykorzystywaniu w pełni tego potencjału pomoże sieć centrów medycyny cyfrowej.

Gwiazdy

Qczaj: Byłem beznadziejnym uczniem, powtarzałem klasę w szkole średniej. Ale poradziłem sobie w życiu lepiej niż niejedna osoba z czerwonym paskiem

Trener nie ukrywa, że nigdy nie był wzorowym uczniem. Szczególnie nie miał głowy do przedmiotów ścisłych. Trafiał jednak na dobrych i wyrozumiałych nauczycieli, którzy potrafili go zmotywować i zachęcić do nauki tak, by chociaż zasłużył na ocenę dopuszczającą. Dużo większe schody zaczęły się w liceum, gdzie z powodu zaległości musiał powtarzać klasę. Qczaj zaznacza, że przeszedł wtedy załamanie nerwowe.