Wystawa zwycięskich prac w konkursie fotograficznym Fundacji Avalon
Fundacja Avalon
Domaniewska 50a
02-672 Warszawa
pr|fundacjaavalon.pl| |pr|fundacjaavalon.pl
534452357
https://www.fundacjaavalon.pl/
Druga edycja Konkursu fotograficznego Fundacji Avalon dobiegła końca! Konkurs pod hasłem “Mam tak samo jak Ty – artystyczne sceny z życia codziennego” zorganizowany został w nawiązaniu do Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami, który przypada 3 grudnia i spotkał się z ogromnym zainteresowaniem zarówno amatorskich, jak i profesjonalnych twórców. Zwycięskie prace będzie można podziwiać w grudniu na wystawie plenerowej na Skwerze im. Ks. Jana Twardowskiego w Warszawie.
Emocjonujące obrady jury
Jury w składzie: Aneta i Filip Gębscy, Sebastian Cielecki, Maciej Krüger oraz Helena Szczuka przez 3 dni przyglądali się pracom i wyłonili te, które najmocniej oddawały temat przewodni konkursu, ale też wykazywały się dużą kreatywnością. Nie było to proste zadanie, ponieważ wiele prac reprezentowało sobą wysoki poziom fotografii, a także artystycznego wyrazu. Tym bardziej, że druga edycja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. Do oceny jury przesłano 231 prac, a w głosowaniu publiczności przyznano aż 895 głosów. Konkursowe fotografie przedstawiły łącznie 370 osób i 13 zwierząt. A to wszystko, aby wspólnie świętować Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami.
“Wszystkie nadesłane fotografie były niesamowicie ciekawe, każde zdjęcie miało w sobie "to coś", co zatrzymywało mnie na chwilę, by skupić się na nim. Wybrana czołowa 12-tka to takie "crème de la crème" pokazująca, jak niesamowicie wysoki był poziom! Wyróżnione zdjęcia są szczere, prawdziwe, pokazujące, że niemożliwe nie istnieje. Pokazują, że bez względu na poziom sprawności czy stopień niepełnosprawności wszyscy jesteśmy równi, każdy z nas zasługuje na to, by się cieszyć, kochać czy spełniać się w swoich pasjach. Każdy z nas jest piękny zarówno w środku, jak i na zewnątrz. Wszystkie osoby przedstawione na zdjęciach mają w sobie pasję, chęć do życia, do zmian i walki o lepsze życie, o lepszy byt i lepsze marzenia” - Sebastian Cielecki, członek jury, fotograf, poruszający się od dziecka na wózku i który jest pasjonatem, samoukiem i społecznikiem.
Przyjdź i zobacz!
Fundacja Avalon od lat konsekwentnie realizuje swoją misję, która prócz bezpośredniego wsparcia osób z niepełnosprawnościami i przewlekle chorych, skierowana jest też na zmianę społecznego postrzegania niepełnosprawności i osób jej doświadczających. 3 grudnia - Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami - to w kalendarzu społeczności liczącej sobie w Polsce ponad 5 milionów osób ważna data. Z tego względu Fundacja Avalon postanowiła przedłużyć świętowanie i zorganizowała plenerową wystawę wyróżnionych w Konkursie prac. Dwanaście zdjęć przedstawiających kadry różnych scen z życia nawiązują do codzienności, chwil radości, refleksji, sportowych emocji, życia intymnego czy rodzinnego. Wzruszające, zabawne, inspirujące odkrywają prawdę o codzienności osób z niepełnosprawnościami, która bardzo często jest tożsama z codziennością osób pełnosprawnych. Stanowią dowód na to, że osoby z niepełnosprawnościami mogą realizować się na równi, w każdej sferze życia. Jest to swoista opowieść o codzienności, człowieczeństwie i godności ludzkiej. Wystawa stanowi także wstęp do dyskusji na temat niezauważalności osób z niepełnosprawnościami, którą wywoła szósta już ogólnopolska kampania społeczna Fundacji Avalon, a której premiera planowana jest na 22 grudnia.
Wystawę wyróżnionych w Konkursie Fundacji Avalon fotografii będzie można podziwiać na skwerze ks. Jana Twardowskiego w Warszawie (róg Krakowskiego Przedmieścia i ulicy Karowej) od 1 do 22 grudnia 2023 roku.
Fotografie na wagę złota
Oglądający wystawę będą mogli przyczynić się do jeszcze większego dobra! Każdą z wyróżnionych prac będzie można wylicytować poprzez aukcję prowadzoną na platformie Allegro Charytatywni. Wszystkie środki pozyskane z aukcji zostaną przekazane na rzecz działań statutowych Fundacji Avalon. Dzięki zebranym funduszom organizacja będzie mogła dalej wspierać osoby z niepełnosprawnościami we wszystkich dziedzinach życia: rehabilitować, wspierać finansowo, aktywizować zawodowo, integrować społeczeństwo od najmłodszych lat, realizować sportowe pasje, prowadzić działania edukacyjne czy też troszczyć się o rodzicielstwo i seksualność. Wystarczy przyjść na wystawę, zachwycić się pracami, wybrać swoją ulubioną, zeskanować kod QR i wziąć udział w licytacji!

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Rynek saszetek nikotynowych w Polsce będzie uregulowany. Osoby nieletnie nie będą mogły ich kupić
Siódmego maja sejmowa Komisja Zdrowia zajmie się nowelizacją ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, która w części reguluje rynek woreczków nikotynowych. Eksperci z Forum Prawo dla Rozwoju podkreślają pilną potrzebę objęcia tego rynku przepisami prawnymi. Podkreślają, że brak odpowiednich regulacji prawnych dotyczących tych produktów, obecnych na polskim rynku od pięciu lat, to realne zagrożenie dla zdrowia publicznego. Niezbędne są kompleksowe przepisy, które uregulują kwestię saszetek i ograniczą do nich dostęp młodzieży.
Prawo
Kobiety wciąż są w mniejszości we władzach spółek. Tylko część firm działa na rzecz równości płci

Luka w zatrudnieniu kobiet i mężczyzn spadła w UE do najniższego poziomu w ostatniej dekadzie. Jednocześnie jednak panie częściej niż na kierowniczych pracują na niższych i gorzej płatnych stanowiskach. W Polsce, jak wynika z danych 30% Club Poland, udział kobiet w zarządach i radach nadzorczych 140 największych spółek notowanych na GPW wynosi 18,4 proc. Wskazuje to na potrzebę wdrożenia skutecznych działań na rzecz zwiększenia udziału kobiet w najwyższych strukturach zarządzania, również na szczeblu unijnym.
Konsument
Czterech na 10 Polaków miało do czynienia z deepfake’ami. Cyberprzęstępcy coraz skuteczniej wykorzystują manipulowane treści

Deepfaki, czyli wygenerowane bądź też zmanipulowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, dźwięki lub treści wideo, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych technologii naszych czasów. Do jej tworzenia wykorzystywane są zaawansowane algorytmy AI, dlatego użytkownikom coraz trudniej jest odróżnić treści rzeczywiste od fałszywych. Z raportu „Dezinformacja oczami Polaków 2024” wynika, że cztery na 10 badanych osób miało do czynienia z takimi treściami. To o tyle istotne, że deepfaki bywają wykorzystywane do manipulacji, szantażu, niszczenia reputacji, oszustw i wyłudzeń finansowych.