Komunikaty PR

Wernisaż Filipa Ciślaka w Machinarium Gallery

2023-03-03  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Justyna Oracz
WE!RE Fantasy

Ksawerego Liskego 7
50-345 Wrocław
justyna.oracz|werefantasy.com| |justyna.oracz|werefantasy.com
602277329
werefantasy.com

W sobotę 4 marca  odbędzie się wernisaż autorstwa Filipa Ciślaka otwierający kolejną wystawę w Machinarium Gallery.

Machinarium Gallery mieści się w katowickiej kamienicy przy ulicy Młyńskiej 17 b, tuż nad studiem Machinarium Tattoo. Miejsce przyjazne koneserom sztuki oraz artystom, którzy chcą ją tworzyć. Często organizowane są tutaj też wernisaże - do tej pory odbyły się między innymi wystawy Davee’a Blows’a, Tomasza Torfińskiego czy Timura Lysenki. Między wystawami galeria ma charakter pracowni graficznej i korzystają z niej zaprzyjaźnieni artyści. Miejsce tętni życiem i jest doceniane w coraz szerszych kręgach. 

W sobotę 4 marca o godzinie 18:00 odbędzie się wernisaż otwierający kolejną wystawę w Machinarium Gallery - autorstwa Filipa Ciślaka. Filip Ciślak zawodowo zajmuje się grafiką projektową oraz nauczaniem na swojej macierzystej uczelni - Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Do jego głównych zainteresowań na polu sztuki i projektowania należy plakat, liternictwo oraz kaligrafia. Zajęcia ze sztuki pięknego pisania prowadził m. in. w Katowicach, Krakowie, Cieszynie, Warszawie, Helsinkach i Bratysławie.

Wstęp na wernisaż i wystawę w Machinarium Gallery jest bezpłatny. Wystawa będzie dostępna w marcu w godzinach otwarcia galerii. Na miejscu codziennie można spędzić miło czas z gośćmi i właścicielami Machinarium. 

Ponadto w marcu w Machinarium Gallery zaplanowane są warsztaty kaligraficzne Filipa Ciślaka, na których będzie można poznać podstawowe techniki i bazowe kreski, zasady komponowania słów i krótkich fraz oraz to jak modyfikować elementy liter i wprowadzać proste zdobienia. Warsztaty odbędą się w weekendy 18/19 oraz 25/26 marca. 

Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/496342255943556/

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka Występy najzdolniejszych młodych tancerzy na Ochocie. Nie zabraknie mistrzów Biuro prasowe
2024-04-20 | 13:00

Występy najzdolniejszych młodych tancerzy na Ochocie. Nie zabraknie mistrzów

Kto kiedykolwiek trenował taniec, wie, jak dużo pracy wymaga dojście do poziomu, który pozwalałby na zaprezentowanie swoich umiejętności publicznie - a co dopiero na scenie i w blasku
Sztuka Rising Aeon - Emocje w zderzeniu z ludzkim cierpieniem - strach, współczucie...
2024-04-16 | 12:00

Rising Aeon - Emocje w zderzeniu z ludzkim cierpieniem - strach, współczucie...

Denise Schwizgebel jest szwajcarską artystką wizualną. Jej najnowszy projekt "Rising Aeon" powstał dzięki spotkaniu z Judith Sacchi, szwajcarską dziennikarką i wolontariuszką
Sztuka Wystartowała piąta edycja konkursu Design by Śliwka Nałęczowska 2024
2024-04-11 | 14:30

Wystartowała piąta edycja konkursu "Design by Śliwka Nałęczowska 2024"

Z początkiem kwietnia br. ruszyła piąta, jubileuszowa odsłona konkursu Design By Śliwka Nałęczowska. W tym roku zadaniem młodych artystów jest zaprojektowanie grafiki na opakowanie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Aleksandra Popławska: Zazwyczaj dostaję fajne prezenty. Najbardziej cieszy mnie, jak ktoś mi coś namaluje albo napisze wiersz

Aktorkę można teraz oglądać między innymi w spektaklu „Wyjątkowy prezent” w reżyserii Tomasza Sapryka. Dzięki tej sztuce widzowie mogą się przekonać, że wyszukany, drogi i niezwykle odważny upominek nie tylko może zepsuć urodzinową imprezę, ale także relacje rodzinne i przyjacielskie. Aleksandra Popławska zdaje sobie sprawę z tego, że wiele osób ma nie lada dylemat, co podarować komuś z okazji urodzin czy imienin. Jednocześnie podkreśla, że ona sama nigdy nie dostała nietrafionego prezentu, który szybko wylądował w koszu.

Media

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski: Mamy wieloletnie doświadczenie telewizyjne. To nam pozwoliło zbudować wideopodcast „Serio?” od strony merytorycznej i technicznej

Po zwolnieniu z TVP Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski ruszyli na podbój YouTube’a. Do autorskiego wideopodcastu „Serio?” para zamierza zapraszać gości, którzy działają na różnych płaszczyznach, mają nietuzinkowe pasje i swoim postępowaniem dają dobry przykład innym. Prezenterzy wierzą, że ich nowy projekt z odcinka na odcinek będzie się cieszył coraz większą popularnością. Na razie obserwuje ich ok. 5 tys. subskrybentów. Obydwoje zapewniają, że nie boją się nowych wyzwań zawodowych, a satysfakcję sprawia im to, że przy realizacji nagrań mogą w pełni wykorzystać swoje doświadczenie telewizyjne.

Edukacja

Co piąte polskie dziecko padło ofiarą cyberprzemocy. Brakuje narzędzi, które pomogłyby z tym zjawiskiem walczyć

Według badań HBSC co szósty nastolatek na świecie padł ofiarą cyberprzemocy – informuje Europejskie Biuro Regionalne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). W Polsce jest pod tym względem dużo gorzej. Nawet jedno na pięcioro dzieci mogło doświadczyć przemocy w sieci – alarmują naukowcy. Grupą najbardziej narażoną na cyberprzemoc są 13-latki. Porównanie danych z obecnej i poprzedniej edycji badania wskazuje, że dotychczasowe programy przeciwdziałania przemocy, i to nie tylko w obszarze cyber, nie są skuteczne. Eksperci podkreślają, że trzeba w nie włączyć nie tylko szkoły, ale też placówki medyczne, rodziców i samą młodzież.