Komunikaty PR

Wystawa POLSKA Z NIEBA zagości na 35. piętrze Warsaw Trade Tower

2021-11-29  |  10:40
Biuro prasowe
Kontakt
Michał Nitychoruk
Globalworth

Twarda 18
00-105 Warszawa
michal.nitychoruk|globalworth.pl| |michal.nitychoruk|globalworth.pl
+48 886 201 362
https://www.globalworth.com/

Sala Panorama na 35. piętrze Warsaw Trade Tower będzie gościć Macieja Margasa i Aleksandrę Łogusz już po raz czwarty – ich poprzednie wystawy odwiedziło do tej pory ponad 30 tys. osób. Podczas wydarzenia zaprezentowanych zostanie 26 fotografii w formacie 100x70cm, opisanych w dwóch językach (po polsku i po angielsku), będących subiektywnym wyborem zdjęć znajdujących się w najnowszym albumie POLSKA Z NIEBA. Goście będą też mieli niecodzienną okazję, aby samemu zobaczyć zapierające dech w piersiach widoki na panoramę centrum Warszawy z wysokości 140 m nad ziemią!

Wystawa POLSKA Z NIEBA jest związana z naszym wieżowcem od samego początku, dlatego cieszymy się, że możemy gościć już czwartą jej edycję. To atrakcja dla naszych najemców, ale też wszytskich miłośników fotografii, ponieważ będzie ona dostępna również dla osób z zewnątrz. Wystawa znakomicie wpisze się w bogaty repertuar wydarzeń, jakie w listopadzie i grudniu organizujemy w WTT.

Paweł Słupski, Senior PR & Marketing Manager w Globalworth Poland

POLSKA Z NIEBA to fascynująca podniebna podróż, którą chcemy wzbudzić zachwyt nad Polską – od Bałtyku aż po Tatry! Gości naszej wystawy i nabywców albumu chcemy zabrać nad najciekawsze miejsca naszego kraju: piękne parki narodowe, majestatyczne góry, nieoczywiste miasta, malownicze jeziora, czy tajemnicze zamki. To jedyna tak kompleksowa opowieść o Polsce naszych czasów.

Maciej Margas, współorganizator wystawy i autor albumu

Na wystawie zaprezentujemy niezwykłą kolekcję fotografii lotniczych, prezentujących niepowtarzalne spojrzenie na Polskę. Starannie wyselekcjonowaliśmy miejsca wykonywania zdjęć, szukając tego, co w naszym kraju najpiękniejsze, najciekawsze i najważniejsze. Dzięki perspektywie "z lotu ptaka" pokazujemy miejsca nieoczywiste, a te znane odkrywamy na nowo. Z powietrza łatwiej jest zrozumieć ich historię, skalę, czy genezę. W końcu z góry widać więcej, i z reguły lepiej.

Aleksandra Łogusz, współorganizatorka wystawy i autorka albumu

Wystawa będzie też dla wielu odwiedzających niepowtarzalną okazją, aby osobiście poznać autorów fotografii – Aleksandrę Łogusz i Maciej Margasa – posłuchania o kulisach powstawania niezwykłej kolekcji podczas autorskiego oprowadzania, a także możliwością zakupienia albumu z ich autografami.

Wystawa będzie czynna codziennie od 5 do 20 grudnia 2021 w godzinach 13:00 – 20:00 w tygodniu oraz 11:00 – 20:00 w weekendy.

Bilety w cenie 10 zł można kupić na miejscu lub poprzez serwis: https://app.evenea.pl/event/polskaznieba. Wstęp dla najemców Globalworth będzie bezpłatny.  

Wernisaż wystawy oraz uroczysta premiera albumu odbędą się 4 grudnia 2021 w WTT (obowiązuje zamknięta lista gości; wstęp dla mediów po wcześniejszej rejestracji, liczba miejsc ograniczona).

Organizatorzy wystawy: POLAND ON AIR, Globalworth
Mecenas albumu i wystawy: BayWa r.e.
Partnerzy albumu i wystawy: Grupa WB, CM Systems, Emitel

Aktualne informacje o wydarzeniu dostępne na stronie: https://www.facebook.com/events/1310814372726398

Maciej Margas i Aleksandra Łogusz – twórcy POLAND ON AIR – marki, wydawnictwa, kanału na YouTube. Autorzy albumów oraz wystaw fotograficznych o Polsce widzianej z powietrza. Maciej – absolwent Warszawskiej Szkoły Filmowej i laureat Grand Press Photo. Aleksandra – z wykształcenia dziennikarka, z powołania fotografka i właścicielka wydawnictwa. Razem pokazują świat z niezwykłej perspektywy i promują Polskę. Fotografie oraz filmy POLAND ON AIR prezentowane były m.in. w Reuters, BBC Four, TVN24, Polityce, w filmach i serialach, a także na wystawach w Polsce, Czechach, Słowacji, Brukseli czy Australii. Pozostałe albumy z ich kolekcji to WARSAW ON AIR, POLAND ON AIR i SILESIA ON AIR. Pierwszy z nich w 2017 roku trafił w ręce brytyjskiej pary książęcej.

Warsaw Trade Tower to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i najwyższych budynków biurowych Warszawy. Licząca 42 piętra, 208 m wysokości i ponad 45 000 mkw. powierzchni biurowej wieża zlokalizowana jest przy ulicy Chłodnej na Woli, w pobliżu skrzyżowania ulicy Towarowej i alei Solidarności oraz stacji drugiej linii metra Rondo Daszyńskiego. W kwietniu 2019 roku nieruchomość uzupełniła portfolio Globalworth – czołowego inwestora biurowego w Europie Środkowo-Wschodniej. W Warsaw Trade Tower swoją siedzibę ma firma ubezpieczeniowa UNIQA, a także m.in. MSD, American Express, Avanssur, Leroy-Merlin i Mattel. Najemcy mają do dyspozycji ponad 400 miejsc parkingowych oraz atrakcyjne przestrzenie wspólne, które w większości zostały już zmodernizowane. Wieżowiec posiada zielony certyfikat BREEAM na poziomie Excellent.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Globalworth
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka Z TĘSKNOTY ZA PRZYRODĄ. WYSTAWA W GALERII FUNDACJI URBAN FORMS Biuro prasowe
2024-07-03 | 11:00

Z TĘSKNOTY ZA PRZYRODĄ. WYSTAWA W GALERII FUNDACJI URBAN FORMS

Nostalgiczna podróż do źródeł twórczości i rodzinnych wspomnień – Rafał Roskowiński, prawdziwa legenda polskiego malarstwa wielkoformatowego, po blisko 30 latach
Sztuka BRAK ZDJĘCIA
2024-06-30 | 21:00

Rewia – kolorowe antidotum na szarą codzienność

Niedługo minie 25 lat odkąd rewia znowu odżyła w Polsce. W 2001 ten rodzaj sztuki przywróciła do życia Małgorzata Potocka, otwierając pierwszą po wojnie scenę rewiową w naszym kraju. Teatr Sabat jest jedynym miejscem
Sztuka Znamy laureatów konkursu Design by Śliwka Nałęczowska 2024!
2024-06-27 | 13:45

Znamy laureatów konkursu Design by Śliwka Nałęczowska 2024!

Konkurs Design by Śliwka Nałęczowska pobudza środowisko artystyczne do twórczych działań. Piąta, jubileuszowa edycja wydarzenia, promującego talenty w dziedzinie grafiki

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.