Wielkie święto plakatu rozpoczęte! Wystartowała wystawa "Korzenie" w IWP
W ostatnią sobotę w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego otwarto wystawę towarzyszącą 28. Międzynarodowego Biennale Plakatu „Korzenie”. Do konkursu zostały zgłoszone prace studentów z Meksyku, Chin, Tajwanu, Francji, Słowenii, Turcji, Czech, Szwajcarii i Polski. Przyznano 8 wyróżnień i 6 nagród. Wydarzenie zainaugurował występ Chóru Uniwersytetu SWPS.
Wystawa „Korzenie” powstała z inicjatywy studenckiej grupy Turboposter działającej na wydziale grafiki ASP w Warszawie pod kierunkiem prof. Lecha Majewskiego. Konkurs miał na celu ukazanie tematu tożsamości kulturowej i pochodzenia w szerokiej perspektywie oraz stanowić okazję do międzynarodowej integracji, wymiany artystycznych poglądów i doświadczeń. Spośród niemal 200 nadesłanych prac komisja wyłoniła 86 finalistów, których prace prezentowane są na wystawie. Jury przyznało 6 nagród i 8 wyróżnień.
Wystawę plakatów finałowych można oglądać do 31 lipca w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego przy ul. Świętojerskiej 5/7 w Warszawie od poniedziałku do piątku w godz. 11.00-19.00 oraz w sobotę i niedzielę w godz. 12.00-19.00.
Organizator:
Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie
Pałac Czapskich
International Poster Biennale in Warsaw
Patronaty Honorowe:
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Prezydent miasta stołecznego Warszawy
Narodowe Centrum Kultury
Partner generalny:
Pałac Saski sp z o.o
Partnerzy:
Galeria Salon Akademii
Fundacja Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie
Instytut Wzornictwa Przemysłowego sp. z o.o.
Agencja Rozwoju Przemysłu S.A.
Świętokrzyska Grupa Przemysłowa Industria S.A.
Prom Kultury Saska Kępa
Turboposter
Drukarnia Skleniarz
Cerasus Drukarnia Plakatów i Fotografii
Ambasada Meksyku w Polsce/ Embajada de México en Polonia
Partnerzy medialni:
TVP Kultura
Czwórka Polskie Radio
Polskie Radio RDC
Magazyn Presto
Notes na 6 Tygodni

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.