Wystawa „Albania – architektura i krajobraz” Jerzego Wyrębskiego w CH Osowa
Katarzyna Bagińska
Publicon Sp. z.o.o.
Świdnicka
50-066 Wrocław
k.baginska|publicon.pl| |k.baginska|publicon.pl
693260235
www.publicon.pl
Gdańskie Centrum Handlowe Osowa zaprasza na wystawę gdańskiego fotografa, Jerzego Wyrębskiego „Albania – architektura i krajobraz”. Wystawa będzie dostępna dla odwiedzających od 30.11. 2020 r. do 31.01.2021 r. w godzinach otwarcia Centrum.
Ekspozycja dostępna w przestrzeni galerii jest zapisem wspomnień z podróży artysty do Albanii – kraju znanego z rozległych górskich krajobrazów, jezior i unikatowej architektury, która urzekłaby niejednego miłośnika dalekich wypraw. Wielkoformatowe zdjęcia będzie można obejrzeć od 30 listopada. Fotografie mają zachęcić widza do odkrycia piękna niezwykle barwnego bałkańskiego kraju. Prace ukazują hipnotyzujące plaże oraz dziką albańską przyrodę, która staje się tłem dla tamtejszej architektury, noszącej ślady cywilizacji sięgające czasów starożytnych Rzymian i Greków.
W czasie wystawy personel centrum prosi o zachowanie zasad bezpieczeństwa. Chętnych do odwiedzenia wystawy w CH Osowa prosi się o zachowanie dystansu, noszenie osłony na usta i nos oraz korzystania z płynu do dezynfekcji rąk, który będzie dostępny w wyznaczonych dozownikach na terenie obiektu. Obsługa galerii zapewnia maksymalną czystość dla wszystkich odwiedzających centrum i wystawę.
Czas trwania wystawy: 30.11.2020 r. – 31.01.2021 r.
Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających w godzinach otwarcia CH Osowa.
Wstęp bezpłatny.
Święto sztuki i designu w Krakowie
Gala 5. edycji Warszawskiego Maratonu Fotograficznego
Kobieca figuracja i wyraziste barwy. Wystawa prac Renaty Magdy w Drukarni
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Uroda
M. Klajda (Miss Polonia 2024): Medycyna estetyczna to forma leczenia kompleksów. Każdy powinien sam zadecydować o ingerencji w swój wygląd
Choć medycyna estetyczna jest branżą bardzo atrakcyjną i perspektywiczną, to jednak taka ścieżka kariery nie była dla Miss Polski 2024 idealnym rozwiązaniem. Nie zdecydowała się rozwijać w tym właśnie kierunku, ale śledzi rozwój tej dziedziny. Maja Klajda nie krytykuje, ani też nie chwali tych, którzy decydują się na poszczególne zabiegi. Jej zdaniem, to indywidualna sprawa, zachęca jednak do podejmowania mądrych decyzji.
Konsument
Sztuczna inteligencja wzbudza w Polakach głównie ciekawość i obawy. Ponad połowa widzi w niej zagrożenie
Prawie połowa Polaków twierdzi, że myśląc o sztucznej inteligencji, odczuwa zaciekawienie, ale aż 39 proc. przyznaje, że są to głównie obawy. Dotyczą one niewłaściwego wykorzystania SI, utraty kontroli nad nią i marginalizacji roli człowieka na rynku pracy. Na razie jednak tylko 11 proc. badanych używa narzędzi opartych na sztucznej inteligencji w swojej pracy. Chociaż rozwiązania te zyskują zwolenników, to wciąż duża grupa pracowników nie wie, w jaki sposób mogłyby one wspomóc ich w obowiązkach zawodowych – wskazuje badanie „Polacy o AI. Codzienność, nadzieje, obawy”.
Ochrona środowiska
Polski rynek roślinny rozwija się wolniej niż na Zachodzie. Kraje z największą konsumpcją mamy szansę dogonić za kilkanaście lat
Wartość rynku roślinnego w Polsce przekroczyła już wartość 1 mld zł. Roślinne zamienniki nabiału stanowią ponad połowę tej kategorii, a silną pozycję w sprzedaży mają alternatywy dla mleka – wynika z raportu Polskiego Związku Producentów Żywności Roślinnej. Polski rynek z rocznymi wydatkami rzędu 4,23 euro na osobę wciąż jednak odbiega od kwot wydawanych na żywność roślinną na Zachodzie. Branża liczy na wsparcie państwa w wykorzystaniu potencjału konsumentów.