Komunikaty PR

Wielki Finał Brave Kids już w niedzielę

2021-08-31  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

Tegoroczny festiwal Brave Kids jest już na finiszu. Za nami weekend pełen plenerowych występów, ale występy młodych artystów będzie można podziwiać podczas Wielkiego Finału Brave Kids już w najbliższą niedzielę. Są jeszcze bilety na to wydarzenie.

 

Finałowy spektakl to tradycyjna formuła zakończenie Brave Kids. Właśnie trwają do niego przygotowania. Międzynarodowa młodzież – łącznie 70 osób, przygotowuje się występu podczas obozu artystycznego w Obornikach Śląskich. Na początku warsztatów grupy artystów prezentują swoje programy, a następnie układają z nich wspólne przedstawienie, które prezentowane jest podczas Wielkiego Finału w Sali Koncertowej Radia Wrocław.

 

W tym roku wystąpią grupy cyrkowe, teatralne, wokalne i taneczne z Afryki, Azji i  Europy. Teatr improwizacyjny, pełen tańca i choreografii Bollywood zaprezentuje grupa DREAMSCATCHERS z Indii, wystawiając fragment przedstawienia zatytułowanego „Magiczne lustro”. Na scenie pokaże się również Circus Debere Berhan z Etiopii, którego przedstawienia to połączenie kultury etiopskiej z aktualnymi kwestiami społecznymi. Ponadto wystąpią także Kids News Circus, Los Talleres de Teatro y Cine para Niños y Niñas de Lombó z Hiszpanii, Zespół Pieśni i Tańca z Wałbrzycha oraz wielokulturowe grupy młodych mieszkańców Wrocławia i Warszawy. – To będzie z pewnością niezapomniane przeżycie, pełne energii i artystycznego przekazu. Serdecznie zapraszamy na spektakl, są jeszcze dostępne bilety – zachęca Iwona Frydryszak, producent wykonawczy projektu Brave Kids.

 

Wielki Finał odbędzie się w Sali Koncertowej Radia Wrocław już w najbliższą niedzielę o 15.00. Bilety w cenie 30 zł można kupić m.in. tutaj: https://ewejsciowki.pl/wroclaw/teatry/teatr-piesn-kozla,177/wielki-final-brave-kids,14876?eventId=199366&fbclid=IwAR2ZfTvjy97hRlndZIa-a0t49KGQTc3Gh5B6Y2rAuNnO6qU2yMgO0yCHZWg. Dochód ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczony na pokrycie kosztów podróży uczestników Brave Kids z zagranicy.

 

Finałowy koncert to zakończenie wakacyjnego festiwalu Brave Kids, w ramach którego przez całe lato we Wrocławiu, Rzeszowie, Warszawie, Gdańsku i Wałbrzychu odbywały się warsztaty artystyczno-pedagogiczne. Na ubiegły weekend przypadł kulminacyjny punkt festiwalu: „Brave Kids pod wrocławskim niebem”, gdzie całe miasto stało się sceną dzieci i młodzieży Brave Kids. W sobotę w Narodowym Forum Muzyki wystąpił Chóru Chłopięcego NFM. Tuż po nim uczestnicy Brave Kids przeszli w kolorowej paradzie po placu Wolności, gdzie wśród artystycznych występów zaprezentowano także ogromną, 13,5-metrową rybę z recyklingu, która powstała podczas warsztatów. W niedzielę natomiast odbyły się występy na 10 scenach: pod Przylądkiem Nadziei, a także na wrocławskich osiedlach: na Przedmieściu Oławskim, Szczepinie, Brochowie, Strachocinie, Zakrzowie, Złotnikach, Ołbinie, Dąbiu i w Parku Południowym. – Pozytywnie zaskoczyło nas zainteresowanie wrocławian i gości. Na pokazy przyszły setki ludzi, rodziny z dziećmi, wszyscy żywo reagowali na przygotowane przez dzieci i młodzież występy. Nie przeszkodziła nam nawet niesprzyjająca pogoda – mówi Karolina Gonera, producentka Brave Kids pod wrocławskim niebem.

 

Wielki Finał Brave Kids, 5 września (niedziela), Sala Koncertowa Radia Wrocław – 15.00.
 

 

Więcej informacji: www.bravekids.eu oraz www.facebook.com/BraveKids

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Expert
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka Święto sztuki i designu w Krakowie Biuro prasowe
2024-11-04 | 12:10

