Komunikaty PR

Weekend pełen darmowych pokazów tanecznych mistrzów Polski, Europy i świata!

2023-11-17  |  11:00
Biuro prasowe

Gratka dla miłośników tańca na żywo i tych wszystkich, którzy chcieliby zachęcić dzieci do nowego hobby. Najbliższy weekend w Blue City upłynie pod znakiem zmagań tancerzy z Egurrola Dance Studio. Nie zabraknie utytułowanych zespołów i… choreografii inspirowanych filmem “Barbie”.

Ostatnie kilkanaście lat to w Polsce czas ogromnej popularyzacji tańca za sprawą szeregu formatów telewizyjnych. Umiemy odróżnić rumbę od fokstrota i wiemy, że taniec jazzowy niekoniecznie ma coś wspólnego z jazzem. Tymczasem osoby, które lubią taniec, ale nie widzą się na parkiecie, rzadko mają okazję zobaczyć taneczne popisy na żywo.

O turniejach takich jak np. mistrzostwa Polski osoby niezwiązane z tańcem często po prostu nie wiedzą. Grand Prix Egurrola Dance Studio w Blue City to jedna z nielicznych okazji, by oglądać turniejowe zmagania młodych tancerzy na żywo. W najbliższy weekend na scenie zmierzą się soliści, duety i zespoły na co dzień trenujący w kilkunastu szkołach tańca w całej Polsce. Podczas Grand Prix otwierającego sezon Egurrola Dance League 2023/2024 będzie można zobaczyć ich w kategoriach takich jak disco dance, jazz, modern i commercial. Dodatkowo, w sobotę 18 listopada, zobaczymy m.in. choreografie stworzone specjalnie na tę okazję do piosenek z kultowych filmów o lalce Barbie - nie zabraknie oczywiście i tematycznych strojów. Oprócz debiutantów na scenie zaprezentują się także utytułowani młodzi tancerze.

Przykładem jest zespół Jazz Kids One - jedna z najlepszych dziecięcych grup tanecznych w kraju. Dziewczynki trenujące na co dzień pod okiem Klaudii Jezierskiej mistrzyniami Polski są nieprzerwanie od 2021 roku. Sam zespół stawał zaś na podium mistrzostw Polski aż 15 razy, w tym 9 razy z pierwszą lokatą. Tancerki z Jazz Kids One można też było zobaczyć dwukrotnie podczas Eurowizji Junior u boku polskich kandydatów. Ciężka praca i pasja przekładają się na międzynarodowe sukcesy - zespół przywiózł dotychczas aż 9 pucharów Mistrzostw Świata i Europy. Aktualnie młode tancerki są mistrzyniami Polski, Europy i wicemistrzyniami świata. Mimo to zawsze chętnie występują w Blue City, ponieważ to właśnie w tutejszej szkole tańca Egurrola Dance Studio trenują na co dzień i większość z nich to właśnie na scenie w Blue City występowała publicznie po raz pierwszy.

Również w Blue City trenuje na co dzień zespół Luzik1 tańczący disco dance, które trenują pod okiem trenerki - Dominiki Spahić-Fergińskiej. Formacja na przestrzeni kilkudziesięciu lat swojego istnienia mocno zaznaczyła już swoją obecność w świecie tanecznym, zajmując wysokie pozycje na licznych turniejach. Dzięki ciężkiej pracy i ogromnemu zaangażowaniu od początku powstania zespołu tancerze ponad 70 razy stawali na podium podczas turniejów zarówno rangi ogólnopolskiej, jak i międzynarodowej. Luzik1 również można było oglądać na małych ekranach w programach takich jak “Jaka to melodia” czy “Taniec z gwiazdami”.

Przez trzy dni tanecznych zmagań w Blue City zobaczymy kilkadziesiąt zespołów i kilkuset młodych tancerzy reprezentujących różne style i kategorie wiekowe. To idealna okazja, by pokazać sportową rywalizację i taniec na żywo własnym dzieciom, chociaż tradycją jest już, że osoby, które trafiają pod scenę na chwilę podczas przerwy w zakupach, zostają z nami na cały dzień.

