Komunikaty PR

Weekend pełen darmowych pokazów tanecznych mistrzów Polski, Europy i świata!

2023-11-17  |  11:00
Biuro prasowe

Gratka dla miłośników tańca na żywo i tych wszystkich, którzy chcieliby zachęcić dzieci do nowego hobby. Najbliższy weekend w Blue City upłynie pod znakiem zmagań tancerzy z Egurrola Dance Studio. Nie zabraknie utytułowanych zespołów i… choreografii inspirowanych filmem “Barbie”.

Ostatnie kilkanaście lat to w Polsce czas ogromnej popularyzacji tańca za sprawą szeregu formatów telewizyjnych. Umiemy odróżnić rumbę od fokstrota i wiemy, że taniec jazzowy niekoniecznie ma coś wspólnego z jazzem. Tymczasem osoby, które lubią taniec, ale nie widzą się na parkiecie, rzadko mają okazję zobaczyć taneczne popisy na żywo.

O turniejach takich jak np. mistrzostwa Polski osoby niezwiązane z tańcem często po prostu nie wiedzą. Grand Prix Egurrola Dance Studio w Blue City to jedna z nielicznych okazji, by oglądać turniejowe zmagania młodych tancerzy na żywo. W najbliższy weekend na scenie zmierzą się soliści, duety i zespoły na co dzień trenujący w kilkunastu szkołach tańca w całej Polsce. Podczas Grand Prix otwierającego sezon Egurrola Dance League 2023/2024 będzie można zobaczyć ich w kategoriach takich jak disco dance, jazz, modern i commercial. Dodatkowo, w sobotę 18 listopada, zobaczymy m.in. choreografie stworzone specjalnie na tę okazję do piosenek z kultowych filmów o lalce Barbie - nie zabraknie oczywiście i tematycznych strojów. Oprócz debiutantów na scenie zaprezentują się także utytułowani młodzi tancerze.

Przykładem jest zespół Jazz Kids One - jedna z najlepszych dziecięcych grup tanecznych w kraju. Dziewczynki trenujące na co dzień pod okiem Klaudii Jezierskiej mistrzyniami Polski są nieprzerwanie od 2021 roku. Sam zespół stawał zaś na podium mistrzostw Polski aż 15 razy, w tym 9 razy z pierwszą lokatą. Tancerki z Jazz Kids One można też było zobaczyć dwukrotnie podczas Eurowizji Junior u boku polskich kandydatów. Ciężka praca i pasja przekładają się na międzynarodowe sukcesy - zespół przywiózł dotychczas aż 9 pucharów Mistrzostw Świata i Europy. Aktualnie młode tancerki są mistrzyniami Polski, Europy i wicemistrzyniami świata. Mimo to zawsze chętnie występują w Blue City, ponieważ to właśnie w tutejszej szkole tańca Egurrola Dance Studio trenują na co dzień i większość z nich to właśnie na scenie w Blue City występowała publicznie po raz pierwszy.

Również w Blue City trenuje na co dzień zespół Luzik1 tańczący disco dance, które trenują pod okiem trenerki - Dominiki Spahić-Fergińskiej. Formacja na przestrzeni kilkudziesięciu lat swojego istnienia mocno zaznaczyła już swoją obecność w świecie tanecznym, zajmując wysokie pozycje na licznych turniejach. Dzięki ciężkiej pracy i ogromnemu zaangażowaniu od początku powstania zespołu tancerze ponad 70 razy stawali na podium podczas turniejów zarówno rangi ogólnopolskiej, jak i międzynarodowej. Luzik1 również można było oglądać na małych ekranach w programach takich jak “Jaka to melodia” czy “Taniec z gwiazdami”.

Przez trzy dni tanecznych zmagań w Blue City zobaczymy kilkadziesiąt zespołów i kilkuset młodych tancerzy reprezentujących różne style i kategorie wiekowe. To idealna okazja, by pokazać sportową rywalizację i taniec na żywo własnym dzieciom, chociaż tradycją jest już, że osoby, które trafiają pod scenę na chwilę podczas przerwy w zakupach, zostają z nami na cały dzień.

Grand Prix Egurrola Dance Studio odbywa się w dniach 17-19 listopada przy fontannie na poziomie -1 w Blue City. Start o godzinie 11, wstęp wolny.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania Biuro prasowe
2024-12-23 | 15:54

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Anna Libera, AWA WSCHO z cyklu Strasznie nam się tu podoba! Muzeum Warszawy. fot. M. Matyjaszewski, A. Sulej   Muzeum Warszawy, Rynek Starego Miasta 42,
Sztuka Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni
2024-12-17 | 10:45

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

W najbliższą sobotę 21 grudnia w zabytkowej Elektrowni Karola Scheiblera w otoczeniu choinek oraz klimatycznych lampek odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Chóru
Sztuka NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
2024-12-10 | 12:00

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA    Grobowce w formie kaplicy w stylu neomauretańskim z wielobarwnej cegły, małej neoklasycystycznej

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Jadwigi Jankowskiej-Cieślak jednej z najbardziej wybitnych polskich aktorek. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Gwiazdy

Krzysztof Skórzyński: Dla mnie Wielkanoc ma wymiar symboliczny i duchowy. Podczas przygotowań w kuchni ja jestem od wykonywania poleceń córki

Gospodarz programu „Dzień Dobry TVN” lubi celebrować Wielkanoc w dużym, rodzinnym gronie. Z ekscytacją czeka więc na te świąteczne dni i zapowiada, że w tym czasie nie stroni również od obowiązków w kuchni. Co prawda szefują w niej panie, ale on dwoi się i troi, by pomóc jak najwięcej. Krzysztof Skórzyński zapewnia, że w menu oczywiście nie zabraknie „królowej” świątecznego stołu – tradycyjnej sałatki jarzynowej, a on będzie miał duży udział w jej przygotowaniu.

Medycyna

Polscy naukowcy rozwijają technologię hodowania bionicznej trzustki. Może ona rozwiązać problem cukrzycy insulinozależnej

Zespół polskich naukowców rozwija technologię hodowania bionicznej trzustki, którą będzie można wszczepiać pacjentom kwalifikowanym obecnie do przeszczepu od zmarłego dawcy. Taka procedura jest stosowana w najcięższych przypadkach cukrzycy typu 1, a niekiedy również w cukrzycy typu 2. Badacze, tworząc innowacyjną metodę leczenia dołożyli starań, by rozwiązać ryzyko najgroźniejszego powikłania, jakim jest odrzucenie wszczepianego narządu poprzez wykrzepianie. Do zbudowania narządu będą wykorzystywane komórki pacjenta, więc układ immunologiczny nie powinien odczytywać go jako obcy.

Prawo

400 gmin w Polsce nie ma na swoim terenie apteki i sytuacja co roku się pogarsza. Samorządowcy apelują o zmiany w prawie

W ciągu ostatnich kilku lat, od wejścia w życie przepisów Apteka dla Aptekarza, zamknięto ponad 2,2 tys. aptek w Polsce, a około 400 gmin nie posiada na swoim terenie apteki. Trzech na pięciu Polaków, aby kupić leki, musi się udać po nie do innej miejscowości. Sygnatariusze listu otwartego do minister zdrowia przygotowanego przez Koalicję „Na pomoc niesamodzielnym” apelują o zmianę priorytetów w legislacji dotyczącej rynku aptek. Wzywają też do podjęcia systemowych działań przeciwdziałających wykluczeniu zdrowotnemu ze względu na miejsce zamieszkania.