Komunikaty PR

W Jurajskiej odbędzie się Jarmark Sztuki i Rękodzieła

2024-10-16  |  13:00
Biuro prasowe
Kontakt

Tomasz Pietrzak
Guarana Public Relations

ul. Żelazna 2
40-851 Katowice
tomasz.pietrzak|guaranapr.pl| |tomasz.pietrzak|guaranapr.pl
509106256
www.guaranapr.pl

 

Wyroby z haftem sutaszowym, ręcznie robione wisiorki z suszonych kwiatów czy meksykańskie rękodzieło ludowe – to tylko niektóre z rzeczy, które będzie można znaleźć w Galerii Jurajskiej na organizowanym tam Jarmarku Sztuki i Rękodzieła.


W Galerii Jurajskiej zaroi się od artystów, rzemieślników i twórców ludowych. Okazją do tego będzie organizowany tam od 17 do 19 października Jarmark Sztuki i Rękodzieła.

Wydarzenie, które po raz drugi gości w częstochowskim centrum handlowym, tym razem zgromadzi 13 twórców z Częstochowy i okolic, specjalizujących się m.in. w ceramice, metaloplastyce, hafciarstwie, jubilerstwie, kaletnictwie czy malarstwie.

– Organizowany Jarmark to wyjątkowe wydarzenie, dzięki któremu można spotkać lokalnych rzemieślników i artystów, a także zobaczyć ich prace i je zakupić, wspierając tym samym twórców – mówi Anna Borecka, dyrektor Galerii Jurajskiej i dodaje: – To unikalna w regionie okazja, aby poszukać ręcznie robionej ceramiki, biżuterii wykonanej np. z kwiatów i żywicy, misternie tworzonych haftów według tradycyjnych wzorów czy wyrobów ze skóry.

Na straganach z pewnością nie zabraknie tych oryginalnych prac, informują organizatorzy. Odwiedzając Jarmark, będzie można nabyć m.in. biżuterię wykonaną z ceramiki, muszli lub srebra, góralskie ubrania, ręcznie robione skarpety i poduszki, bransoletki szydełkowe czy chusty.

Ponadto pojawią się wystawcy oferujący chociażby prace wykonane z drewna czy kompozycje robione z suszonych kwiatów. Coś dla siebie znajdą również miłośnicy sztuki etnicznej, zwłaszcza meksykańskiej.

– Jarmark jest miejscem dla osób, które cenią sobie wyjątkowe przedmioty, niepowstające seryjnie, a często w pojedynczych egzemplarzach i ręcznie. To raj dla kolekcjonerów biżuterii, nietuzinkowych ubrań, często w etnicznym klimacie, a także dla tych, którzy lubią otaczać się sztuką użytkową i ludową – dodaje Anna Borecka.

Jarmark odbywa się od godz. 10.00 do 22.00. Wstęp wolny.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Guarana Public Relations
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania Biuro prasowe
2024-12-23 | 15:54

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Anna Libera, AWA WSCHO z cyklu Strasznie nam się tu podoba! Muzeum Warszawy. fot. M. Matyjaszewski, A. Sulej   Muzeum Warszawy, Rynek Starego Miasta 42,
Sztuka Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni
2024-12-17 | 10:45

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

W najbliższą sobotę 21 grudnia w zabytkowej Elektrowni Karola Scheiblera w otoczeniu choinek oraz klimatycznych lampek odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Chóru
Sztuka NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
2024-12-10 | 12:00

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA    Grobowce w formie kaplicy w stylu neomauretańskim z wielobarwnej cegły, małej neoklasycystycznej

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Wiktor Dyduła: Znam osoby w branży muzycznej wypalone z powodu nadmiaru pracy. To, co kiedyś sprawiało im przyjemność, teraz jest zawodowym obowiązkiem

Artysta promuje obecnie swój najnowszy singiel zatytułowany „Szybkie tempo” i właśnie z taką prędkością od trzech lat podbija polski rynek muzyczny. Piosenkarz zdaje sobie jednak sprawę z tego, jakie wyzwania narzuca życie w ciągłym biegu, dlatego on sam, mimo że prężnie rozwija swoją karierę i czerpie ogromną radość ze śpiewania, od czasu do czasu zatrzymuje się i patrzy na to, co robi z innej perspektywy, by złapać tak potrzebny dystans. Wiktor Dyduła przyznaje bowiem, że w branży muzycznej nie brakuje osób, które skarżą się na zbyt duże obciążenie psychiczne i wypalenie zawodowe.