Komunikaty PR

Weekend pełen darmowych pokazów tanecznych mistrzów Polski, Europy i świata!

2023-11-17  |  11:00
Biuro prasowe

Gratka dla miłośników tańca na żywo i tych wszystkich, którzy chcieliby zachęcić dzieci do nowego hobby. Najbliższy weekend w Blue City upłynie pod znakiem zmagań tancerzy z Egurrola Dance Studio. Nie zabraknie utytułowanych zespołów i… choreografii inspirowanych filmem “Barbie”.

Ostatnie kilkanaście lat to w Polsce czas ogromnej popularyzacji tańca za sprawą szeregu formatów telewizyjnych. Umiemy odróżnić rumbę od fokstrota i wiemy, że taniec jazzowy niekoniecznie ma coś wspólnego z jazzem. Tymczasem osoby, które lubią taniec, ale nie widzą się na parkiecie, rzadko mają okazję zobaczyć taneczne popisy na żywo.

O turniejach takich jak np. mistrzostwa Polski osoby niezwiązane z tańcem często po prostu nie wiedzą. Grand Prix Egurrola Dance Studio w Blue City to jedna z nielicznych okazji, by oglądać turniejowe zmagania młodych tancerzy na żywo. W najbliższy weekend na scenie zmierzą się soliści, duety i zespoły na co dzień trenujący w kilkunastu szkołach tańca w całej Polsce. Podczas Grand Prix otwierającego sezon Egurrola Dance League 2023/2024 będzie można zobaczyć ich w kategoriach takich jak disco dance, jazz, modern i commercial. Dodatkowo, w sobotę 18 listopada, zobaczymy m.in. choreografie stworzone specjalnie na tę okazję do piosenek z kultowych filmów o lalce Barbie - nie zabraknie oczywiście i tematycznych strojów. Oprócz debiutantów na scenie zaprezentują się także utytułowani młodzi tancerze.

Przykładem jest zespół Jazz Kids One - jedna z najlepszych dziecięcych grup tanecznych w kraju. Dziewczynki trenujące na co dzień pod okiem Klaudii Jezierskiej mistrzyniami Polski są nieprzerwanie od 2021 roku. Sam zespół stawał zaś na podium mistrzostw Polski aż 15 razy, w tym 9 razy z pierwszą lokatą. Tancerki z Jazz Kids One można też było zobaczyć dwukrotnie podczas Eurowizji Junior u boku polskich kandydatów. Ciężka praca i pasja przekładają się na międzynarodowe sukcesy - zespół przywiózł dotychczas aż 9 pucharów Mistrzostw Świata i Europy. Aktualnie młode tancerki są mistrzyniami Polski, Europy i wicemistrzyniami świata. Mimo to zawsze chętnie występują w Blue City, ponieważ to właśnie w tutejszej szkole tańca Egurrola Dance Studio trenują na co dzień i większość z nich to właśnie na scenie w Blue City występowała publicznie po raz pierwszy.

Również w Blue City trenuje na co dzień zespół Luzik1 tańczący disco dance, które trenują pod okiem trenerki - Dominiki Spahić-Fergińskiej. Formacja na przestrzeni kilkudziesięciu lat swojego istnienia mocno zaznaczyła już swoją obecność w świecie tanecznym, zajmując wysokie pozycje na licznych turniejach. Dzięki ciężkiej pracy i ogromnemu zaangażowaniu od początku powstania zespołu tancerze ponad 70 razy stawali na podium podczas turniejów zarówno rangi ogólnopolskiej, jak i międzynarodowej. Luzik1 również można było oglądać na małych ekranach w programach takich jak “Jaka to melodia” czy “Taniec z gwiazdami”.

Przez trzy dni tanecznych zmagań w Blue City zobaczymy kilkadziesiąt zespołów i kilkuset młodych tancerzy reprezentujących różne style i kategorie wiekowe. To idealna okazja, by pokazać sportową rywalizację i taniec na żywo własnym dzieciom, chociaż tradycją jest już, że osoby, które trafiają pod scenę na chwilę podczas przerwy w zakupach, zostają z nami na cały dzień.

Grand Prix Egurrola Dance Studio odbywa się w dniach 17-19 listopada przy fontannie na poziomie -1 w Blue City. Start o godzinie 11, wstęp wolny.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania Biuro prasowe
2024-12-23 | 15:54

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Anna Libera, AWA WSCHO z cyklu Strasznie nam się tu podoba! Muzeum Warszawy. fot. M. Matyjaszewski, A. Sulej   Muzeum Warszawy, Rynek Starego Miasta 42,
Sztuka Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni
2024-12-17 | 10:45

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

W najbliższą sobotę 21 grudnia w zabytkowej Elektrowni Karola Scheiblera w otoczeniu choinek oraz klimatycznych lampek odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Chóru
Sztuka NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
2024-12-10 | 12:00

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA    Grobowce w formie kaplicy w stylu neomauretańskim z wielobarwnej cegły, małej neoklasycystycznej

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

S. Karpiel-Bułecka: Sam talent nie wystarczy, by odnieść sukces w branży muzycznej. Trzeba też mieć trochę szczęścia i spotkać odpowiednich ludzi

Na przestrzeni ostatnich dwóch dekad, między innymi za sprawą streamingu i powszechnego dostępu do internetu, rynek muzyczny w Polsce przeszedł prawdziwą rewolucję. Zauważają to zarówno doświadczeni artyści, jak Sebastian Karpiel-Bułecka, jak i młodsze pokolenie, reprezentowane przez Miuosha. Obaj wokaliści podkreślają, że sukces w branży muzycznej jest wynikiem wielu czynników. Lider zespołu Zakopower zaznacza, że niezależnie od sytuacji młodzi artyści powinni być konsekwentni i wierzyć w swoje możliwości, bo to jest kluczowe w budowaniu kariery.

Problemy społeczne

Strach przed porażką i brak wiary we własne siły blokują rozwój przedsiębiorczości kobiet. Częściej zakładają za to firmy z misją

Kobiety stanowią mniejszość w zarządach firm, rzadziej też niż mężczyźni zakładają własne działalności gospodarcze. W UE na taki krok decyduje się 10 proc. pracujących pań, w Polsce – 13 proc. – wynika z raportu „Biznes na wysokich obcasach” PIE. Strach przed porażką i brak wiary w swoje umiejętności powstrzymują kobiety częściej niż mężczyzn przed założeniem działalności. Kluczową rolę mogą pełnić programy mentoringowe prowadzone przez kobiety.

Muzyka

Luna: Status materialny moich rodziców przeszkadza mi w karierze. Przestaję postrzegać siebie jako niezależną artystkę, tylko córkę bogaczy

Wokalistka podkreśla, że ścieżka jej kariery i sukcesy w branży muzycznej budzą wiele emocji, również ze względu na to, czym zajmują się jej rodzice. Jest ona bowiem córką milionera Andrzeja Wielgomasa, założyciela i właściciela firmy Dawtona. Jednak jak zaznacza, to, że pochodzi z zamożnego domu, nie ułatwia jej życia, a wręcz jest swoistym balastem. Luna ma świadomość tego, że w opinii niektórych ludzi wszystko, co ma i co osiągnęła, zawdzięcza tylko bogatym rodzicom.