Wielki Finał Brave Kids już w niedzielę
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Tegoroczny festiwal Brave Kids jest już na finiszu. Za nami weekend pełen plenerowych występów, ale występy młodych artystów będzie można podziwiać podczas Wielkiego Finału Brave Kids już w najbliższą niedzielę. Są jeszcze bilety na to wydarzenie.
Finałowy spektakl to tradycyjna formuła zakończenie Brave Kids. Właśnie trwają do niego przygotowania. Międzynarodowa młodzież – łącznie 70 osób, przygotowuje się występu podczas obozu artystycznego w Obornikach Śląskich. Na początku warsztatów grupy artystów prezentują swoje programy, a następnie układają z nich wspólne przedstawienie, które prezentowane jest podczas Wielkiego Finału w Sali Koncertowej Radia Wrocław.
W tym roku wystąpią grupy cyrkowe, teatralne, wokalne i taneczne z Afryki, Azji i Europy. Teatr improwizacyjny, pełen tańca i choreografii Bollywood zaprezentuje grupa DREAMSCATCHERS z Indii, wystawiając fragment przedstawienia zatytułowanego „Magiczne lustro”. Na scenie pokaże się również Circus Debere Berhan z Etiopii, którego przedstawienia to połączenie kultury etiopskiej z aktualnymi kwestiami społecznymi. Ponadto wystąpią także Kids News Circus, Los Talleres de Teatro y Cine para Niños y Niñas de Lombó z Hiszpanii, Zespół Pieśni i Tańca z Wałbrzycha oraz wielokulturowe grupy młodych mieszkańców Wrocławia i Warszawy. – To będzie z pewnością niezapomniane przeżycie, pełne energii i artystycznego przekazu. Serdecznie zapraszamy na spektakl, są jeszcze dostępne bilety – zachęca Iwona Frydryszak, producent wykonawczy projektu Brave Kids.
Wielki Finał odbędzie się w Sali Koncertowej Radia Wrocław już w najbliższą niedzielę o 15.00. Bilety w cenie 30 zł można kupić m.in. tutaj: https://ewejsciowki.pl/wroclaw/teatry/teatr-piesn-kozla,177/wielki-final-brave-kids,14876?eventId=199366&fbclid=IwAR2ZfTvjy97hRlndZIa-a0t49KGQTc3Gh5B6Y2rAuNnO6qU2yMgO0yCHZWg. Dochód ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczony na pokrycie kosztów podróży uczestników Brave Kids z zagranicy.
Finałowy koncert to zakończenie wakacyjnego festiwalu Brave Kids, w ramach którego przez całe lato we Wrocławiu, Rzeszowie, Warszawie, Gdańsku i Wałbrzychu odbywały się warsztaty artystyczno-pedagogiczne. Na ubiegły weekend przypadł kulminacyjny punkt festiwalu: „Brave Kids pod wrocławskim niebem”, gdzie całe miasto stało się sceną dzieci i młodzieży Brave Kids. W sobotę w Narodowym Forum Muzyki wystąpił Chóru Chłopięcego NFM. Tuż po nim uczestnicy Brave Kids przeszli w kolorowej paradzie po placu Wolności, gdzie wśród artystycznych występów zaprezentowano także ogromną, 13,5-metrową rybę z recyklingu, która powstała podczas warsztatów. W niedzielę natomiast odbyły się występy na 10 scenach: pod Przylądkiem Nadziei, a także na wrocławskich osiedlach: na Przedmieściu Oławskim, Szczepinie, Brochowie, Strachocinie, Zakrzowie, Złotnikach, Ołbinie, Dąbiu i w Parku Południowym. – Pozytywnie zaskoczyło nas zainteresowanie wrocławian i gości. Na pokazy przyszły setki ludzi, rodziny z dziećmi, wszyscy żywo reagowali na przygotowane przez dzieci i młodzież występy. Nie przeszkodziła nam nawet niesprzyjająca pogoda – mówi Karolina Gonera, producentka Brave Kids pod wrocławskim niebem.
Wielki Finał Brave Kids, 5 września (niedziela), Sala Koncertowa Radia Wrocław – 15.00.
Więcej informacji: www.bravekids.eu oraz www.facebook.com/BraveKids

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień
Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Moda
Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.