Komunikaty PR

Wystawa „ART FACTOR – The Pop Legacy in Post-War Italian Art”

2022-09-12  |  12:00
Biuro prasowe

Włoska sztuka współczesna, 47 dzieł pop-artu i europejska trasa.
BFF Banking Group zaprasza na „ART FACTOR – The Pop Legacy in Post-War Italian Art”. Wystawa odbędzie się w Warszawie w Pałacu Kultury i Nauki.
W listopadzie ekspozycja przeniesie się do Aten, kontynuując swoją podróż po Europie.

„ART FACTOR - The Pop Legacy in Post-War Italian Art” to projekt promujący włoską sztukę współczesną. Zainicjowany on został w 2020 r. przez BFF, w formie albumu o tym samym tytule, wydanego przez Skira editore Milano Genève Paris.

 

Wystawa to podróż w przestrzenie pop-artu, prezentująca prace siedmiu włoskich artystów takich jak: Valerio Adami, Franco Angeli, Enrico Baj, Lucio Del Pezzo, Gianfranco Pardi, Mario Schifano i Emilio Tadini. Eksponowane dzieła charakteryzuje wyjątkowa różnorodność zarówno w obszarze wykorzystanych technik: akryl, pastele, marker, ołówek, kolaż, jak i zastosowanych materiałów: płótno, papier, tkanina, drewno.

 

Wszystkie prezentowane prace pochodzą z kolekcji około 250 dzieł, z okresu powojennego do początku XXI wieku. BFF gromadzi te zbiory od lat 80. i na stałe eksponuje je w swoich biurach
w Mediolanie i Rzymie.

 

We wrześniu ART FACTOR dotrze do Sali Kisielewskiego w Pałacu Kultury i Nauki:

 

Chcielibyśmy bardzo podziękować Polsce, zwłaszcza Warszawie, za goszczenie nas w tym szczególnym momencie, w którym tak istotne jest umocnienie roli sztuki w społeczeństwie, jako narzędzia ochrony i promocji różnorodności kulturowej oraz dialogu wokół niej. Sztuka jest autentycznym odzwierciedleniem historii, a jednocześnie przestrzenią interakcji kulturowej, ukierunkowanej na promowanie mobilności idei, doświadczeń i samych jednostek. Wszystko to ma kluczowe znaczenie dla rozwoju i współistnienia społeczności - Massimiliano Belingheri, CEO BFF Banking Group.

 

Wyselekcjonowane specjalnie dla Polski dzieła sztuki przyjadą prosto z Mediolanu, a po Warszawie przeniosą się do Aten. Kolejne miasta, które będą gościć wystawę to: Lizbona, Madryt i Paryż. Europejska trasa znajdzie swój finał w „Casa BFF" - nowej siedzibie Grupy w Mediolanie, gdzie ma powstać dedykowane muzeum, eksponujące na stałe prace tych wybitnych twórców. Kuratorka Maria Alicata, komentuje cele projektu:

 

W czasach, gdy firmy odgrywają istotną rolę dla rozwoju inicjatyw kulturalnych, jako wspólnego dziedzictwa, projekt ten może być dobrym przykładem tego, jak połączyć ducha przedsiębiorczości z zaangażowaniem w sztukę. ART FACTOR zawiera w sobie bowiem pragnienie bycia aktywnym uczestnikiem tych działań, które generują wartość dodaną dla społeczeństwa. Dokładnie tak, jak w przypadku artystów reprezentowanych na wystawie.
 

„ART FACTOR – The Pop Legacy in Post-War Italian Art”  Pałacu Kultury i Nauki, Sala Kisielewskiego (wejście od ulicy Marszałkowskiej).

