Walentynki w Teatrze Małym – komedie bardzo romantyczne
Święto zakochanych zbliża się wielkimi krokami. Jeśli chcecie spędzić ten dzień w wyjątkowy sposób, weźcie swoją ukochaną osobę na… spektakl. W Teatrze Małym w Manufakturze na ten romantyczny czas przygotowano dwie propozycje.
Spektakl improwizowany
Walentynki – komedia improwizowana, 14.02
Teatr O!Impro zaprasza na improwizowaną komedię romantyczną „Walentynki”. Próżno szukać tu klasycznego love story, w zamian za to znajdziecie miłość z tendencją do absurdalnych nut, nietrafionych zalotów, nieudanych flirtów czy randek. Tu, podobnie jak w życiu, miłość pojawia się w najmniej oczekiwanych momentach. Przed Wami wieczór pełen nieprzewidywalnych zwrotów akcji i zaskakujących miłosnych uniesień – cała komedia powstaje na żywo, w oparciu o sugestie publiczności. Na scenie znani i lubiani: Magdalena Prochasek, Kamila Salwerowicz, Michał Kruk, Jan Jakubowski, a akompaniament muzyczny zapewnią Olo Stachowski na akordeonie i Marcin Sosiński na pianinie. Bilety kosztują 50 zł i są dostępne w kasie teatru.
Walentynkowy deser
Wesoły wdowiec, komedia, 16.02
Jeśli na Walentego macie już inne plany, ale potrzebujecie czegoś na deser – z pomocą przyjdzie komedia „Wesoły wdowiec”, napisana na podstawie serialu „Tom, Dick & Harriet”. Szczęśliwy wdowiec Thomas przyjeżdża do Londynu, by po latach spędzonych na wsi zakosztować wielkomiejskiego życia, zwłaszcza „by night”. To nie spotyka się z aprobatą syna i synowej, którym Thomas spadł na głowę. Nocne manewry starszego pana, niewyjaśniona sprawa spadkowa, a do tego seria farsowych zdarzeń – to przepis na dobrą komedię. W rolach głównych występują: Dominika Hudziec, Agata Małycha-Szczypuła, Marzena Pilawska, Adrianna Zuchmańska, Jakub Jakubiec i Witold Łuczyński. Bilety w cenie 70 zł dostępne w kasie teatru.

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Rynek saszetek nikotynowych w Polsce będzie uregulowany. Osoby nieletnie nie będą mogły ich kupić
Siódmego maja sejmowa Komisja Zdrowia zajmie się nowelizacją ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, która w części reguluje rynek woreczków nikotynowych. Eksperci z Forum Prawo dla Rozwoju podkreślają pilną potrzebę objęcia tego rynku przepisami prawnymi. Podkreślają, że brak odpowiednich regulacji prawnych dotyczących tych produktów, obecnych na polskim rynku od pięciu lat, to realne zagrożenie dla zdrowia publicznego. Niezbędne są kompleksowe przepisy, które uregulują kwestię saszetek i ograniczą do nich dostęp młodzieży.
Prawo
Kobiety wciąż są w mniejszości we władzach spółek. Tylko część firm działa na rzecz równości płci

Luka w zatrudnieniu kobiet i mężczyzn spadła w UE do najniższego poziomu w ostatniej dekadzie. Jednocześnie jednak panie częściej niż na kierowniczych pracują na niższych i gorzej płatnych stanowiskach. W Polsce, jak wynika z danych 30% Club Poland, udział kobiet w zarządach i radach nadzorczych 140 największych spółek notowanych na GPW wynosi 18,4 proc. Wskazuje to na potrzebę wdrożenia skutecznych działań na rzecz zwiększenia udziału kobiet w najwyższych strukturach zarządzania, również na szczeblu unijnym.
Konsument
Czterech na 10 Polaków miało do czynienia z deepfake’ami. Cyberprzęstępcy coraz skuteczniej wykorzystują manipulowane treści

Deepfaki, czyli wygenerowane bądź też zmanipulowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, dźwięki lub treści wideo, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych technologii naszych czasów. Do jej tworzenia wykorzystywane są zaawansowane algorytmy AI, dlatego użytkownikom coraz trudniej jest odróżnić treści rzeczywiste od fałszywych. Z raportu „Dezinformacja oczami Polaków 2024” wynika, że cztery na 10 badanych osób miało do czynienia z takimi treściami. To o tyle istotne, że deepfaki bywają wykorzystywane do manipulacji, szantażu, niszczenia reputacji, oszustw i wyłudzeń finansowych.