Komunikaty PR

Wyjątkowe debiuty na aukcji Młoda Sztuka

2020-05-05  |  11:00
Biuro prasowe

Wyjątkowe debiuty i najciekawsze prace. Już 12 maja pod młotek pójdą dzieła młodych twórców, którzy w DESA Unicum pojawią się po raz pierwszy. Wśród nich znaleźli się Łukasz Zbroja, Paulina Gawryszewska, Zuzanna Grochowska i Tomasz Wiktor. Majowa aukcja to również wyjątkowa okazja do nabycia prac już dobrze znanych młodych artystów takich jak Adam Wątor, Teresa Legierska czy Franciszek Xawery. 

 

Jednym z najciekawszych artystów, którzy swoją twórczość zaprezentują w DESA Unicum po raz pierwszy, jest Łukasz Zbroja. Dla niego najbardziej autentyczną formą wypowiedzi artystycznej jest akt. Wykorzystuje go tworząc w różnych mediach, zarówno w malarstwie, rysunku, ale też rzeźbie. W centrum swojej twórczości stawia człowieka. Portrety i akty przyrównuje do pejzaży. Według niego dają one możliwość wglądu w głąb ludzkiej duszy. Prace Łukasza Zbroi mają chropowatą fakturę, która nadaje im rzeźbiarskiego charakteru. Prezentowany na aukcji „Akt” jest obrazem niezwykle dynamicznym. Artysta w sposób zaskakujący bawi się konwencją. Nagie kobiece ciało przedstawił przy pomocy krótkich pociągnięć pędzla i intensywnych barw. Całe spektrum jego twórczości pokazywane było na wystawie  „Coming Out. Najlepsze dyplomy ASP 2019”. 

Z kolei obraz Pauliny Gawryszewskiej to trafny komentarz do rzeczywistości. Artystka przedstawia na nim marzenie o automacie z luksusowymi butami we własnej szafie. Praca „Ciężkie decyzje” wchodzi w skład cyklu jej obrazów dyplomowych „Popowa dziewczyna” z 2019 roku. Gawryszewska ukazuje problem z jakim wiele współczesnych młodych dziewczyn zmaga się każdego ranka. To prześmiewczy komentarz dla „problemów pierwszego świata”, z którymi bohaterka boryka się w popkulturowej rzeczywistości. Żyje ona świecie wirtualnym, w świecie ciągłych wymagań, w którym postrzegana jest najczęściej przez pryzmat wyglądu. Praca Pauliny Gawryszewskiej to ironiczne, bardzo dosłowne i odważne podejście do problemów zaczerpniętych z otaczającej nas rzeczywistości. Artystka brała udział w licznych wystawach zbiorowych. Jest autorką dwóch indywidualnych wystaw w Warszawie. Oprócz malarstwa projektuje i szyje ubrania.

Nieszablonowe podejście do malarstwa prezentuje natomiast Zuzanna Grochowska. Jej obraz „Lucid Dream” prezentowany w DESA Unicum wykonany został techniką eksperymentalną. Artystka zaznacza, że jest on odzwierciedleniem jej sposobu tworzenia, opartego na „zderzaniu” różnorodnych narzędzi, mediów oraz struktur. Te eksperymenty prowadzić mają do wykształcenia innowacyjnej techniki. Dzięki zastosowaniu tkanki z żywicy, obraz pozostaje w dialogu z przestrzenią, w której się znajduje. Praca fragmentarycznie skupia i odbija światło, co skutkuje powstaniem efektu zbliżonego do działania pryzmatu. Artystka w sposób unikatowy posługuje się również kolorem. Przenikająca się głęboka zieleń i błękit dają wrażenie spienionych morskich fal. 

Pod młotek pójdzie również twórczość innych najciekawszych młodych twórców m.in. Pauliny Zalewskiej, Agnieszki Rowińskiej i Filipa Moszanta. Podczas aukcji licytować można będzie za pośrednictwem strony internetowej, przez aplikację, telefonicznie oraz przez zlecenie stałe. Wszystkie obiekty można również obejrzeć na stronie internetowej, a aukcję 12 maja  za pośrednictwem aplikacji i w mediach społecznościowych.


 

Dom Aukcyjny DESA Unicum pracuje teraz w nowym, bardziej otwartym trybie. W siedzibie może na  raz przebywać do piętnastu Klientów. Możliwe jest oglądanie prac, spotkanie z doradcą klienta, a także korzystanie z biura przyjęć obiektów i punktu wydań. Zachowane zostają wszystkie dotychczasowe, restrykcyjne zasady bezpieczeństwa, tj. odstęp wynoszący 2 metry, nakaz dotyczący zasłaniania ust i twarzy oraz konieczność noszenia rękawiczek. Dla odwiedzających dostępny jest również płyn antybakteryjny, z którego można skorzystać zarówno przed jak i po opuszczeniu budynku

Aukcja Młoda Sztuka: 12 maja 2020, godz. 19.00, Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa


 

https://desa.pl/pl/aukcje/mloda-s

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania Biuro prasowe
2024-12-23 | 15:54

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Anna Libera, AWA WSCHO z cyklu Strasznie nam się tu podoba! Muzeum Warszawy. fot. M. Matyjaszewski, A. Sulej   Muzeum Warszawy, Rynek Starego Miasta 42,
Sztuka Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni
2024-12-17 | 10:45

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

W najbliższą sobotę 21 grudnia w zabytkowej Elektrowni Karola Scheiblera w otoczeniu choinek oraz klimatycznych lampek odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Chóru
Sztuka NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
2024-12-10 | 12:00

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA    Grobowce w formie kaplicy w stylu neomauretańskim z wielobarwnej cegły, małej neoklasycystycznej

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Edukacja

W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.

Psychologia

Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.