Komunikaty PR

Wielkie święto plakatu rozpoczęte! Wystartowała wystawa "Korzenie" w IWP

2023-06-27  |  14:00
Biuro prasowe

W ostatnią sobotę w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego otwarto wystawę towarzyszącą 28. Międzynarodowego Biennale Plakatu „Korzenie”. Do konkursu zostały zgłoszone prace studentów z Meksyku, Chin, Tajwanu, Francji, Słowenii, Turcji, Czech, Szwajcarii i Polski. Przyznano 8 wyróżnień i 6 nagród. Wydarzenie zainaugurował występ Chóru Uniwersytetu SWPS.

 

Wystawa „Korzenie” powstała z inicjatywy studenckiej grupy Turboposter działającej na wydziale grafiki ASP w Warszawie pod kierunkiem prof. Lecha Majewskiego. Konkurs miał na celu ukazanie tematu tożsamości kulturowej i pochodzenia w szerokiej perspektywie oraz stanowić okazję do międzynarodowej integracji, wymiany artystycznych poglądów i doświadczeń. Spośród niemal 200 nadesłanych prac komisja wyłoniła 86 finalistów, których prace prezentowane są na wystawie. Jury przyznało 6 nagród i 8 wyróżnień.

Wystawę plakatów finałowych można oglądać do 31 lipca w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego przy ul. Świętojerskiej 5/7 w Warszawie od poniedziałku do piątku w godz. 11.00-19.00 oraz w sobotę i niedzielę w godz. 12.00-19.00.

 

Organizator:

Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie

Pałac Czapskich

International Poster Biennale in Warsaw

 

Patronaty Honorowe:

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Prezydent miasta stołecznego Warszawy

Narodowe Centrum Kultury

 

Partner generalny:

Pałac Saski sp z o.o

 

Partnerzy:

Galeria Salon Akademii

Fundacja Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie

Instytut Wzornictwa Przemysłowego sp. z o.o.

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A.

Świętokrzyska Grupa Przemysłowa Industria S.A.

Prom Kultury Saska Kępa

Turboposter

Drukarnia Skleniarz

Cerasus Drukarnia Plakatów i Fotografii

Ambasada Meksyku w Polsce/ Embajada de México en Polonia

 

Partnerzy medialni:

TVP Kultura

Czwórka Polskie Radio

Polskie Radio RDC

Magazyn Presto

Notes na 6 Tygodni

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania Biuro prasowe
2024-12-23 | 15:54

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Anna Libera, AWA WSCHO z cyklu Strasznie nam się tu podoba! Muzeum Warszawy. fot. M. Matyjaszewski, A. Sulej   Muzeum Warszawy, Rynek Starego Miasta 42,
Sztuka Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni
2024-12-17 | 10:45

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

W najbliższą sobotę 21 grudnia w zabytkowej Elektrowni Karola Scheiblera w otoczeniu choinek oraz klimatycznych lampek odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Chóru
Sztuka NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
2024-12-10 | 12:00

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA    Grobowce w formie kaplicy w stylu neomauretańskim z wielobarwnej cegły, małej neoklasycystycznej

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dom i ogród

Transport

Trwa debata o nowych przepisach dotyczących praw pasażerów. Możliwe zmiany w wysokości odszkodowań za opóźnione loty

W dyskusji o prawach pasażerów linii lotniczych pojawiają się rozbieżności między unijnymi instytucjami. Dotyczą one m.in. odszkodowań za opóźnione lub odwołane loty. Ministrowie transportu UE proponują 300 euro odszkodowania za czterogodzinne opóźnienie lub odwołanie krótkiego lotu, a Parlament Europejski opowiada się za wyższymi odszkodowaniami i to po trzech godzinach opóźnienia. Parlamentarna komisja transportowa proponuje także szereg zmian dotyczących m.in. bagażu podręcznego czy odpowiedzialności pośredników sprzedających bilety.

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci

Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.