Zachwycające fotografie na wystawie „Wulkany błotne” w Gdańsku
Katarzyna Bagińska
Publicon Sp. z.o.o.
Świdnicka
50-066 Wrocław
k.baginska|publicon.pl| |k.baginska|publicon.pl
693260235
www.publicon.pl
Maria Różańska w niezwykły sposób uchwyciła piękno azerskiego terytorium. Jej ambicją było jak najszersze ukazanie walorów przyrodniczych tych ziem, udowadniając niezaprzeczalne ich piękno i wyjątkowość.Fotografia za każdym razem wzbudza w artystce zachwyt nad pięknem natury.
Porywająca fotografia krajobrazu
Od 2 sierpnia w Centrum Handlowym Osowa w Gdańsku będzie można oglądać wystawę prac zatytułowaną „Wulkany błotne”. Autorką fotografii jest Maria Różańska – członkini Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego.
Zdjęcia na wystawę powstały podczas podróży po Azerbejdżanie w kwietniu 2012r. Prace artystki charakteryzują się wyczuciem i wysmakowaniem, jakiego można oczekiwać od Marii Różańskiej. Surowość pejzaży, znakomite światło i kolory – to wszystko można podziwiać na jej kadrach.
Zatrzymane w kadrze
– Jadąc na południowy zachód od Baku trafiliśmy z mężem do bardzo niezwykłego miejsca. Na spalonej słońcem ziemi znajdowały się różnej wielkości stożki zaschniętego błota z bulgocącymi kraterami. Takich kraterów było dość sporo. Wydobywające się z nich błoto zasychało, tworząc bardzo dziwne i zaskakujące formy. Krajobraz sprawiał wrażenie księżycowego, onieśmielał pustką znajdującą się wokół. Zdjęcia są nie tylko dokumentacją tego niezwykłego miejsca, ale też i pewna refleksją fotograficzną na temat tego niezwykłego miejsca – komentuje autorka zdjęć.
Wystawę można oglądać do 4 września br. na terenie Centrum Handlowego Osowa w godzinach jej otwarcia. Centrum od dawnarealizuje program wystawienniczy, prezentujący lokalnych artystów poruszających w swojej twórczości tematykę egzotycznychkrajobrazów.
Wstęp na wystawę jest bezpłatny.
Maria Różańska – z wykształcenia matematyk, fotografuje od 2011 roku. Jest członkiem Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego. Ukończyła Studium Fotografii Artystycznej Stefana Figlarowicza w Gdańsku. Jej prace były pokazywane na wystawach na terenie całego kraju oraz zagranicą, można je było oglądać także na ekspozycjach organizowanych przez Gdańskie Towarzystwo Fotograficzne. Jest autorką trzech wystaw indywidualnych. Cykl zdjęć „Azerbejdżańska mozaika” pokazywany był podczas Nocy Muzeów w Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku w 2012 roku oraz w Muzeum Miasta Gdyni we wrześniu 2012 roku. Autorka była nagradzana w krajowych i międzynarodowych konkursach fotograficznych. Jej album Sopockie witraże, otrzymał wyróżnienie w 21 Konkursie Literatury Pomorskiej i Kaszubskiej. Jest stypendystką miasta Sopotu.
Święto sztuki i designu w Krakowie
Gala 5. edycji Warszawskiego Maratonu Fotograficznego
Kobieca figuracja i wyraziste barwy. Wystawa prac Renaty Magdy w Drukarni
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Uroda
M. Klajda (Miss Polonia 2024): Medycyna estetyczna to forma leczenia kompleksów. Każdy powinien sam zadecydować o ingerencji w swój wygląd
Choć medycyna estetyczna jest branżą bardzo atrakcyjną i perspektywiczną, to jednak taka ścieżka kariery nie była dla Miss Polski 2024 idealnym rozwiązaniem. Nie zdecydowała się rozwijać w tym właśnie kierunku, ale śledzi rozwój tej dziedziny. Maja Klajda nie krytykuje, ani też nie chwali tych, którzy decydują się na poszczególne zabiegi. Jej zdaniem, to indywidualna sprawa, zachęca jednak do podejmowania mądrych decyzji.
Konsument
Sztuczna inteligencja wzbudza w Polakach głównie ciekawość i obawy. Ponad połowa widzi w niej zagrożenie
Prawie połowa Polaków twierdzi, że myśląc o sztucznej inteligencji, odczuwa zaciekawienie, ale aż 39 proc. przyznaje, że są to głównie obawy. Dotyczą one niewłaściwego wykorzystania SI, utraty kontroli nad nią i marginalizacji roli człowieka na rynku pracy. Na razie jednak tylko 11 proc. badanych używa narzędzi opartych na sztucznej inteligencji w swojej pracy. Chociaż rozwiązania te zyskują zwolenników, to wciąż duża grupa pracowników nie wie, w jaki sposób mogłyby one wspomóc ich w obowiązkach zawodowych – wskazuje badanie „Polacy o AI. Codzienność, nadzieje, obawy”.
Ochrona środowiska
Polski rynek roślinny rozwija się wolniej niż na Zachodzie. Kraje z największą konsumpcją mamy szansę dogonić za kilkanaście lat
Wartość rynku roślinnego w Polsce przekroczyła już wartość 1 mld zł. Roślinne zamienniki nabiału stanowią ponad połowę tej kategorii, a silną pozycję w sprzedaży mają alternatywy dla mleka – wynika z raportu Polskiego Związku Producentów Żywności Roślinnej. Polski rynek z rocznymi wydatkami rzędu 4,23 euro na osobę wciąż jednak odbiega od kwot wydawanych na żywność roślinną na Zachodzie. Branża liczy na wsparcie państwa w wykorzystaniu potencjału konsumentów.