Wystawa reprodukcji najdroższych obrazów świata w Silesia City Center
PR Inspiration
Plac Wolnica 13/14
31-060 Kraków
agnieszka.kurczych|prinspiration.pl| |agnieszka.kurczych|prinspiration.pl
507 108 984
www.prinspiration.pl
Czy centrum handlowe może stać się galerią sztuki? Oczywiście, że tak. Doskonałym przykładem jest Silesia City Center, w której do 29 lutego można zobaczyć wyjątkową wystawę kopii najdroższych dzieł światowego malarstwa.
Wszyscy znamy takie obrazy jak „Krzyk” Edwarda Muncha, wizerunek Marilyn Monroe uśmiechającej się z obrazów Andy’ego Warhola, charakterystyczną kreskę Vincenta van Gogha czy złocenia Klimta. Te i wiele innych reprodukcji najdroższych dzieł malarstwa zobaczą odwiedzający największe centrum handlowe na Śląsku w dniach 20-29 lutego. Z całą pewnością warto wybrać się na Plac Śląski Silesia City Center, by przekonać się, jak różnorodna jest sztuka na przestrzeni minionych epok.
Kolekcja obrazów prezentowanych w naszym Centrum zabierze klientów w podróż po świecie sztuki podziwianej od pokoleń. W ramach ekspozycji zaprezentujemy reprodukcje dzieł takich artystów jak: Mark Rothko, Gustav Klimt, Jasper Johns, Paul Cezanne, Francis Bacon, Jackson Pollock, Willem de Kooning, Pierre Auguste Renoir czy Pablo Picasso. Jesteśmy przekonani, że wystawa będzie fantastyczną atrakcją nie tylko dla miłośników malarstwa, ale dla wszystkich osób odwiedzających nasze Centrum - mówi Iwona Mroczek, dyrektor Silesia City Center.
Pierwowzory obrazów, które goszczą w Silesia City Center wstrząsnęły światem aukcyjnym, jednocześnie stając się najcenniejszymi dziełami w historii. Za każdym z tytułów obecnych na wystawie kryją się ciekawostki, związane z autorami, cenami czy losami zakupu oryginałów. Zbiór wiernych kopii – wykonanych tą samą techniką w skali rzeczywistej jest opatrzony dokładnym opisem.
Przez cały okres trwania wystawy, na Facebooku Silesia City Center trwa konkurs związany z prezentowanymi dziełami.
Wystawę będzie można zobaczyć na Placu Śląskim w Silesia City Center w dniach 20-29 lutego w godzinach otwarcia Centrum. Wstęp na nią jest wolny.

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Krzysztof Skórzyński: Dla mnie Wielkanoc ma wymiar symboliczny i duchowy. Podczas przygotowań w kuchni ja jestem od wykonywania poleceń córki
Gospodarz programu „Dzień Dobry TVN” lubi celebrować Wielkanoc w dużym, rodzinnym gronie. Z ekscytacją czeka więc na te świąteczne dni i zapowiada, że w tym czasie nie stroni również od obowiązków w kuchni. Co prawda szefują w niej panie, ale on dwoi się i troi, by pomóc jak najwięcej. Krzysztof Skórzyński zapewnia, że w menu oczywiście nie zabraknie „królowej” świątecznego stołu – tradycyjnej sałatki jarzynowej, a on będzie miał duży udział w jej przygotowaniu.
Medycyna
Polscy naukowcy rozwijają technologię hodowania bionicznej trzustki. Może ona rozwiązać problem cukrzycy insulinozależnej

Zespół polskich naukowców rozwija technologię hodowania bionicznej trzustki, którą będzie można wszczepiać pacjentom kwalifikowanym obecnie do przeszczepu od zmarłego dawcy. Taka procedura jest stosowana w najcięższych przypadkach cukrzycy typu 1, a niekiedy również w cukrzycy typu 2. Badacze, tworząc innowacyjną metodę leczenia dołożyli starań, by rozwiązać ryzyko najgroźniejszego powikłania, jakim jest odrzucenie wszczepianego narządu poprzez wykrzepianie. Do zbudowania narządu będą wykorzystywane komórki pacjenta, więc układ immunologiczny nie powinien odczytywać go jako obcy.
Prawo
400 gmin w Polsce nie ma na swoim terenie apteki i sytuacja co roku się pogarsza. Samorządowcy apelują o zmiany w prawie

W ciągu ostatnich kilku lat, od wejścia w życie przepisów Apteka dla Aptekarza, zamknięto ponad 2,2 tys. aptek w Polsce, a około 400 gmin nie posiada na swoim terenie apteki. Trzech na pięciu Polaków, aby kupić leki, musi się udać po nie do innej miejscowości. Sygnatariusze listu otwartego do minister zdrowia przygotowanego przez Koalicję „Na pomoc niesamodzielnym” apelują o zmianę priorytetów w legislacji dotyczącej rynku aptek. Wzywają też do podjęcia systemowych działań przeciwdziałających wykluczeniu zdrowotnemu ze względu na miejsce zamieszkania.