Komunikaty PR

Wystawa rzeźb Marthy Mulawy w Wola Retro

2022-08-09  |  12:00

Od 9 sierpnia 2022 roku w lobby biurowca Wola Retro przy ul. Skierniewickiej 16/20 w Warszawie można podziwiać rzeźby Marthy Mulawy, krakowskiej artystki, zakochanej w Tatrach. Jej prace wnoszą życie do nowoczesnych wnętrz, a także wzbogacają otoczenie budynków, angażując intelektualnie zarówno ich użytkowników, jak i zwykłych przechodniów.

Martha Mulawa jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Form Przemysłowych i stypendystką w Vysoká škola uměleckoprůmyslová w Pradze oraz l’École des beaux-arts w Tuluzie. Inspiruje się głęboko i wielopoziomowo odczuwaną naturą, co można dostrzec w wielu jej rzeźbach, obrazach i instalacjach artystycznych. W swoich pracach  łączy rzeźbę, instalacje, batik bądź obraz z muzyką, mappingiem, światłem i tańcem. Chętnie dzieli się twórczymi emocjami, pobudzając kreatywność odbiorcy. Mulawa jest laureatką wielu konkursów wzorniczych, a jej projekty są szeroko doceniane i wykorzystywane w sztuce użytkowej. Swoje prace prezentowała na ponad sześćdziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych.

- Martha Mulawa posiada talent, który pozwala dostrzegać piękne „drobiazgi”. Jej dzieła zaskakują oryginalnością oraz mistrzowskim wykonaniem motywów naturalnych, dzięki czemu płynnie wchodzą w interakcję z przestrzeniami, w których są wystawiane. Tak jest również w przypadku naszego warszawskiego biurowca Wola Retro. Zapraszamy wszystkich chętnych do obejrzenia prac artystki – mówi Jagoda Najwer, junior marketing manager Develia S.A.

Develia promuje polską sztukę współczesną, m.in. organizując różnego typu wystawy. Przestrzenie wspólne należących do dewelopera obiektów komercyjnych nierzadko były wypełnione pracami uzdolnionych polskich artystów. W Woli Retro zorganizowano XI edycję wystawy „Coming Out”, podczas której prezentowane były dokonania artystyczne, projektowe oraz konserwatorskie absolwentów warszawskiej ASP. W tym roku w warszawskim biurowcu odbyła się wystawa rzeźb Artura Szołdry, w którego pracach realizm miesza się z magią i fantastyką oraz przekrojowa ekspozycja prac Moniki Ślósarczyk, ukazująca różne oblicza człowieka na tle współczesnych realiów.

Wystawę prac Marthy Mulawy można oglądać w lobby Wola Retro w dni powszednie od 9 sierpnia do 30 września. Wstęp wolny. 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Lark Promotion
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania Biuro prasowe
2024-12-23 | 15:54

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Anna Libera, AWA WSCHO z cyklu Strasznie nam się tu podoba! Muzeum Warszawy. fot. M. Matyjaszewski, A. Sulej   Muzeum Warszawy, Rynek Starego Miasta 42,
Sztuka Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni
2024-12-17 | 10:45

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

W najbliższą sobotę 21 grudnia w zabytkowej Elektrowni Karola Scheiblera w otoczeniu choinek oraz klimatycznych lampek odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Chóru
Sztuka NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
2024-12-10 | 12:00

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA    Grobowce w formie kaplicy w stylu neomauretańskim z wielobarwnej cegły, małej neoklasycystycznej

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Edukacja

Idea STEM zmienia podejście do edukacji dzieci na całym świecie. Doświadczanie i współpraca zamiast wykładów

Odejście od wykładowej metody prowadzenia zajęć na rzecz doświadczeń, współpracy i partnerskich relacji z nauczycielem to podstawowe założenia idei edukacyjnej STEM. Ma ona wspierać rozwój dzieci i młodzieży w kierunkach, jakie wytycza zmieniająca się rzeczywistość i na jakie nastawiony będzie rynek pracy za kilka lat. Globalnie rynek edukacji STEM do końca dekady podwoi swoje przychody. Ten światowy trend jest obserwowany i rozwijany również w Polsce, m.in. poprzez projekt STEM Kindloteka.

Handel

Finansowanie, technologia i wola polityczna sprzyjają walce o klimat. Dołączają do niej także konsumenci

Eksperci apelują o intensyfikację wysiłków na rzecz ochrony klimatu. Tym bardziej że teraz są ku temu sprzyjające warunki: finansowanie, wola polityczna i zaawansowane technologie. Coraz częściej idzie za tym także gotowość społeczeństwa do zmian. Choć w kontekście zielonej rewolucji mówi się przede wszystkim o transformacji energetycznej i ograniczaniu emisji CO2, dbanie o zmiany zaczyna się również na poziomie decyzji konsumenckich. Polacy mają tego świadomość i wdrażają proekologiczne nawyki w codzienną rutynę i zakupy.