Komunikaty PR

Zachwycające fotografie na wystawie „Wulkany błotne” w Gdańsku

2021-08-02  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt

Katarzyna Bagińska
Publicon Sp. z.o.o.

Świdnicka
50-066 Wrocław
k.baginska|publicon.pl| |k.baginska|publicon.pl
693260235
www.publicon.pl

Maria Różańska w niezwykły sposób uchwyciła piękno azerskiego terytorium. Jej ambicją było jak najszersze ukazanie walorów przyrodniczych tych ziem, udowadniając niezaprzeczalne ich piękno i wyjątkowość.Fotografia za każdym razem wzbudza w artystce zachwyt nad pięknem natury.

 

Porywająca fotografia krajobrazu

 

Od 2 sierpnia w Centrum Handlowym Osowa w Gdańsku będzie można oglądać wystawę prac zatytułowaną „Wulkany błotne”. Autorką fotografii jest Maria Różańska – członkini Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego.

 

Zdjęcia na wystawę powstały podczas podróży po Azerbejdżanie w kwietniu 2012r. Prace artystki charakteryzują się wyczuciem i wysmakowaniem, jakiego można oczekiwać od Marii Różańskiej. Surowość pejzaży, znakomite światło i kolory – to wszystko można podziwiać na jej kadrach. 

 

Zatrzymane w kadrze

 

– Jadąc na południowy zachód od Baku trafiliśmy z mężem do bardzo niezwykłego miejsca. Na spalonej  słońcem ziemi znajdowały się różnej wielkości stożki zaschniętego błota z bulgocącymi kraterami. Takich kraterów było dość sporo. Wydobywające się z nich błoto zasychało, tworząc bardzo dziwne i  zaskakujące formy. Krajobraz sprawiał wrażenie księżycowego, onieśmielał pustką znajdującą się  wokół. Zdjęcia są nie tylko dokumentacją tego niezwykłego miejsca, ale też i pewna refleksją  fotograficzną na temat tego niezwykłego miejsca – komentuje autorka zdjęć.

 

Wystawę można oglądać do 4 września br. na terenie Centrum Handlowego Osowa w godzinach jej otwarcia. Centrum od dawnarealizuje program wystawienniczy, prezentujący lokalnych artystów poruszających w swojej twórczości tematykę egzotycznychkrajobrazów.

 

Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

 

Maria Różańska – z wykształcenia matematyk, fotografuje od 2011 roku. Jest członkiem Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego. Ukończyła Studium Fotografii Artystycznej Stefana Figlarowicza w Gdańsku. Jej prace były pokazywane na wystawach na terenie całego kraju oraz zagranicą, można je było oglądać także na ekspozycjach organizowanych przez Gdańskie Towarzystwo Fotograficzne. Jest autorką trzech wystaw indywidualnych. Cykl zdjęć „Azerbejdżańska mozaika” pokazywany był podczas Nocy Muzeów w Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku w 2012 roku oraz w Muzeum Miasta Gdyni we wrześniu 2012 roku. Autorka była nagradzana w krajowych i międzynarodowych konkursach fotograficznych. Jej album Sopockie witraże, otrzymał wyróżnienie w 21 Konkursie Literatury Pomorskiej i Kaszubskiej. Jest stypendystką miasta Sopotu.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Publicon Sp. z.o.o.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania Biuro prasowe
2024-12-23 | 15:54

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Anna Libera, AWA WSCHO z cyklu Strasznie nam się tu podoba! Muzeum Warszawy. fot. M. Matyjaszewski, A. Sulej   Muzeum Warszawy, Rynek Starego Miasta 42,
Sztuka Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni
2024-12-17 | 10:45

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

W najbliższą sobotę 21 grudnia w zabytkowej Elektrowni Karola Scheiblera w otoczeniu choinek oraz klimatycznych lampek odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Chóru
Sztuka NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
2024-12-10 | 12:00

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA    Grobowce w formie kaplicy w stylu neomauretańskim z wielobarwnej cegły, małej neoklasycystycznej

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Edukacja

Idea STEM zmienia podejście do edukacji dzieci na całym świecie. Doświadczanie i współpraca zamiast wykładów

Odejście od wykładowej metody prowadzenia zajęć na rzecz doświadczeń, współpracy i partnerskich relacji z nauczycielem to podstawowe założenia idei edukacyjnej STEM. Ma ona wspierać rozwój dzieci i młodzieży w kierunkach, jakie wytycza zmieniająca się rzeczywistość i na jakie nastawiony będzie rynek pracy za kilka lat. Globalnie rynek edukacji STEM do końca dekady podwoi swoje przychody. Ten światowy trend jest obserwowany i rozwijany również w Polsce, m.in. poprzez projekt STEM Kindloteka.

Handel

Finansowanie, technologia i wola polityczna sprzyjają walce o klimat. Dołączają do niej także konsumenci

Eksperci apelują o intensyfikację wysiłków na rzecz ochrony klimatu. Tym bardziej że teraz są ku temu sprzyjające warunki: finansowanie, wola polityczna i zaawansowane technologie. Coraz częściej idzie za tym także gotowość społeczeństwa do zmian. Choć w kontekście zielonej rewolucji mówi się przede wszystkim o transformacji energetycznej i ograniczaniu emisji CO2, dbanie o zmiany zaczyna się również na poziomie decyzji konsumenckich. Polacy mają tego świadomość i wdrażają proekologiczne nawyki w codzienną rutynę i zakupy.