Wernisaż Filipa Ciślaka w Machinarium Gallery
WE!RE Fantasy
Ksawerego Liskego 7
50-345 Wrocław
justyna.oracz|werefantasy.com| |justyna.oracz|werefantasy.com
602277329
werefantasy.com
W sobotę 4 marca odbędzie się wernisaż autorstwa Filipa Ciślaka otwierający kolejną wystawę w Machinarium Gallery.
Machinarium Gallery mieści się w katowickiej kamienicy przy ulicy Młyńskiej 17 b, tuż nad studiem Machinarium Tattoo. Miejsce przyjazne koneserom sztuki oraz artystom, którzy chcą ją tworzyć. Często organizowane są tutaj też wernisaże - do tej pory odbyły się między innymi wystawy Davee’a Blows’a, Tomasza Torfińskiego czy Timura Lysenki. Między wystawami galeria ma charakter pracowni graficznej i korzystają z niej zaprzyjaźnieni artyści. Miejsce tętni życiem i jest doceniane w coraz szerszych kręgach.
W sobotę 4 marca o godzinie 18:00 odbędzie się wernisaż otwierający kolejną wystawę w Machinarium Gallery - autorstwa Filipa Ciślaka. Filip Ciślak zawodowo zajmuje się grafiką projektową oraz nauczaniem na swojej macierzystej uczelni - Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Do jego głównych zainteresowań na polu sztuki i projektowania należy plakat, liternictwo oraz kaligrafia. Zajęcia ze sztuki pięknego pisania prowadził m. in. w Katowicach, Krakowie, Cieszynie, Warszawie, Helsinkach i Bratysławie.
Wstęp na wernisaż i wystawę w Machinarium Gallery jest bezpłatny. Wystawa będzie dostępna w marcu w godzinach otwarcia galerii. Na miejscu codziennie można spędzić miło czas z gośćmi i właścicielami Machinarium.
Ponadto w marcu w Machinarium Gallery zaplanowane są warsztaty kaligraficzne Filipa Ciślaka, na których będzie można poznać podstawowe techniki i bazowe kreski, zasady komponowania słów i krótkich fraz oraz to jak modyfikować elementy liter i wprowadzać proste zdobienia. Warsztaty odbędą się w weekendy 18/19 oraz 25/26 marca.
Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/496342255943556/
Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania
Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni
NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.