Komunikaty PR

Wernisaż Franka Elia Gonzálesa Martíneza otworzy galerię sztuki w Manuarte

2023-09-22  |  08:00
Biuro prasowe
Do pobrania docx ( 0.01 MB )

Kolejny kulturalny punkt na mapie Łodzi? 28 września w Manufakturze odbędzie się wernisaż kubańskiego artysty Franka Elia Gonzalesa Martíneza. Wydarzenie będzie jednocześnie oficjalnym otwarciem galerii sztuki w Manuarte.

Wernisaż Franka Elia Gonzálesa Martíneza

28.09, godzi. 19:00, Manuarte

Kubański artysta młodego pokolenia – Frank Elia Gonzalesa Martínez to absolwent Academia Profesjonal de las Artes Plásticas „Carlos Enrigue Gómez” Manzillo, w Granma, na Kubie. Na co dzień podgląda życie ulic Hawany i dokumentuje ludzkie troski i emocje. Uwielbia portretować kobiety. To właśnie Frank i jego wyjątkowa twórczość stały się inspiracją do powstania galerii sztuki Manuarte – interdyscyplinarnego miejsca łączącego różne aspekty kubańskiej kultury. 

Podczas wernisażu będzie można zobaczyć wyjątkowe portrety kobiet z kwiatami. Dzieła Franka mają ukazywać różnorodne twarze Kuby, a portrety odzwierciedlają najróżniejsze sytuacje życiowe, w których znalazły się kobiety. Podczas wernisażu odbędzie się nie tylko prezentacja prac Franka, ale także oprowadzenie po galerii przez Agustina Egurrolę, pomysłodawcę i założyciela konceptu Manuarte. To doskonała okazja, aby dowiedzieć się więcej o inspiracjach i przesłaniu sztuki prezentowanej w tej przestrzeni. Goście mogą też liczyć na kubańską ucztę dźwięków, ponieważ w planach jest koncert muzyczny, który przeniesie słuchaczy na klimatyczne uliczki Hawany. Łódzcy miłośnicy sztuki i kultury nie mogą przegapić tego wyjątkowego wernisażu, który otworzy drzwi do świata kubańskiej pasji i emocji widzianych oczami utalentowanego artysty.

Wernisaż będzie oficjalnym otwarciem galerii sztuki, która będzie prezentować prace kubańskich artystów. To kolejny kulturalny punkt na mapie Łodzi, ale też… Manufaktury. Punkt w Manuarte dołączy do takich miejsc jak: Teatr Mały, Muzeum Sztuki MS2, Kino Cinema City, Muzeum Fabryki czy Muzeum Miasta Łodzi.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania Biuro prasowe
2024-12-23 | 15:54

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Anna Libera, AWA WSCHO z cyklu Strasznie nam się tu podoba! Muzeum Warszawy. fot. M. Matyjaszewski, A. Sulej   Muzeum Warszawy, Rynek Starego Miasta 42,
Sztuka Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni
2024-12-17 | 10:45

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

W najbliższą sobotę 21 grudnia w zabytkowej Elektrowni Karola Scheiblera w otoczeniu choinek oraz klimatycznych lampek odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Chóru
Sztuka NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
2024-12-10 | 12:00

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA    Grobowce w formie kaplicy w stylu neomauretańskim z wielobarwnej cegły, małej neoklasycystycznej

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Edukacja

Idea STEM zmienia podejście do edukacji dzieci na całym świecie. Doświadczanie i współpraca zamiast wykładów

Odejście od wykładowej metody prowadzenia zajęć na rzecz doświadczeń, współpracy i partnerskich relacji z nauczycielem to podstawowe założenia idei edukacyjnej STEM. Ma ona wspierać rozwój dzieci i młodzieży w kierunkach, jakie wytycza zmieniająca się rzeczywistość i na jakie nastawiony będzie rynek pracy za kilka lat. Globalnie rynek edukacji STEM do końca dekady podwoi swoje przychody. Ten światowy trend jest obserwowany i rozwijany również w Polsce, m.in. poprzez projekt STEM Kindloteka.

Handel

Finansowanie, technologia i wola polityczna sprzyjają walce o klimat. Dołączają do niej także konsumenci

Eksperci apelują o intensyfikację wysiłków na rzecz ochrony klimatu. Tym bardziej że teraz są ku temu sprzyjające warunki: finansowanie, wola polityczna i zaawansowane technologie. Coraz częściej idzie za tym także gotowość społeczeństwa do zmian. Choć w kontekście zielonej rewolucji mówi się przede wszystkim o transformacji energetycznej i ograniczaniu emisji CO2, dbanie o zmiany zaczyna się również na poziomie decyzji konsumenckich. Polacy mają tego świadomość i wdrażają proekologiczne nawyki w codzienną rutynę i zakupy.