Wielkie międzynarodowe święto plakatu w Warszawie – ASP łączy siły z IWP
To jedno z najważniejszych wydarzeń poświęconych sztuce plakatu w tym roku! Prawie 90 młodych twórczyń i twórców z Polski i zagranicy pokaże swoje prace podczas wystawy towarzyszącej Międzynarodowemu Biennale Plakatu. Projekty zgłoszone w kategorii „Korzenie” powstałej z inicjatywy samych studentów będzie można oglądać w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie już od 24 czerwca.
„Korzenie” to wspólna wypowiedź artystów młodego pokolenia nie tylko z Polski, ale i całego świata. Stworzona przez studentki i studentów warszawskiej ASP w ramach Międzynarodowego Biennale Plakatu kategoria ma na celu ukazanie tematu tożsamości kulturowej i pochodzenia w szerokiej perspektywie. Stanowi także okazję do międzynarodowej integracji, wymiany artystycznych poglądów i doświadczeń. Polska, Czechy, Francja, Meksyk, Tajwan – to z tych krajów plakaty będziemy mogli oglądać na wystawie w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie.
Wielkiemu otwarciu, które odbędzie się 24 czerwca o godz. 15:00, towarzyszyć będzie oprawa muzyczna Chóru Uniwersytetu SWPS, który słynie z występów na najwyższym poziomie, co potwierdzają niejednokrotnie zdobyte nagrody w konkursach chóralnych, a dyryguje mu od lat wokalistka Ewa Mackiewicz.
Miejsce wystawy, czyli wspomniany Instytut Wzornictwa Przemysłowego, to z kolei bardzo ważny, jeżeli nie najważniejszy punkt na mapie polskiego designu. Założony w 1950 roku przez prof. Wandę Telakowską do dziś jest nie tylko ośrodkiem kultury i sztuki, ale przede wszystkim jednostką naukową wspierającą polskich projektantów. Od lat organizuje konkurs dla młodych dizajnerów Young Design oraz najstarszy konkurs wzorniczy w Polsce Dobry Wzór, którego 30 edycja wkrótce startuje! Dodatkowo IWP we współpracy ze Szkołą Biznesu prowadzi studia podyplomowe Total Design Management. Wystawa „Korzenie” w ramach Międzynarodowego Biennale Plakatu to na pewno nie ostatnie wydarzenie artystyczne w Instytucie.
Zapraszamy do odwiedzania wystawy od 24 czerwca do 31 lipca przy ul. Świętojerskiej 5/7 w Warszawie. Po dniu otwarcia „Korzenie” będzie można oglądać od poniedziałku do piątku w godz. 11.00-19.00 oraz w sobotę i niedzielę w godz. 12.00-19.00.
![Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania Biuro prasowe](/files/_uploaded/glownekonf_998372210,w_224,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania
![Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni](/files/_uploaded/glownekonf_816214440,w_254,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni
![NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA](/files/_uploaded/glownekonf_1762948436,w_300,wo_300,ho_169,r_png,_small.png)
NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-innowacje_1.png)
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-biznes_1.png)
Teatr
![](/files/1922771799/olbrychski-urodziny-foto-ram,w_274,_small.jpg)
Daniel Olbrychski: Praca mnie konserwuje, gdybym nie grał, tobym się błyskawicznie zestarzał. Walczę, żeby widzowie nie dostrzegali na scenie mojej osiemdziesiątki
Daniel Olbrychski uznawany jest za jednego z najwybitniejszych aktorów filmowych i teatralnych swojego pokolenia. W dorobku ma wiele znakomitych ról i już od dawna mógłby odcinać kupony od sławy, ale jak podkreśla – nie zamierza rezygnować z pracy. Z przyjemnością przyjmuje kolejne propozycje zawodowe i mierzy się z nowymi rolami, bo dzięki takiej aktywności nie czuje upływającego czasu. Za trzy tygodnie artysta będzie świętował okrągłe urodziny.
Edukacja
Idea STEM zmienia podejście do edukacji dzieci na całym świecie. Doświadczanie i współpraca zamiast wykładów
![](/files/1922771799/edukacja-stem-foto,w_133,_small.jpg)
Odejście od wykładowej metody prowadzenia zajęć na rzecz doświadczeń, współpracy i partnerskich relacji z nauczycielem to podstawowe założenia idei edukacyjnej STEM. Ma ona wspierać rozwój dzieci i młodzieży w kierunkach, jakie wytycza zmieniająca się rzeczywistość i na jakie nastawiony będzie rynek pracy za kilka lat. Globalnie rynek edukacji STEM do końca dekady podwoi swoje przychody. Ten światowy trend jest obserwowany i rozwijany również w Polsce, m.in. poprzez projekt STEM Kindloteka.
Handel
Finansowanie, technologia i wola polityczna sprzyjają walce o klimat. Dołączają do niej także konsumenci
![](/files/1922771799/spoleczenstwo-goz-foto-4,w_133,_small.jpg)
Eksperci apelują o intensyfikację wysiłków na rzecz ochrony klimatu. Tym bardziej że teraz są ku temu sprzyjające warunki: finansowanie, wola polityczna i zaawansowane technologie. Coraz częściej idzie za tym także gotowość społeczeństwa do zmian. Choć w kontekście zielonej rewolucji mówi się przede wszystkim o transformacji energetycznej i ograniczaniu emisji CO2, dbanie o zmiany zaczyna się również na poziomie decyzji konsumenckich. Polacy mają tego świadomość i wdrażają proekologiczne nawyki w codzienną rutynę i zakupy.