Wystawa „ART FACTOR – The Pop Legacy in Post-War Italian Art”
Włoska sztuka współczesna, 47 dzieł pop-artu i europejska trasa.
BFF Banking Group zaprasza na „ART FACTOR – The Pop Legacy in Post-War Italian Art”. Wystawa odbędzie się w Warszawie w Pałacu Kultury i Nauki.
W listopadzie ekspozycja przeniesie się do Aten, kontynuując swoją podróż po Europie.
„ART FACTOR - The Pop Legacy in Post-War Italian Art” to projekt promujący włoską sztukę współczesną. Zainicjowany on został w 2020 r. przez BFF, w formie albumu o tym samym tytule, wydanego przez Skira editore Milano Genève Paris.
Wystawa to podróż w przestrzenie pop-artu, prezentująca prace siedmiu włoskich artystów takich jak: Valerio Adami, Franco Angeli, Enrico Baj, Lucio Del Pezzo, Gianfranco Pardi, Mario Schifano i Emilio Tadini. Eksponowane dzieła charakteryzuje wyjątkowa różnorodność zarówno w obszarze wykorzystanych technik: akryl, pastele, marker, ołówek, kolaż, jak i zastosowanych materiałów: płótno, papier, tkanina, drewno.
Wszystkie prezentowane prace pochodzą z kolekcji około 250 dzieł, z okresu powojennego do początku XXI wieku. BFF gromadzi te zbiory od lat 80. i na stałe eksponuje je w swoich biurach
w Mediolanie i Rzymie.
We wrześniu ART FACTOR dotrze do Sali Kisielewskiego w Pałacu Kultury i Nauki:
Chcielibyśmy bardzo podziękować Polsce, zwłaszcza Warszawie, za goszczenie nas w tym szczególnym momencie, w którym tak istotne jest umocnienie roli sztuki w społeczeństwie, jako narzędzia ochrony i promocji różnorodności kulturowej oraz dialogu wokół niej. Sztuka jest autentycznym odzwierciedleniem historii, a jednocześnie przestrzenią interakcji kulturowej, ukierunkowanej na promowanie mobilności idei, doświadczeń i samych jednostek. Wszystko to ma kluczowe znaczenie dla rozwoju i współistnienia społeczności - Massimiliano Belingheri, CEO BFF Banking Group.
Wyselekcjonowane specjalnie dla Polski dzieła sztuki przyjadą prosto z Mediolanu, a po Warszawie przeniosą się do Aten. Kolejne miasta, które będą gościć wystawę to: Lizbona, Madryt i Paryż. Europejska trasa znajdzie swój finał w „Casa BFF" - nowej siedzibie Grupy w Mediolanie, gdzie ma powstać dedykowane muzeum, eksponujące na stałe prace tych wybitnych twórców. Kuratorka Maria Alicata, komentuje cele projektu:
W czasach, gdy firmy odgrywają istotną rolę dla rozwoju inicjatyw kulturalnych, jako wspólnego dziedzictwa, projekt ten może być dobrym przykładem tego, jak połączyć ducha przedsiębiorczości z zaangażowaniem w sztukę. ART FACTOR zawiera w sobie bowiem pragnienie bycia aktywnym uczestnikiem tych działań, które generują wartość dodaną dla społeczeństwa. Dokładnie tak, jak w przypadku artystów reprezentowanych na wystawie.
„ART FACTOR – The Pop Legacy in Post-War Italian Art” Pałacu Kultury i Nauki, Sala Kisielewskiego (wejście od ulicy Marszałkowskiej).
Wystawa otwarta będzie od 27 września do 26 października 2022 roku, codziennie w godzinach 10.00-20.00. Wstęp wolny. Więcej informacji: www.art-factor.eu

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.