Grand Prix Egurrola Dance Studio odbywa się w dniach 17-19 listopada przy fontannie na poziomie -1 w Blue City. Start o godzinie 11, wstęp wolny.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka Forma mówi - Jubileuszowa wystawa profesora Antoniego Janusza Pastwy w Warsaw Biuro prasowe
2024-02-23 | 13:33

"Forma mówi" - Jubileuszowa wystawa profesora Antoniego Janusza Pastwy w Warsaw

Warszawa, Polska  14 lutego 2024  "Forma mówi" - Jubileuszowa wystawa profesora Antoniego Janusza Pastwy w Warsaw Marriott Hotel Jeden z czołowych rzeźbiarzy
Sztuka Walentynki w Teatrze Małym – komedie bardzo romantyczne
2024-02-13 | 19:00

Walentynki w Teatrze Małym – komedie bardzo romantyczne

Święto zakochanych zbliża się wielkimi krokami. Jeśli chcecie spędzić ten dzień w wyjątkowy sposób, weźcie swoją ukochaną osobę na… spektakl. W Teatrze Małym w
Sztuka MŁODZI STAŻEM – WYSTAWA AKADEMII SZTUK PIĘKNYCH W TEATRZE MUZYCZNYM W ŁODZI
2024-02-12 | 16:00

MŁODZI STAŻEM – WYSTAWA AKADEMII SZTUK PIĘKNYCH W TEATRZE MUZYCZNYM W ŁODZI

MŁODZI STAŻEM – WYSTAWA AKADEMII SZTUK PIĘKNYCH W TEATRZE MUZYCZNYM W ŁODZI   Różnorodność form i perspektyw – w najbliższą sobotę, 17 lutego,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Uroda

Firma

Firmy w coraz większym stopniu dbają o dobre samopoczucie pracowników. Sposobem na jego poprawę może być ustanowienie dnia przyjemności w pracy

Po pandemii COVID-19 wellbeing pracowników stał się ważnym zagadnieniem dla firm, z których wiele wprowadziło w ostatnim czasie benefity i programy obejmujące m.in. opiekę psychologiczną, warsztaty z radzenia sobie ze stresem, promowanie aktywności fizycznej i profilaktyki zdrowotnej czy działania wspierające work–life balance. Pluxee zachęca z kolei firmy do ustanowienia oryginalnej inicjatywy z zakresu wellbeingu, jaką jest dzień przyjemności w pracy. – Warto pomyśleć o takim jednym dniu w roku ukierunkowanym na potrzeby i motywacje pracowników. Zachęcamy do tego, żeby organizować go zimową porą, kiedy dopada nas zmęczenie, spadek energii i nastroju. To też szansa na integrację zespołu i zachęta do powrotu do biura – mówi Arkadiusz Rochala, dyrektor generalny Pluxee Polska.

Teatr

Jerzy Stuhr: Kończę swoją karierę teatralną i pedagogiczną. Już nie wyjdę na scenę, ale jeszcze mam ciągotki filmowe

Wybitny aktor, reżyser i pedagog żegna się z teatralną sceną dramatem Tadeusza Słobodzianka zatytułowanym „Geniusz”. Artysta wyreżyserował ten spektakl, a także gra w nim jedną z głównych ról. Wciela się w niezwykle ważną dla niego postać Konstantina Stanisławskiego, mistrza metody gry aktorskiej, którą sam przez wiele lat rozpowszechniał studentom na całym świecie. To pierwsza rola Jerzego Stuhra po dłuższej przerwie i jak się okazuje – ostatnia. Tą sztuką podsumowuje bowiem swój dorobek zawodowy i kończy karierę. Przedstawienie będzie wystawiane na deskach Teatru Polonia.