Wernisaż wystawy fotograficznej „Włókniarki”
Muzeum Fabryki świętuje Rok Łódzkich Włókniarek wyjątkowo hucznie. Już w najbliższą niedzielę kolejne wydarzenie mające na celu oddać hołd fabrykanckiej historii miasta. Tym razem w murach muzeum odbędzie się wernisaż fotografii Wojtka Bryndela zatytułowany „Włókniarki”.
Wystawa fotograficzna „Włókniarki” to cykl portretów przedstawiających kobiety, które przez lata pracowały w łódzkich zakładach włókienniczych. Wojtek Bryndel – znany łódzki fotograf, z pomocą Stowarzyszenia Ludzie Fabryki, a także Muzeum Fabryki zrealizował niezwykle pomysłową i wyjątkową sesję, w czasie której włókniarki mogły na moment wrócić do starych czasów i znów „popracować”. Głównym celem wystawy jest uhonorowanie zasłużonych dla miasta kobiet, a także zainteresowanie mieszkańców łodzi historią włókiennictwa.
Wydarzenie odbędzie się 16 lipca (sobota) o godzinie 12:00 w Muzeum Fabryki w Manufakturze.

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień
Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Moda
Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.