Zachwycające fotografie na wystawie „Wulkany błotne” w Gdańsku

Katarzyna Bagińska
Publicon Sp. z.o.o.
Świdnicka
50-066 Wrocław
k.baginska|publicon.pl| |k.baginska|publicon.pl
693260235
www.publicon.pl
Maria Różańska w niezwykły sposób uchwyciła piękno azerskiego terytorium. Jej ambicją było jak najszersze ukazanie walorów przyrodniczych tych ziem, udowadniając niezaprzeczalne ich piękno i wyjątkowość.Fotografia za każdym razem wzbudza w artystce zachwyt nad pięknem natury.
Porywająca fotografia krajobrazu
Od 2 sierpnia w Centrum Handlowym Osowa w Gdańsku będzie można oglądać wystawę prac zatytułowaną „Wulkany błotne”. Autorką fotografii jest Maria Różańska – członkini Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego.
Zdjęcia na wystawę powstały podczas podróży po Azerbejdżanie w kwietniu 2012r. Prace artystki charakteryzują się wyczuciem i wysmakowaniem, jakiego można oczekiwać od Marii Różańskiej. Surowość pejzaży, znakomite światło i kolory – to wszystko można podziwiać na jej kadrach.
Zatrzymane w kadrze
– Jadąc na południowy zachód od Baku trafiliśmy z mężem do bardzo niezwykłego miejsca. Na spalonej słońcem ziemi znajdowały się różnej wielkości stożki zaschniętego błota z bulgocącymi kraterami. Takich kraterów było dość sporo. Wydobywające się z nich błoto zasychało, tworząc bardzo dziwne i zaskakujące formy. Krajobraz sprawiał wrażenie księżycowego, onieśmielał pustką znajdującą się wokół. Zdjęcia są nie tylko dokumentacją tego niezwykłego miejsca, ale też i pewna refleksją fotograficzną na temat tego niezwykłego miejsca – komentuje autorka zdjęć.
Wystawę można oglądać do 4 września br. na terenie Centrum Handlowego Osowa w godzinach jej otwarcia. Centrum od dawnarealizuje program wystawienniczy, prezentujący lokalnych artystów poruszających w swojej twórczości tematykę egzotycznychkrajobrazów.
Wstęp na wystawę jest bezpłatny.
Maria Różańska – z wykształcenia matematyk, fotografuje od 2011 roku. Jest członkiem Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego. Ukończyła Studium Fotografii Artystycznej Stefana Figlarowicza w Gdańsku. Jej prace były pokazywane na wystawach na terenie całego kraju oraz zagranicą, można je było oglądać także na ekspozycjach organizowanych przez Gdańskie Towarzystwo Fotograficzne. Jest autorką trzech wystaw indywidualnych. Cykl zdjęć „Azerbejdżańska mozaika” pokazywany był podczas Nocy Muzeów w Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku w 2012 roku oraz w Muzeum Miasta Gdyni we wrześniu 2012 roku. Autorka była nagradzana w krajowych i międzynarodowych konkursach fotograficznych. Jej album Sopockie witraże, otrzymał wyróżnienie w 21 Konkursie Literatury Pomorskiej i Kaszubskiej. Jest stypendystką miasta Sopotu.

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.