Wystawa Anny Zalewskiej w Fundacji im. Bolesława Biegasa
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
„Pozorów horyzonty” – taki tytuł nosi wystawa poznańskiej artystki Anny Zalewskiej (ur. 1985 r.) w Fundacji im. Bolesława Biegasa w Warszawie. Kuratorką jest Ewa Mierzejewska. Wystawa potrwa od 22 kwietnia do 12 maja br.
Choć Anna Zalewska wciąż należy do młodego pokolenia, wypracowała już wyrazisty, niepowtarzalny styl. Wysmakowane estetycznie i kunsztownie wykonane w autorskiej technice obrazy przyciągają uwagę kolekcjonerów z całego świata. Na wystawie w Warszawie zaprezentowanych zostanie kilkanaście jej najnowszych, nie pokazywanych wcześniej prac.
W swoim malarstwie Anna Zalewska łączy na płótnie dwie, pozornie odległe od siebie płaszczyzny. Dominującą – skoncentrowaną na poszukiwaniu doskonałej formy ludzkiego ciała, z płaszczyzną emocji – iluzorycznie bezkształtną, umykającą wszelkiemu nazewnictwu. Poprzez odrzucenie szczegółu, silną geometryzację i pewnego rodzaju symbolizm, artystka pozwala na ich wzajemne przenikanie się. Wskazówką dla interpretacji każdego dzieła jest jego tytuł, który, jak przyznaje autorka, jest „zatrzymaniem chwili, która zainspirowała do jego powstania”.
– Obrazy Anny Zalewskiej wzbudzają ostatnio ogromne zainteresowanie. Nic dziwnego, to przecież niezwykle utalentowana artystka, która w dodatku posługuje się unikalną techniką. Wystawa pozwoli zapoznać się z jej twórczością w znacznie szerszym niż dotychczas zakresie – mówi Ewa Mierzejewska, kuratorka wystawy.
Ekspozycja będzie otwarta dla publiczności w dniach 22 kwietnia – 12 maja, w samym sercu Warszawy, w siedzibie Fundacji im. Bolesława Biegasa, Al. Jerozolimskie 51, Warszawa.
Godziny otwarcia:
- środa-piątek w godz. 12:00-18:00,
- wtorki w godz. 10:00-16:00,
- w soboty 23.04 i 07.05.22 w godz. 12:00-16:00
Wernisaż w dniu 21 kwietnia o godz. 19:00, wstęp tylko na zaproszenia.
Patron medialny wystawy: Artinfo.pl
W celu pozyskania dodatkowych informacji i zdjęć prosimy o bezpośredni kontakt z kuratorką: Ewa Mierzejewska, tel. +48 570 95 20 44
Dotychczasowe wystawy Anny Zalewskiej:
wystawa zbiorowa „Sztuka Teraz”, Muzeum Narodowe w Krakowie 2018;
wystawa zbiorowa ARTEHOS 2017 Barcelona, Hiszpania 2017;
wystawa indywidualna „Rzeczywistości Abstrakcje”, Galeria NEXT Bydgoszcz, 2017;
wystawa zbiorowa „Jasiński & Friends IV”, Amaristo, Teatr Narodowy, Warszawa, 2015;
wystawa zbiorowa „VariArt”, Zamek Międzylesie, 2014;
wystawa zbiorowa „Nie ma dzieci-są ludzie”, Warszawa, 2012
Jubileusz 10-lecia siedziby NOSPR
Święto sztuki i designu w Krakowie
Gala 5. edycji Warszawskiego Maratonu Fotograficznego
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Katarzyna Dowbor: Telewizja ma ogromną siłę i dzięki temu mogę zrobić coś dla innych. Nieważne, pod jakimi barwami – ważne, że się pomaga
Szefowa Fundacji TVP z pełnym przekonaniem przyznaje, że jej nowa rola to zarówno ogromne wyzwanie, jak i spełnienie marzeń o niesieniu pomocy innym. Katarzyna Dowbor cieszy się, że znów może pomagać ludziom w różnych kryzysach i w pewnym sensie jest to kontynuacja jej misji z programu „Nasz nowy dom”. Na razie Fundacja TVP wspiera osoby, które ucierpiały podczas niedawnej powodzi, ale pod jej skrzydła mogą też trafić inni potrzebujący.
Gwiazdy
Piotr Zelt: Od dawna weryfikuję swoje nawyki. Gonię też wszystkich z mojego otoczenia, żeby oszczędzali wodę i porządnie segregowali śmieci
Aktor zauważa, że w dzisiejszych czasach ekologiczny styl życia powinien być nie tylko modą, ale wręcz koniecznością. Zwraca bowiem uwagę na przyspieszającą degradację naszego środowiska i konieczność weryfikacji własnych przyzwyczajeń. Dobitnie tłumaczy to również swoim bliskim i mobilizuje ich do odpowiedzialnego postępowania. Zdaniem Piotra Zelta kluczowe jest przede wszystkim oszczędzanie wody, bo za jakiś czas może jej zabraknąć w naszych kranach, a także segregowanie śmieci i ograniczenie zakupów nowych ubrań oraz urządzeń elektronicznych.
Handel
Polski rynek odzieży sportowej i outdoorowej notuje stabilne wzrosty. Kupujący szukają technologicznych nowinek
Niemal połowa Polaków kupujących artykuły sportowe ćwiczy kilka razy w tygodniu, a 13 proc. robi to codziennie. Większa aktywność powoduje, że rośnie krajowy rynek artykułów sportowych. W latach 2023–2028 ma to być średnio 6 proc. rocznie – wynika z danych PMR. Polscy konsumenci w coraz większym stopniu zwracają uwagę na technologiczne aspekty i rozwiązania w produktach outdoorowych. Producenci tacy jak Columbia Sportswear inwestują więc coraz więcej w patenty i innowacje. W centrum handlowym Westfield Mokotów w Warszawie został właśnie otwarty drugi w Polsce monobrandowy sklep tej marki.