Wystawa Artura Szołdry w ramach cyklu „SPOTKANIA ToTuart”
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Trzecia odsłona cyklu „SPOTKANIA ToTuart” przed nami – tym razem Galeria Sztuki ToTuart w Centrum Praskim Koneser zaprasza na wystawę prac Artura Szołdry – rzeźbiarza, który swoje rzemiosło i kunszt z dużym sukcesem doskonali od ponad piętnastu lat.
Pochodzący ze Śląska Artur Szołdra jest jednym z najciekawszych przedstawicieli realizmu magicznego w Polsce. Zakochany w fantastyce artysta skupia się głównie na relacji człowieka z czasem i przestrzenią, umieszczając go w wielowymiarowej, transcendentalnej rzeczywistości. – Moje prace nie powstają przypadkowo. Każda z nich ma swoją tajemnicę, swoje przeznaczenie i swoją linię czasu. Dziurka od klucza, którą umieszczam, ma charakter portalu oczekującego na istotę, człowieka, czasami duszę, która jest kluczem do nowej linii czasowej danej rzeźby. Stają się one spójną jednością, odnajdują się, przyciągają i w pewnym sensie tworzą całość. Zamek z odpowiednim kluczem otwiera drogę do innego świata. – opisuje swoje dzieła artysta. Artur Szołdra wykonuje głównie rzeźby pełne, monumentalne oraz głębokie płaskorzeźby. Zajmuje się też rzeźbą użytkową (unikatowe autorskie meble), samodzielnie projektuje wyposażenie wnętrz (np. lokali użytkowych) oraz montuje rzeźbione elementy, trafnie aranżując je w przestrzeni pomieszczeń. Unikatowe dzieła wykonane są przede wszystkim w drewnie, często łączone z innymi materiałami, takimi jak miedź, stal czy kamień. Na koncie artysty jest kilka wystaw autorskich i liczne plenery rzeźbiarskie w kraju i za granicą, gdzie jego prace cieszą się wielkim uznaniem. Wystawa trwa od 16 do 25 października w Galerii Sztuki ToTuart w pasażu w Centrum Praskim Koneser. Zapraszamy od wtorku do niedzieli w godzinach 12.00-20.00. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.
Druga wystawa z cyklu „SPOTKANIA ToTuart”, na której można było obejrzeć prace Józefa Wilkonia, była wyjątkowym wydarzeniem na kulturalnej mapie Warszawy. Wybitny ilustrator, rzeźbiarz, malarz i autor scenografii w czasie uroczystego wernisażu, który odbył się 1 października 2020, podziękował założycielowi galerii Markowi Duchnowskiemu za wspaniałą organizację ekspozycji, która przekrojowo prezentowała dorobek artysty – od znanych prac przedstawiających konie czy ryby, ilustracje do „Don Kichota”, przez serię Autowidoki po rzeźby i prace, które powstały niedawno, w tym premierowo wystawiane ilustracje do książki o kotach. – To jest dorobek, który mnie zadziwia i daje pewną nadzieję na przyszłość, ponieważ nawet w młodości nie udawało mi się tyle zrobić, co w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Pracowałem z wrażeniem, że dobrze mi to wychodzi – powiedział Mistrz podczas wernisażu. Wśród zgromadzonych gości – architektów, przedstawicieli mediów i miłośników sztuki – można było spotkać osoby, które wychowały się na książkach ilustrowanych przez Józefa Wilkonia.
Galeria Sztuki ToTuart w pasażu
Centrum Praskie Koneser, Plac Konesera 10a, Warszawa
Wystawy czynne od wtorku do niedzieli w godz. 12.00-20.00
Wstęp bezpłatny
Mecenas: Cosentino
Partnerzy: Centrum Praskie Koneser, Fundacja ToTuart, OKK Design
Patroni medialni: Architektura Murator, Artinfo.pl, Business Journal, Czas na Wnętrze, Designteka.pl, Dobre Wnętrze, Example.pl; Exspace.pl, Foorni.pl, Imperium Kobiet, Konik Kreatywny, Law Business Quality, M jak mieszkanie, Magazif.pl, Rynek i Sztuka, Szczypta Luksusu, Świat na Obcasach, Świat Rezydencji Wnętrz i Ogrodów, Urządzamy.pl
Zapraszamy na https://totuart.com

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień
Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Moda
Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.