Komunikaty PR

Wystawa Anny Zalewskiej w Fundacji im. Bolesława Biegasa

2022-04-15  |  11:30
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Pozorów horyzonty  taki tytuł nosi wystawa poznańskiej artystki Anny Zalewskiej (ur. 1985 r.) w Fundacji im. Bolesława Biegasa w Warszawie. Kuratorką jest Ewa Mierzejewska. Wystawa potrwa od 22 kwietnia do 12 maja br.

Choć Anna Zalewska wciąż należy do młodego pokolenia, wypracowała już wyrazisty, niepowtarzalny styl. Wysmakowane estetycznie i kunsztownie wykonane w autorskiej technice obrazy przyciągają uwagę kolekcjonerów z całego świata. Na wystawie w Warszawie zaprezentowanych zostanie kilkanaście jej najnowszych, nie pokazywanych wcześniej prac.

W swoim malarstwie Anna Zalewska łączy na płótnie dwie, pozornie odległe od siebie płaszczyzny. Dominującą – skoncentrowaną na poszukiwaniu doskonałej formy ludzkiego ciała, z płaszczyzną emocji – iluzorycznie bezkształtną, umykającą wszelkiemu nazewnictwu. Poprzez odrzucenie szczegółu, silną geometryzację i pewnego rodzaju symbolizm, artystka pozwala na ich wzajemne przenikanie się. Wskazówką dla interpretacji każdego dzieła jest jego tytuł, który, jak przyznaje autorka, jest „zatrzymaniem chwili, która zainspirowała do jego powstania”.

 Obrazy Anny Zalewskiej wzbudzają ostatnio ogromne zainteresowanie. Nic dziwnego, to przecież niezwykle utalentowana artystka, która w dodatku posługuje się unikalną techniką. Wystawa pozwoli zapoznać się z jej twórczością w znacznie szerszym niż dotychczas zakresie  mówi Ewa Mierzejewska, kuratorka wystawy.

Ekspozycja będzie otwarta dla publiczności w dniach 22 kwietnia  12 maja, w samym sercu Warszawy, w siedzibie Fundacji im. Bolesława Biegasa, Al. Jerozolimskie 51, Warszawa.

Godziny otwarcia:

-     środa-piątek w godz. 12:00-18:00,

-     wtorki w godz. 10:00-16:00,

-     w soboty 23.04 i 07.05.22 w godz. 12:00-16:00
Wernisaż w dniu 21 kwietnia o godz. 19:00, wstęp tylko na zaproszenia.

Patron medialny wystawy: Artinfo.pl

W celu pozyskania dodatkowych informacji i zdjęć prosimy o bezpośredni kontakt z kuratorką: Ewa Mierzejewska, tel. +48 570 95 20 44

Dotychczasowe wystawy Anny Zalewskiej:                                                                                                                                     

wystawa zbiorowa „Sztuka Teraz”, Muzeum Narodowe w Krakowie 2018;

wystawa zbiorowa ARTEHOS 2017 Barcelona, Hiszpania 2017;

wystawa indywidualna „Rzeczywistości Abstrakcje”, Galeria NEXT Bydgoszcz, 2017;

wystawa zbiorowa „Jasiński & Friends IV”, Amaristo, Teatr Narodowy, Warszawa, 2015;

wystawa zbiorowa „VariArt”, Zamek Międzylesie, 2014;

wystawa zbiorowa „Nie ma dzieci-są ludzie”, Warszawa, 2012

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania Biuro prasowe
2024-12-23 | 15:54

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Anna Libera, AWA WSCHO z cyklu Strasznie nam się tu podoba! Muzeum Warszawy. fot. M. Matyjaszewski, A. Sulej   Muzeum Warszawy, Rynek Starego Miasta 42,
Sztuka Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni
2024-12-17 | 10:45

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

W najbliższą sobotę 21 grudnia w zabytkowej Elektrowni Karola Scheiblera w otoczeniu choinek oraz klimatycznych lampek odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Chóru
Sztuka NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
2024-12-10 | 12:00

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA    Grobowce w formie kaplicy w stylu neomauretańskim z wielobarwnej cegły, małej neoklasycystycznej

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.