Wernisaż wystawy fotograficznej „Włókniarki”
Muzeum Fabryki świętuje Rok Łódzkich Włókniarek wyjątkowo hucznie. Już w najbliższą niedzielę kolejne wydarzenie mające na celu oddać hołd fabrykanckiej historii miasta. Tym razem w murach muzeum odbędzie się wernisaż fotografii Wojtka Bryndela zatytułowany „Włókniarki”.
Wystawa fotograficzna „Włókniarki” to cykl portretów przedstawiających kobiety, które przez lata pracowały w łódzkich zakładach włókienniczych. Wojtek Bryndel – znany łódzki fotograf, z pomocą Stowarzyszenia Ludzie Fabryki, a także Muzeum Fabryki zrealizował niezwykle pomysłową i wyjątkową sesję, w czasie której włókniarki mogły na moment wrócić do starych czasów i znów „popracować”. Głównym celem wystawy jest uhonorowanie zasłużonych dla miasta kobiet, a także zainteresowanie mieszkańców łodzi historią włókiennictwa.
Wydarzenie odbędzie się 16 lipca (sobota) o godzinie 12:00 w Muzeum Fabryki w Manufakturze.
Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania
Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni
NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
S. Karpiel-Bułecka: Sam talent nie wystarczy, by odnieść sukces w branży muzycznej. Trzeba też mieć trochę szczęścia i spotkać odpowiednich ludzi
Na przestrzeni ostatnich dwóch dekad, między innymi za sprawą streamingu i powszechnego dostępu do internetu, rynek muzyczny w Polsce przeszedł prawdziwą rewolucję. Zauważają to zarówno doświadczeni artyści, jak Sebastian Karpiel-Bułecka, jak i młodsze pokolenie, reprezentowane przez Miuosha. Obaj wokaliści podkreślają, że sukces w branży muzycznej jest wynikiem wielu czynników. Lider zespołu Zakopower zaznacza, że niezależnie od sytuacji młodzi artyści powinni być konsekwentni i wierzyć w swoje możliwości, bo to jest kluczowe w budowaniu kariery.
Problemy społeczne
Strach przed porażką i brak wiary we własne siły blokują rozwój przedsiębiorczości kobiet. Częściej zakładają za to firmy z misją
Kobiety stanowią mniejszość w zarządach firm, rzadziej też niż mężczyźni zakładają własne działalności gospodarcze. W UE na taki krok decyduje się 10 proc. pracujących pań, w Polsce – 13 proc. – wynika z raportu „Biznes na wysokich obcasach” PIE. Strach przed porażką i brak wiary w swoje umiejętności powstrzymują kobiety częściej niż mężczyzn przed założeniem działalności. Kluczową rolę mogą pełnić programy mentoringowe prowadzone przez kobiety.
Muzyka
Luna: Status materialny moich rodziców przeszkadza mi w karierze. Przestaję postrzegać siebie jako niezależną artystkę, tylko córkę bogaczy
Wokalistka podkreśla, że ścieżka jej kariery i sukcesy w branży muzycznej budzą wiele emocji, również ze względu na to, czym zajmują się jej rodzice. Jest ona bowiem córką milionera Andrzeja Wielgomasa, założyciela i właściciela firmy Dawtona. Jednak jak zaznacza, to, że pochodzi z zamożnego domu, nie ułatwia jej życia, a wręcz jest swoistym balastem. Luna ma świadomość tego, że w opinii niektórych ludzi wszystko, co ma i co osiągnęła, zawdzięcza tylko bogatym rodzicom.