Komunikaty PR

Wystawa „Dalí – Cybernetics” zostaje na dłużej!

2024-12-10  |  09:00
Biuro prasowe
Kontakt

Aleksandra Kaczorowska
Beyond Public Relations

ul. Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa
a.kaczorowska|bepr.pl| |a.kaczorowska|bepr.pl
504 907 388
www.bepr.pl
Do pobrania docx ( 2.53 MB )

„Dalí – Cybernetics”, pierwsza w Polsce wystawa multisensoryczna poświęcona Salvadorowi Dalí, zdobyła serca zwiedzających. Od otwarcia we wrześniu w Art Box Experience w warszawskiej Fabryce Norblina odwiedziło ją już ponad 24 tysiące  osób! Ci, którzy jeszcze nie mieli okazji zanurzyć się w surrealistycznym świecie Dalego, mają teraz dodatkowy czas – wystawa została przedłużona do połowy marca 2025 roku.

Od surrealizmu do sztucznej inteligencji – pod tym hasłem odwiedzający mają okazję odkrywać życie i twórczość Salvadora Dalí w nowatorskiej, wielozmysłowej formule. Jest to pierwsza w Polsce wystawa, która łączy sztukę katalońskiego mistrza z najnowszymi technologiami, takimi jak sztuczna inteligencja czy wielkoformatowe projekcje. Zwiedzający mogą odkrywać Dalego i dowiedzieć się wiele na temat jego życia, fascynacji i etapów twórczości na 800 mkw. przestrzeni immersyjnej dzięki pokazom audiowizualnym 360°, mappingom, wirtualnej rzeczywistości (VR) oraz cyfrowym instalacjom artystycznym.

Jak podkreśla Joanna Kowalkowska, prezeska zarządu Art Box Experience:
"Dalí był pionierem w wykorzystaniu technologii w sztuce. Dzięki wystawie Dalí – Cybernetics kontynuujemy jego dziedzictwo, oferując widzom niespotykaną podróż w świat cyfrowej sztuki, która na nowo interpretuje ikoniczne dzieła artysty.”

Wystawa przedstawia m.in. takie dzieła jak Trwałość pamięci (słynne płynące zegary), Płonąca żyrafa, czy Kuszenie świętego Antoniego. Wszystko to w otoczeniu cyfrowych instalacji przygotowanych przez renomowane zespoły Layers of Reality i Exhibition Hub. Za ścieżkę dźwiękową odpowiada Rafel Plana, który wzbogacił wrażenia zwiedzających o hipnotyzujące brzmienia.

„Dalí – Cybernetics” to również przestrzeń edukacyjna, w której znajdą coś dla siebie osoby w każdym wieku. Lekcje dla szkół zgodne z podstawą programową nauczania, warsztaty dla dzieci, studentów i dorosłych, zajęcia dla Uniwersytetów Trzeciego Wieku – to tylko niektóre z aktywności, które towarzyszą wystawie. Dodatkowo można skorzystać z oprowadzania z przewodnikiem, oprowadzania rodzinnego (w niedziele), wydarzeń towarzyszących dla dorosłych (w piątki i soboty) oraz kreatywnych warsztatów dla dzieci: Nauka o kolorach, „Zero waste”, Salvador Dali i nauka, Eksperymenty z perspektywą, czy Matematyka w sztuce Salvadora Dalí.

Poza przedstawieniem życia i twórczości katalońskiego artysty postawiliśmy sobie za cel edukację w atrakcyjnej i nowoczesnej formule. Naszą misją jest przekazanie wiedzy w przystępny sposób i ukazanie sylwetki Salvadora Dali prowadząc uczestników ścieżką od surrealizmu do sztucznej inteligencji. Jest to możliwość żywej i interaktywnej nauki o sztuce. Edukacyjną wartość naszej wystawy potwierdza liczba odwiedzających. Do tej pory z naszej oferty edukacyjnej skorzystało ponad 100 szkół” - podkreśla Maria Stolarska, kierowniczka działu edukacji Art Box Experience.

Wystawa jest dostępna dla zwiedzających w Fabryce Norblina w Warszawie, na poziomie +2, w budynku Plater. Dzięki wydłużeniu czasu jej trwania, jeszcze więcej osób będzie mogło zanurzyć się w świecie Dalego – artysty-pioniera, który przecierał szlaki dla współczesnej sztuki cyfrowej.

Szczegóły wydarzenia:

  • Nowy czas trwania wystawy: 16 marca 2025 r.
  • Miejsce: Fabryka Norblina, ul. Żelazna 51/53, poziom +2, budynek Plater.
  • Godziny otwarcia:
    • Pon.–Czw.: 9:00–20:00 (ostatnie wejście o 19:00)
    • Pt.: 9:00–21:00 (ostatnie wejście o 20:00)
    • Weekend: 10:00–21:00

Więcej informacji i bilety:

  • Strona internetowa: www.artboxexperience.com
  • Bilety: Ticketmaster

Więcej informacji:

Biuro prasowe

Agnieszka Bulus-Trando

e-mail: a.bulus@bepr.pl

kom. +48 792 272 181

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Beyond Public Relations
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania Biuro prasowe
2024-12-23 | 15:54

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Anna Libera, AWA WSCHO z cyklu Strasznie nam się tu podoba! Muzeum Warszawy. fot. M. Matyjaszewski, A. Sulej   Muzeum Warszawy, Rynek Starego Miasta 42,
Sztuka Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni
2024-12-17 | 10:45

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

W najbliższą sobotę 21 grudnia w zabytkowej Elektrowni Karola Scheiblera w otoczeniu choinek oraz klimatycznych lampek odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Chóru
Sztuka NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
2024-12-10 | 12:00

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA    Grobowce w formie kaplicy w stylu neomauretańskim z wielobarwnej cegły, małej neoklasycystycznej

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Edukacja

W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.

Psychologia

Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.