Wystawa Anny Zalewskiej w Fundacji im. Bolesława Biegasa
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
„Pozorów horyzonty” – taki tytuł nosi wystawa poznańskiej artystki Anny Zalewskiej (ur. 1985 r.) w Fundacji im. Bolesława Biegasa w Warszawie. Kuratorką jest Ewa Mierzejewska. Wystawa potrwa od 22 kwietnia do 12 maja br.
Choć Anna Zalewska wciąż należy do młodego pokolenia, wypracowała już wyrazisty, niepowtarzalny styl. Wysmakowane estetycznie i kunsztownie wykonane w autorskiej technice obrazy przyciągają uwagę kolekcjonerów z całego świata. Na wystawie w Warszawie zaprezentowanych zostanie kilkanaście jej najnowszych, nie pokazywanych wcześniej prac.
W swoim malarstwie Anna Zalewska łączy na płótnie dwie, pozornie odległe od siebie płaszczyzny. Dominującą – skoncentrowaną na poszukiwaniu doskonałej formy ludzkiego ciała, z płaszczyzną emocji – iluzorycznie bezkształtną, umykającą wszelkiemu nazewnictwu. Poprzez odrzucenie szczegółu, silną geometryzację i pewnego rodzaju symbolizm, artystka pozwala na ich wzajemne przenikanie się. Wskazówką dla interpretacji każdego dzieła jest jego tytuł, który, jak przyznaje autorka, jest „zatrzymaniem chwili, która zainspirowała do jego powstania”.
– Obrazy Anny Zalewskiej wzbudzają ostatnio ogromne zainteresowanie. Nic dziwnego, to przecież niezwykle utalentowana artystka, która w dodatku posługuje się unikalną techniką. Wystawa pozwoli zapoznać się z jej twórczością w znacznie szerszym niż dotychczas zakresie – mówi Ewa Mierzejewska, kuratorka wystawy.
Ekspozycja będzie otwarta dla publiczności w dniach 22 kwietnia – 12 maja, w samym sercu Warszawy, w siedzibie Fundacji im. Bolesława Biegasa, Al. Jerozolimskie 51, Warszawa.
Godziny otwarcia:
- środa-piątek w godz. 12:00-18:00,
- wtorki w godz. 10:00-16:00,
- w soboty 23.04 i 07.05.22 w godz. 12:00-16:00
Wernisaż w dniu 21 kwietnia o godz. 19:00, wstęp tylko na zaproszenia.
Patron medialny wystawy: Artinfo.pl
W celu pozyskania dodatkowych informacji i zdjęć prosimy o bezpośredni kontakt z kuratorką: Ewa Mierzejewska, tel. +48 570 95 20 44
Dotychczasowe wystawy Anny Zalewskiej:
wystawa zbiorowa „Sztuka Teraz”, Muzeum Narodowe w Krakowie 2018;
wystawa zbiorowa ARTEHOS 2017 Barcelona, Hiszpania 2017;
wystawa indywidualna „Rzeczywistości Abstrakcje”, Galeria NEXT Bydgoszcz, 2017;
wystawa zbiorowa „Jasiński & Friends IV”, Amaristo, Teatr Narodowy, Warszawa, 2015;
wystawa zbiorowa „VariArt”, Zamek Międzylesie, 2014;
wystawa zbiorowa „Nie ma dzieci-są ludzie”, Warszawa, 2012

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Moda

Klaudia Zioberczyk: Doszłam już do takiego momentu, że jak wchodzę do sklepu, to mówię: wcale tego nie potrzebuję. Teraz stawiam na jakość, a nie na ilość
Modelka zdaje sobie sprawę z tego, że trzeba być bardzo ostrożnym, by nie dać się nabrać na różne sztuczki marketingowe, nie ulegać czarowi wyprzedaży i promocji, a zamiast tego kompletować swoją garderobę z ponadczasowych zestawów, które będzie można wykorzystać na różne okazje. Klaudia Zioberczyk uważa, że greenwashing, czyli wywoływanie u konsumentów poszukujących towarów eko mylnego wrażenia, że oferowany produkt taki właśnie jest, to nieuczciwa praktyka. Temu zjawisku postanowiła więc dokładnie się przyjrzeć w swojej pracy magisterskiej.
Konsument
Możliwość zakupu online może zachęcić kolejne grupy Polaków do ubezpieczeń zdrowotnych. Dziś korzysta z nich już prawie 5,5 mln osób

Polska jest jednym z liderów Europy w obszarze cyfryzacji sektora usług medycznych. Świadczą o tym m.in. popularność elektronicznych narzędzi zapewniających dostęp do danych zdrowotnych, e-recept czy wirtualna diagnostyka. Polacy są też otwarci na innowacje w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych, z których korzysta już blisko 5,5 mln osób. Za pomocą nowej cyfrowej platformy Medicover chce zachęcić klientów do samodzielnej konfiguracji i zakupu polis online.
Żywienie
Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień

Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.