Komunikaty PR

Wernisaż Filipa Ciślaka w Machinarium Gallery

2023-03-03  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Justyna Oracz
WE!RE Fantasy

Ksawerego Liskego 7
50-345 Wrocław
justyna.oracz|werefantasy.com| |justyna.oracz|werefantasy.com
602277329
werefantasy.com

W sobotę 4 marca  odbędzie się wernisaż autorstwa Filipa Ciślaka otwierający kolejną wystawę w Machinarium Gallery.

Machinarium Gallery mieści się w katowickiej kamienicy przy ulicy Młyńskiej 17 b, tuż nad studiem Machinarium Tattoo. Miejsce przyjazne koneserom sztuki oraz artystom, którzy chcą ją tworzyć. Często organizowane są tutaj też wernisaże - do tej pory odbyły się między innymi wystawy Davee’a Blows’a, Tomasza Torfińskiego czy Timura Lysenki. Między wystawami galeria ma charakter pracowni graficznej i korzystają z niej zaprzyjaźnieni artyści. Miejsce tętni życiem i jest doceniane w coraz szerszych kręgach. 

W sobotę 4 marca o godzinie 18:00 odbędzie się wernisaż otwierający kolejną wystawę w Machinarium Gallery - autorstwa Filipa Ciślaka. Filip Ciślak zawodowo zajmuje się grafiką projektową oraz nauczaniem na swojej macierzystej uczelni - Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Do jego głównych zainteresowań na polu sztuki i projektowania należy plakat, liternictwo oraz kaligrafia. Zajęcia ze sztuki pięknego pisania prowadził m. in. w Katowicach, Krakowie, Cieszynie, Warszawie, Helsinkach i Bratysławie.

Wstęp na wernisaż i wystawę w Machinarium Gallery jest bezpłatny. Wystawa będzie dostępna w marcu w godzinach otwarcia galerii. Na miejscu codziennie można spędzić miło czas z gośćmi i właścicielami Machinarium. 

Ponadto w marcu w Machinarium Gallery zaplanowane są warsztaty kaligraficzne Filipa Ciślaka, na których będzie można poznać podstawowe techniki i bazowe kreski, zasady komponowania słów i krótkich fraz oraz to jak modyfikować elementy liter i wprowadzać proste zdobienia. Warsztaty odbędą się w weekendy 18/19 oraz 25/26 marca. 

Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/496342255943556/

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: WE!RE Fantasy
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania Biuro prasowe
2024-12-23 | 15:54

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Anna Libera, AWA WSCHO z cyklu Strasznie nam się tu podoba! Muzeum Warszawy. fot. M. Matyjaszewski, A. Sulej   Muzeum Warszawy, Rynek Starego Miasta 42,
Sztuka Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni
2024-12-17 | 10:45

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

W najbliższą sobotę 21 grudnia w zabytkowej Elektrowni Karola Scheiblera w otoczeniu choinek oraz klimatycznych lampek odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Chóru
Sztuka NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
2024-12-10 | 12:00

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA    Grobowce w formie kaplicy w stylu neomauretańskim z wielobarwnej cegły, małej neoklasycystycznej

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Edukacja

Idea STEM zmienia podejście do edukacji dzieci na całym świecie. Doświadczanie i współpraca zamiast wykładów

Odejście od wykładowej metody prowadzenia zajęć na rzecz doświadczeń, współpracy i partnerskich relacji z nauczycielem to podstawowe założenia idei edukacyjnej STEM. Ma ona wspierać rozwój dzieci i młodzieży w kierunkach, jakie wytycza zmieniająca się rzeczywistość i na jakie nastawiony będzie rynek pracy za kilka lat. Globalnie rynek edukacji STEM do końca dekady podwoi swoje przychody. Ten światowy trend jest obserwowany i rozwijany również w Polsce, m.in. poprzez projekt STEM Kindloteka.

Handel

Finansowanie, technologia i wola polityczna sprzyjają walce o klimat. Dołączają do niej także konsumenci

Eksperci apelują o intensyfikację wysiłków na rzecz ochrony klimatu. Tym bardziej że teraz są ku temu sprzyjające warunki: finansowanie, wola polityczna i zaawansowane technologie. Coraz częściej idzie za tym także gotowość społeczeństwa do zmian. Choć w kontekście zielonej rewolucji mówi się przede wszystkim o transformacji energetycznej i ograniczaniu emisji CO2, dbanie o zmiany zaczyna się również na poziomie decyzji konsumenckich. Polacy mają tego świadomość i wdrażają proekologiczne nawyki w codzienną rutynę i zakupy.