Wystawa otwarta będzie od 27 września do 26 października 2022 roku, codziennie w godzinach 10.00-20.00. Wstęp wolny. Więcej informacji: www.art-factor.eu

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka Z powierza na papier. Marcin Giba o wyjątkowej sztuce uwieczniania natury Biuro prasowe
2024-07-19 | 10:50

Z powierza na papier. Marcin Giba o wyjątkowej sztuce uwieczniania natury

Marcin Giba to znany polski fotograf, którego prace zyskały szerokie uznanie zarówno w kraju, jak i za granicą. Unikalne podejście do fotografii, zdolność uchwycenia
Sztuka Wybitnie inny mural #hellendż: nowa atrakcja turystyczna na mapie stolicy
2024-07-17 | 14:20

Wybitnie inny mural #hellendż: nowa atrakcja turystyczna na mapie stolicy

Murale, czyli wielkoformatowe grafiki malowane bezpośrednio na ścianach budynków, stały się integralnym elementem architektonicznego krajobrazu wielu polskich miast. Warszawa
Sztuka Elektrownia Powiśle z Kawai Art Gallery – pierwszą galerią pop-art w Polsce
2024-07-17 | 10:38

Elektrownia Powiśle z Kawai Art Gallery – pierwszą galerią pop-art w Polsce

W Elektrowni Powiśle została otwarta nowa kreatywna przestrzeń – Kawai Art Gallery. Na powierzchni 73 mkw. można podziwiać dzieła najbardziej znanych współczesnych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Eliza Rycembel: Sztukę „Czułe słówka” zrobiliśmy na podstawie znanego filmu. Udało się uwspółcześnić tę historię i przenieść ją na nasze realia

Już po pierwszych przedstawieniach Eliza Rycembel i Krzysztof Dracz widzą, że bardziej współczesna teatralna wersja obsypanego Oscarami kinowego hitu sprzed 40 lat również przypadła do gustu widzom. „Czułe słówka” w reżyserii Pawła Paszta to historia wzruszająca, ale nie ckliwa, z odpowiednią dozą akcentów dramatycznych i komediowych. Spektakl opowiada o trudnej relacji nadopiekuńczej matki i córki, która czując się przytłoczona jej miłością i oczekiwaniami, decyduje się na szybkie małżeństwo i opuszczenie domu.

Inwestycje

Polskie wybrzeże przyciąga coraz więcej turystów z zagranicy. Apartamenty nad morzem wracają do łask inwestorów

Polskie wybrzeże z każdym rokiem cieszy się rosnącym zainteresowaniem krajowych, ale i zagranicznych turystów – głównie z Niemiec, Czech, Szwecji i Norwegii. Tym, co przyciąga ich nad Bałtyk, są m.in. ceny, które wciąż pozostają konkurencyjne w stosunku do cen innych, popularnych destynacji wakacyjnych, jak i dobra baza noclegowa. Nadmorskie hotele i apartamenty w sezonie notują nawet ponad 90-proc. obłożenie, a zainteresowanie inwestowaniem w takie obiekty nie słabnie. Apartamenty typowo pod wynajem – wykończone pod klucz, w dobrej lokalizacji, z operatorem i gwarancją comiesięcznego zysku – są popularne wśród osób, którym zależy na zabezpieczeniu i pomnożeniu swoich oszczędności, które jednocześnie oczekują, by formalności związane obsługą lokalu były dla nich jak najmniej angażujące.

Media

Katarzyna Dowbor: Niektórym bohaterom programu „Nasz nowy dom” pomagam do dziś. A moje nazwisko otwiera drzwi, których inaczej nie można otworzyć

Prezenterka przyznaje, że historia wielu bohaterów programu „Nasz nowy dom” poruszyła ją do tego stopnia, że postanowiła im pomagać także na własną rękę, już poza kamerami. I mimo że teraz nie jest już związana z tym formatem Polsatu, to nadal ma kontakt z niektórymi uczestnikami i wspiera ich, jak tylko może. Katarzyna Dowbor podkreśla, że dużą satysfakcje daje jej to, że ktoś chętnie korzysta z jej rad i życiowego doświadczenia. Ma też żal do władz Polsatu, że nadal nie poznała powodów ich decyzji dotyczącej zmiany gospodyni programu, który tworzyła od podszewki.