Komunikaty PR

Wakacyjna Młoda Sztuka. Aukcja i wystawa

2020-06-26  |  14:00
Biuro prasowe

Letnia odsłona wystawy Młoda Sztuka to prawdziwie wakacyjna oferta. Pojawi się rozgrzana słońcem plaża, wyjątkowe przedstawienia natury i unikatowe portrety. Na lipcowej wystawie (oraz aukcji) zobaczyć można będzie twórczość najciekawszych młodych artystów. Wśród nich znaleźli się Magdalena Kalenin, Paulina Gawryszewska, Tomasz Wiktor, Teresa Legierska i Jakub Markiel. 9 lipca wszystkie prace zostaną zlicytowane. 

 

Zgiełk nadmorskiej plaży w czasie wakacji i tajemnicza, przyglądająca się wszystkiemu  z dystansu kobieca postać. To motyw przewodni obrazu „Świadek” autorstwa Magdaleny Kalenin.  Na pierwszym planie jej obrazów zazwyczaj obserwujemy głównego bohatera nieco oddalonego od reszty przedstawionego świata. Jasnowłosa kobieta wydaje się w odosobnieniu kontemplować gwarną rzeczywistość. To wyjątkowo wakacyjna praca, którą wylicytować można będzie podczas nadchodzącej aukcji Młoda Sztuka. Artystka swoje prace   wystawiała m.in. w Niemczech, Holandii, Czechach i we Włoszech. Uczestniczyła też w licznych konkursach i wystawach krajowych. 

 

Kobieca postać znajduje się również w centrum innej prezentowanej na wystawie pracy. Paulina Gawryszewska przedstawia kobiety w sposób niezwykle charakterystyczny. Ma ironiczne, bardzo dosłowne, a wręcz odważne podejście do problemów zaczerpniętych żywcem z otaczającej nas rzeczywistości. Jak sama autorka zaznacza: „Nie zamierzam walczyć ze stereotypami, nie zamierzam zmieniać mojej popowej dziewczyny – akceptuję taki obraz kobiecej natury i nie kłócę się z nim w żaden sposób. W moich obrazach płeć damska jest w centrum każdej sytuacji, jest najważniejsza, zaś momenty przedstawione na płótnach są w głowach moich bohaterek najważniejszym etapem dnia.” To właściwie słodko-gorzki obraz popkultury, w którym przychodzi nam funkcjonować. Przedstawiona na obrazie kobieta ukazana została podczas tańca na rurze. W jej obu rękach znajdują się eleganckie torebki. Tytuł pracy „BUY BUY BUY” artystka zapisała neonowymi literami na środku obrazu. To wyjątkowa praca, w której Gawryszewska porusza problem współczesnego konsumpcjonizmu. 

 

Z kolei Tomasz Wiktor jest jednym z najciekawszych młodych artystów na polskim rynku aukcyjnym. Wiodącym gatunkiem w jego twórczości są portrety. Przy ich pomocy artysta podejmuje rozważania nad relacjami międzyludzkimi. Ważny jest dla niego również mechanizm funkcjonowania wzroku. Na wystawie przedaukcyjnej pójdzie jego obraz „Rola II”. Jest to praca nietypowa, gdyż namalowana została na blasze. Artysta ukazał tylko fragment twarzy przedstawionej postaci. Dzięki temu zabiegowi widz ma wrażenie, jakby przyglądała mu się ona z daleka,  przez okno. Inny, zaskakujący portret, który zobaczyć można na wystawie to  „Mojra” Adriana Kiszki, debiutanta w DESA Unicum. Motywem przewodnim pracy jest podwójne widzenie, które sprawia że twarz przedstawionej kobiety nabiera intrygującego, abstrakcyjnego charakteru. 

 

Na wystawie Młoda Sztuka zobaczyć można będzie również prace innych, najciekawszych młodych twórców m.in. Aleksandry Kowalczyk, Sonii Ruciak, Teresy Legierskiej i Szymona Kurpiewskiego. 9 lipca wszystkie obiekty zostaną zlicytowane w największym polskim domu aukcyjnym DESA Unicum przy ul. Pięknej 1A. Licytować można będzie online, przez aplikację oraz telefonicznie i przez zlecenie stałe. Aukcja transmitowana będzie na żywo w kanałach społecznościowych DESA Unicum.

