Wernisaż Filipa Ciślaka w Machinarium Gallery
WE!RE Fantasy
Ksawerego Liskego 7
50-345 Wrocław
justyna.oracz|werefantasy.com| |justyna.oracz|werefantasy.com
602277329
werefantasy.com
W sobotę 4 marca odbędzie się wernisaż autorstwa Filipa Ciślaka otwierający kolejną wystawę w Machinarium Gallery.
Machinarium Gallery mieści się w katowickiej kamienicy przy ulicy Młyńskiej 17 b, tuż nad studiem Machinarium Tattoo. Miejsce przyjazne koneserom sztuki oraz artystom, którzy chcą ją tworzyć. Często organizowane są tutaj też wernisaże - do tej pory odbyły się między innymi wystawy Davee’a Blows’a, Tomasza Torfińskiego czy Timura Lysenki. Między wystawami galeria ma charakter pracowni graficznej i korzystają z niej zaprzyjaźnieni artyści. Miejsce tętni życiem i jest doceniane w coraz szerszych kręgach.
W sobotę 4 marca o godzinie 18:00 odbędzie się wernisaż otwierający kolejną wystawę w Machinarium Gallery - autorstwa Filipa Ciślaka. Filip Ciślak zawodowo zajmuje się grafiką projektową oraz nauczaniem na swojej macierzystej uczelni - Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Do jego głównych zainteresowań na polu sztuki i projektowania należy plakat, liternictwo oraz kaligrafia. Zajęcia ze sztuki pięknego pisania prowadził m. in. w Katowicach, Krakowie, Cieszynie, Warszawie, Helsinkach i Bratysławie.
Wstęp na wernisaż i wystawę w Machinarium Gallery jest bezpłatny. Wystawa będzie dostępna w marcu w godzinach otwarcia galerii. Na miejscu codziennie można spędzić miło czas z gośćmi i właścicielami Machinarium.
Ponadto w marcu w Machinarium Gallery zaplanowane są warsztaty kaligraficzne Filipa Ciślaka, na których będzie można poznać podstawowe techniki i bazowe kreski, zasady komponowania słów i krótkich fraz oraz to jak modyfikować elementy liter i wprowadzać proste zdobienia. Warsztaty odbędą się w weekendy 18/19 oraz 25/26 marca.
Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/496342255943556/

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Moda

Klaudia Zioberczyk: Doszłam już do takiego momentu, że jak wchodzę do sklepu, to mówię: wcale tego nie potrzebuję. Teraz stawiam na jakość, a nie na ilość
Modelka zdaje sobie sprawę z tego, że trzeba być bardzo ostrożnym, by nie dać się nabrać na różne sztuczki marketingowe, nie ulegać czarowi wyprzedaży i promocji, a zamiast tego kompletować swoją garderobę z ponadczasowych zestawów, które będzie można wykorzystać na różne okazje. Klaudia Zioberczyk uważa, że greenwashing, czyli wywoływanie u konsumentów poszukujących towarów eko mylnego wrażenia, że oferowany produkt taki właśnie jest, to nieuczciwa praktyka. Temu zjawisku postanowiła więc dokładnie się przyjrzeć w swojej pracy magisterskiej.
Konsument
Możliwość zakupu online może zachęcić kolejne grupy Polaków do ubezpieczeń zdrowotnych. Dziś korzysta z nich już prawie 5,5 mln osób

Polska jest jednym z liderów Europy w obszarze cyfryzacji sektora usług medycznych. Świadczą o tym m.in. popularność elektronicznych narzędzi zapewniających dostęp do danych zdrowotnych, e-recept czy wirtualna diagnostyka. Polacy są też otwarci na innowacje w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych, z których korzysta już blisko 5,5 mln osób. Za pomocą nowej cyfrowej platformy Medicover chce zachęcić klientów do samodzielnej konfiguracji i zakupu polis online.
Żywienie
Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień

Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.