Święto sztuki i designu w Krakowie

Już po raz 7 w Krakowie zanurzymy się w świecie kreatywnych, inspirujących wizji artystycznych. Podczas kolejnej edycji Targów Artystów i Designerów „Nówka Sztuka” swoje prace zaprezentuje ponad 70 najlepszych twórców, starannie wyselekcjonowanych przez Jury. Targi odbędą się w dniach 9-10 listopada w Pałacu Sztuki. To idealna okazja dla miłośników sztuki, kolekcjonerów, ale też osób, które dopiero poznają ten świat. Targi „Nówka Sztuka” mają na celu inspirować, redefiniować spojrzenie na współczesną estetykę, ale też pozwolić na bezpośrednie nawiązanie kontaktu odbiorcy z artystą. W tym roku zaprezentują się osoby tworzące m.in. fotografię, grafikę, plakat, malarstwo, ceramikę, sztukę użytkową, rzeźbę, tkaniny artystyczne, komiks czy haft wielkoformatowy. „W tym roku otrzymaliśmy naprawdę ogromną liczbę zgłoszeń od artystów. Jak co roku wyselekcjonowaliśmy grupę reprezentującą różne nurty artystyczne. Na pewno każdy odwiedzający nasze targi znajdzie coś dla siebie, coś, co mu się spodoba, zainspiruje go do dalszych artystycznych poszukiwań. W ubiegłym roku nasze wydarzenie odwiedziło ponad 3000 gości. Były to osoby z całej Polski, również z zagranicy. Możliwość obcowania ze sztuką, rozmowy z artystami, wymienianie doświadczeń z innymi uczestnikami jest wyjątkowe, i to zapewniamy co roku wszystkim odwiedzającym” – mówi Alicja Panasiewicz, prezeska Fundacji Nówka Sztuka, która jest organizatorem Targów. Podczas wydarzenia zobaczymy m.in. prace Tomasza Bereźnickiego, autora komiksów, ilustracji, okładek książek i czasopism, a także projektów witraży. Z kolei Maciej Rakowski zaprezentuje minimalistyczne monochromatyczne miniatury wykonane tuszem i kredką z elementami kolażu. Na miłośników malarstwa czekać będą prace m.in. Marceliny Łazarek, Natki Biegalskiej czy Magdaleny Buk. Nie zabraknie też form użytkowych: swoją ceramikę pokażą NOMAD Ceramic oraz LEP.TO Studio, tkaninę MOST studio, a także zobaczymy haft wielkoformatowy autorstwa Karoliny Szwedt. Targom towarzyszyć będzie wystawa Gabrieli Chrabąszcz „What It Feels Like for a Girl?” w Galerii Pryzmat, która potrwa od 7 do 13 listopada. Kuratorką jest Alicja Głuszek, a tematem niewidzialna opresja, poprzez wstyd kontrolująca zachowania i ciała kobiet, wyrażona formą haftu i miękkich form rzeźbiarskich. Podczas festiwalowego weekendu odbywać się będą również warsztaty dla dzieci i dorosłych. Wśród nich m.in. warsztaty kintsugi, projektowania etnozabawki czy tworzenie nowoczesnego domu dla Smoka Wawelskiego. Organizatorem Targów jest Fundacja Nówka Sztuka. Projekt został współfinansowany ze środków Miasta Krakowa.                                                                                                 
Sztuka Gala 5. edycji Warszawskiego Maratonu Fotograficznego
2024-11-04 | 09:00

Gala 5. edycji Warszawskiego Maratonu Fotograficznego

Warszawski Maraton Fotograficzny to inicjatywa kawiarni Green Caffè Nero, dedykowana wszystkim pasjonatom fotografii – zarówno profesjonalistom, jak i amatorom. Uczestnicy
Sztuka Kobieca figuracja i wyraziste barwy. Wystawa prac Renaty Magdy w Drukarni
2024-10-30 | 15:00

Kobieca figuracja i wyraziste barwy. Wystawa prac Renaty Magdy w Drukarni

Charakterystyczna paleta wyrazistych barw, kameralne ujęcia kobiecych postaci i sceny rozgrywane w dekoracyjnych układach – to znaki rozpoznawcze twórczości malarki

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Uroda

Konsument

Sztuczna inteligencja wzbudza w Polakach głównie ciekawość i obawy. Ponad połowa widzi w niej zagrożenie

Prawie połowa Polaków twierdzi, że myśląc o sztucznej inteligencji, odczuwa zaciekawienie, ale aż 39 proc. przyznaje, że są to głównie obawy. Dotyczą one niewłaściwego wykorzystania SI, utraty kontroli nad nią i marginalizacji roli człowieka na rynku pracy. Na razie jednak tylko 11 proc. badanych używa narzędzi opartych na sztucznej inteligencji w swojej pracy. Chociaż rozwiązania te zyskują zwolenników, to wciąż duża grupa pracowników nie wie, w jaki sposób mogłyby one wspomóc ich w obowiązkach zawodowych – wskazuje badanie „Polacy o AI. Codzienność, nadzieje, obawy”.

Ochrona środowiska

Polski rynek roślinny rozwija się wolniej niż na Zachodzie. Kraje z największą konsumpcją mamy szansę dogonić za kilkanaście lat

Wartość rynku roślinnego w Polsce przekroczyła już wartość 1 mld zł. Roślinne zamienniki nabiału stanowią ponad połowę tej kategorii, a silną pozycję w sprzedaży mają alternatywy dla mleka – wynika z raportu Polskiego Związku Producentów Żywności Roślinnej. Polski rynek z rocznymi wydatkami rzędu 4,23 euro na osobę wciąż jednak odbiega od kwot wydawanych na żywność roślinną na Zachodzie. Branża liczy na wsparcie państwa w wykorzystaniu potencjału konsumentów.