 

Wystawa Młoda Sztuka: 26 czerwca - 9 lipca 2020, godz. 11-19 (poniedziałek-piątek) i godz. 11-16 (sobota), Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa, wstęp wolny

 

Aukcja Młoda Sztuka: 9 lipca 2020, godz. 19.00, Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa

 

https://desa.pl/pl/aukcje/mloda-sztuka-gt16/
 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka Rzeźba we współczesnych wnętrzach Biuro prasowe
2020-08-12 | 16:00

Rzeźba we współczesnych wnętrzach

Jej pojawienie się ma kreować emocje, wpływać na samopoczucie i nadawać wyrazisty charakter przestrzeni. Staje się sztuką w momencie, gdy można na nią patrzeć wielokrotnie i ciągle
Sztuka Sierpniowa Młoda Sztuka
2020-08-12 | 11:00

Sierpniowa Młoda Sztuka

Niezwykłe, realistyczne przedstawienia i minimalistyczne obrazy przepełnione barwami. Sierpniowa wystawa Młoda Sztuka to wyjątkowa okazja do zobaczenia prac najciekawszych młodych
Sztuka Wystawa „Najpiękniejszy festiwal świata” w CH Osowa
2020-07-30 | 14:20

Wystawa „Najpiękniejszy festiwal świata” w CH Osowa

Od 3 sierpnia w CH Osowa będzie można odwiedzić wystawę gdyńskiego fotografa, Jerzego Wyrębskiego. Wyjątkowe fotografie zagoszczą w przestrzeniach osowskiego centrum handlowego aż do 30

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Złote Spinacze 2020 - zgłoszenie

Moda

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Zdrowie

Katarzyna Pakosińska: Gruzini są pełni nadziei, wspierają się i trzymają za ręce. Mentalnie uporają się z pandemią szybciej niż Polacy

Aktorka przyznaje, że w rodzinnej Gruzji nie była już bardzo długo. Tęskni za przyjaciółmi, którzy tam mieszkają. Nie może jednak ich odwiedzić, ponieważ państwo bardzo rozważnie podchodzi do otwierania granic po pandemii – robi to powoli i stopniowo, by na nowo nie dopuścić do rozprzestrzenienia się koronawirusa. Katarzyna Pakosińska zwraca uwagę, że mentalność Polaków i Gruzinów znacznie się od siebie różnią. Ludzie w naszym kraju często nadmiernie się zamartwiają i nie potrafią cieszyć z drobnych przyjemności. To nie wpływa pozytywnie na jakość życia mieszkańców Polski.

Media

Patrycja Strzałkowska: Media bardzo często wykorzystują uczestników show. Ich kosztem chcą wzbudzić kontrowersje i zyskać popularność danego programu

Rozpoznawalność Patrycja Strzałkowska zyskała dzięki udziałowi w takich programach rozrywkowych jak: „Ex na plaży” i „Królowe życia”. Wystąpiła ponadto w piątym odcinku programu telewizyjnego „Przyjaciel do zadań specjalnych” emitowanego w TVP1. Tłumaczy, że decyzje o byciu częścią powyższych projektów podyktowane były głównie młodym wiekiem i brakiem doświadczenia. Gdyby dziś dostała podobną propozycję, zdecydowanie odmówiłaby producentom. Wie bowiem, jak wygląda tworzenie reality show oraz jak traktuje się ich uczestników.

Finanse

Koronawirus może zwiększyć świadomość finansową Polaków. Większość nie jest przygotowana na kolejny kryzys

Z powodu pandemii koronawirusa prawie co 10. Polak stracił pracę, a blisko połowa wciąż obawia się jej utraty. Co istotne, ponad połowa nie ma planu awaryjnego na taką okoliczność – wynika z badania InterviewMe.pl „Życie bez pensji”. Kryzys związany z COVID-19 może jednak zmienić sposób zarządzania finansami. – To może być pewnego rodzaju otrzeźwienie. Ludzie będą bardziej przyszłościowo planować, co może się stać, jeżeli stracą pracę – ocenia Piotr Sosnowski, współzałożyciel InterviewMe.pl.