Komunikaty PR

W Jurajskiej odbędzie się Jarmark Sztuki i Rękodzieła

2024-10-16  |  13:00
Biuro prasowe
Kontakt

Tomasz Pietrzak
Guarana Public Relations

ul. Żelazna 2
40-851 Katowice
tomasz.pietrzak|guaranapr.pl| |tomasz.pietrzak|guaranapr.pl
509106256
www.guaranapr.pl

 

Wyroby z haftem sutaszowym, ręcznie robione wisiorki z suszonych kwiatów czy meksykańskie rękodzieło ludowe – to tylko niektóre z rzeczy, które będzie można znaleźć w Galerii Jurajskiej na organizowanym tam Jarmarku Sztuki i Rękodzieła.


W Galerii Jurajskiej zaroi się od artystów, rzemieślników i twórców ludowych. Okazją do tego będzie organizowany tam od 17 do 19 października Jarmark Sztuki i Rękodzieła.

Wydarzenie, które po raz drugi gości w częstochowskim centrum handlowym, tym razem zgromadzi 13 twórców z Częstochowy i okolic, specjalizujących się m.in. w ceramice, metaloplastyce, hafciarstwie, jubilerstwie, kaletnictwie czy malarstwie.

– Organizowany Jarmark to wyjątkowe wydarzenie, dzięki któremu można spotkać lokalnych rzemieślników i artystów, a także zobaczyć ich prace i je zakupić, wspierając tym samym twórców – mówi Anna Borecka, dyrektor Galerii Jurajskiej i dodaje: – To unikalna w regionie okazja, aby poszukać ręcznie robionej ceramiki, biżuterii wykonanej np. z kwiatów i żywicy, misternie tworzonych haftów według tradycyjnych wzorów czy wyrobów ze skóry.

Na straganach z pewnością nie zabraknie tych oryginalnych prac, informują organizatorzy. Odwiedzając Jarmark, będzie można nabyć m.in. biżuterię wykonaną z ceramiki, muszli lub srebra, góralskie ubrania, ręcznie robione skarpety i poduszki, bransoletki szydełkowe czy chusty.

Ponadto pojawią się wystawcy oferujący chociażby prace wykonane z drewna czy kompozycje robione z suszonych kwiatów. Coś dla siebie znajdą również miłośnicy sztuki etnicznej, zwłaszcza meksykańskiej.

– Jarmark jest miejscem dla osób, które cenią sobie wyjątkowe przedmioty, niepowstające seryjnie, a często w pojedynczych egzemplarzach i ręcznie. To raj dla kolekcjonerów biżuterii, nietuzinkowych ubrań, często w etnicznym klimacie, a także dla tych, którzy lubią otaczać się sztuką użytkową i ludową – dodaje Anna Borecka.

Jarmark odbywa się od godz. 10.00 do 22.00. Wstęp wolny.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Guarana Public Relations
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania Biuro prasowe
2024-12-23 | 15:54

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Anna Libera, AWA WSCHO z cyklu Strasznie nam się tu podoba! Muzeum Warszawy. fot. M. Matyjaszewski, A. Sulej   Muzeum Warszawy, Rynek Starego Miasta 42,
Sztuka Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni
2024-12-17 | 10:45

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

W najbliższą sobotę 21 grudnia w zabytkowej Elektrowni Karola Scheiblera w otoczeniu choinek oraz klimatycznych lampek odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Chóru
Sztuka NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
2024-12-10 | 12:00

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA    Grobowce w formie kaplicy w stylu neomauretańskim z wielobarwnej cegły, małej neoklasycystycznej

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Rynek saszetek nikotynowych w Polsce będzie uregulowany. Osoby nieletnie nie będą mogły ich kupić

Siódmego maja sejmowa Komisja Zdrowia zajmie się nowelizacją ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, która w części reguluje rynek woreczków nikotynowych. Eksperci z Forum Prawo dla Rozwoju podkreślają pilną potrzebę objęcia tego rynku przepisami prawnymi. Podkreślają, że brak odpowiednich regulacji prawnych dotyczących tych produktów, obecnych na polskim rynku od pięciu lat, to realne zagrożenie dla zdrowia publicznego. Niezbędne są kompleksowe przepisy, które uregulują kwestię saszetek i ograniczą do nich dostęp młodzieży.

Prawo

Kobiety wciąż są w mniejszości we władzach spółek. Tylko część firm działa na rzecz równości płci

Luka w zatrudnieniu kobiet i mężczyzn spadła w UE do najniższego poziomu w ostatniej dekadzie. Jednocześnie jednak panie częściej niż na kierowniczych pracują na niższych i gorzej płatnych stanowiskach. W Polsce, jak wynika z danych 30% Club Poland, udział kobiet w zarządach i radach nadzorczych 140 największych spółek notowanych na GPW wynosi 18,4 proc. Wskazuje to na potrzebę wdrożenia skutecznych działań na rzecz zwiększenia udziału kobiet w najwyższych strukturach zarządzania, również na szczeblu unijnym.

Konsument

Czterech na 10 Polaków miało do czynienia z deepfake’ami. Cyberprzęstępcy coraz skuteczniej wykorzystują manipulowane treści

Deepfaki, czyli wygenerowane bądź też zmanipulowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, dźwięki lub treści wideo, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych technologii naszych czasów. Do jej tworzenia wykorzystywane są zaawansowane algorytmy AI, dlatego użytkownikom coraz trudniej jest odróżnić treści rzeczywiste od fałszywych. Z raportu „Dezinformacja oczami Polaków 2024” wynika, że cztery na 10 badanych osób miało do czynienia z takimi treściami. To o tyle istotne, że deepfaki bywają wykorzystywane do manipulacji, szantażu, niszczenia reputacji, oszustw i wyłudzeń finansowych.