Wystawa „Widoki Motławy” w CH Osowa
Katarzyna Bagińska
Publicon Sp. z.o.o.
Świdnicka
50-066 Wrocław
k.baginska|publicon.pl| |k.baginska|publicon.pl
693260235
www.publicon.pl
Już 20 stycznia rusza wystawa fotograficzna Adama Fleksa, jednego z czołowych artystów w Gdańsku. Prezentowane na niej prace pochodzą z lat 1991-2019, a inspiracją do ich powstania była Motława – na której od średniowiecza znajdował się główny port morski.
Artysta pełni obecnie rolę wiceprezesa zarządu Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego. Pasję do tej sztuki pielęgnuje nieustannie od lat 80. Interesuje go w szczególności fotografia abstrakcyjna, dokumentalna oraz krajobrazowa. W swoim dorobku ma wiele wystaw fotograficznych – zarówno indywidualnych, jak i zbiorowych.
– Twórczość Adama Fleksa zaprezentowana na wystawie zabierze nas w jedno z najbardziej kultowych, rozpoznawalnych miejsc w Gdańsku. Zobaczymy różne oblicza rzeki, którą wszyscy dobrze znamy, i która od lat pełniła tu bardzo ważną rolę. Jako organizatorzy mamy nadzieję, że wystawa stanie się dla wielu rodzin pretekstem do rozmowy o ikonach miasta, o tym, jak z czasem się zmieniają – mówi Justyna Siemińska, dyrektor CH Osowa.
Analogowe fotogramy artysty zgromadzone na wystawie „Widoki Motławy” można obejrzeć od 20 stycznia do 31 marca 2020 roku w godzinach otwarcia Centrum Handlowego Osowa. Spotkanie z artystą odbędzie się w sobotę 25 stycznia o godz. 17:00.
Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania
Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni
NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
S. Karpiel-Bułecka: Sam talent nie wystarczy, by odnieść sukces w branży muzycznej. Trzeba też mieć trochę szczęścia i spotkać odpowiednich ludzi
Na przestrzeni ostatnich dwóch dekad, między innymi za sprawą streamingu i powszechnego dostępu do internetu, rynek muzyczny w Polsce przeszedł prawdziwą rewolucję. Zauważają to zarówno doświadczeni artyści, jak Sebastian Karpiel-Bułecka, jak i młodsze pokolenie, reprezentowane przez Miuosha. Obaj wokaliści podkreślają, że sukces w branży muzycznej jest wynikiem wielu czynników. Lider zespołu Zakopower zaznacza, że niezależnie od sytuacji młodzi artyści powinni być konsekwentni i wierzyć w swoje możliwości, bo to jest kluczowe w budowaniu kariery.
Problemy społeczne
Strach przed porażką i brak wiary we własne siły blokują rozwój przedsiębiorczości kobiet. Częściej zakładają za to firmy z misją
Kobiety stanowią mniejszość w zarządach firm, rzadziej też niż mężczyźni zakładają własne działalności gospodarcze. W UE na taki krok decyduje się 10 proc. pracujących pań, w Polsce – 13 proc. – wynika z raportu „Biznes na wysokich obcasach” PIE. Strach przed porażką i brak wiary w swoje umiejętności powstrzymują kobiety częściej niż mężczyzn przed założeniem działalności. Kluczową rolę mogą pełnić programy mentoringowe prowadzone przez kobiety.
Muzyka
Luna: Status materialny moich rodziców przeszkadza mi w karierze. Przestaję postrzegać siebie jako niezależną artystkę, tylko córkę bogaczy
Wokalistka podkreśla, że ścieżka jej kariery i sukcesy w branży muzycznej budzą wiele emocji, również ze względu na to, czym zajmują się jej rodzice. Jest ona bowiem córką milionera Andrzeja Wielgomasa, założyciela i właściciela firmy Dawtona. Jednak jak zaznacza, to, że pochodzi z zamożnego domu, nie ułatwia jej życia, a wręcz jest swoistym balastem. Luna ma świadomość tego, że w opinii niektórych ludzi wszystko, co ma i co osiągnęła, zawdzięcza tylko bogatym rodzicom.