Komunikaty PR

Zaplanuj remont pozytywnie!

2021-05-31  |  21:18
Biuro prasowe
Kontakt
Aneta Koszyczek
Agencja Face It!

ul. Bagatela 10 lok. 31
00-585 Warszawa
a.koszyczek|agencjafaceit.pl| |a.koszyczek|agencjafaceit.pl
794714937
www.agencjafaceit.pl

Podstawowym czynnikiem, który powinien na nas wpłynąć żebyśmy się zdecydowali na remont jest nasze samopoczucie i stan zdrowia. Ten aspekt jest niezwykle istotny w dobie pandemii.

Dlaczego najlepszym czasem na przeprowadzenie remontu jest okres wiosenno–letni?

Miesiące wiosenno-letnie są najlepsze ze względów zdrowotnych. Jest ciepło i jesteśmy po sezonie zamknięcia, więc możemy zrobić taką małą retrospekcję. Warto zadać sobie pytania - jak się czuliśmy w tych pomieszczeniach? Co nam przeszkadzało, a co denerwowało i rozpraszało? Z kolei, z drugiej strony, robiąc jakikolwiek remont tj. malowanie, czyszczenie, czy większe działania związane z chemicznymi preparatami w okresie ciepłym można, to wszystko szybciej wywietrzyć. Jest to niezwykle istotne i wskazane dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. Dlaczego? Wówczas ta szkodliwość, toksyczność przeróżnych substancji spada. Oddychamy czystszym powietrzem.

Od czego najlepiej zacząć remont? Czy samemu można zrobić analizę wyjściową planu remontu?

To jest bardzo dobre pytanie, ponieważ czasem chcielibyśmy coś zmienić, jednak często ciężko sprecyzować co to miałoby być. Zawsze podpowiadam swoim klientom, że wtedy najlepiej wsłuchać się w siebie. Zastanowić się, jakie odczucia mieliśmy w danym pomieszczeniu, co nas drażniło w danym miejscu lub, gdzie występował największy dyskomfort. Może to były kolory na ścianach bądź niewygodna kanapa. Czynników może być wiele. Najlepiej, jeśli przyjrzymy się poszczególnym strefom naszego domu. W którym pomieszczeniu czujemy się niekomfortowo? Który pokój nas przytłacza? Gdzie znajduje się miejsce największego dyskomfortu psychicznego lub fizycznego? Taką analizę najlepiej  jest zrobić z drugą osobą, ekspertem, który doradzi i pomoże w ocenieniu strefy, która wymaga natychmiastowej interwencji.

Jakie przyjąć kolejne etapy realizacji remontu?

Kiedy już wiemy, która strefa jest dla nas najbardziej dyskomfortowa, zastanówmy się, co w tym pomieszczeniu nam nie pasuje. Być może są to kolory, ustawienie mebli czy tkaniny tekstyliów.  Kolejnym etapem jest zrobienie planu związanego z naszym aktualnym budżetem. Zastanówmy się, czy całe pomieszczenie wymaga zmiany od podstaw, czy wystarczy nam tylko odświeżenie koloru ścian, być może wymiana wyłącznie mebli. Obecnie panuje trend nadawania przedmiotom tzw. „drugiego życia”. Być może nasze meble wymagają jedynie odświeżenia, a budżet możemy spożytkować na inne inwestycje. Wykonanie kosztorysu i zastanowienie się nad przestrzenią czasową, kiedy zaczniemy robić remont jest równie ważne.

Na czym się skoncentrować jeśli w danym momencie nie mamy budżetu na wszystkie nasze planowane zmiany?

W przypadku miejsca zamieszkania najważniejsze jest nasze zdrowie. Chodzi o to, że przestrzeń, w której przebywamy i spędzamy większość życia musi być takim bezpiecznym gniazdem. Cieszę się, że w Polsce wzrasta świadomość w tej kwestii. Coraz częściej, zdajemy sobie sprawę z tego, że „jesteśmy tym, gdzie przebywamy”. Ważne, aby w tym naszym gniazdku organizm mógł się regenerować, odpoczywać i nabierać sił. Dlatego, od zawsze powtarzam - zacznijmy od zdrowia. Jeśli dobrze funkcjonujemy w przestrzeni dziennej, to skupmy się na przestrzeni nocnej. Niezmiernie ważny jest materac lub łóżko, na którym śpimy. To w łóżku spędzamy połowę naszego życia, to jest nasz naturalny cykl życia. A jedną z najważniejszych rzeczy jest, to by nie spać na materacu, który jest toksyczny, stary, nie będzie miał sprężyn, które uwierają. Podstawową rzeczą jest się zdrowo i dobrze wyspać ponieważ w nocy organizm sam wchodzi w fazę regeneracji i musimy mu dać możliwość, by go wtedy nie truć. Więc jeśli nie mamy dużego budżetu, to skupmy się na miejscu do spania, żeby dawało nam odpowiednio zdrowy wypoczynek.

A co najlepiej zrobić po zakończeniu remontu?

Kiedy już skończymy remont w naszym mieszkaniu tak naprawdę najlepiej jest wyjechać. Zostawić mieszkanie chociaż na jeden, dwa dni, przewietrzyć je. Jeśli pozwolimy nowym produktom się wywietrzyć, to toksyczność w pomieszczeniu również się zmniejszy.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Agencja Face It!
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka Z TĘSKNOTY ZA PRZYRODĄ. WYSTAWA W GALERII FUNDACJI URBAN FORMS Biuro prasowe
2024-07-03 | 11:00

Z TĘSKNOTY ZA PRZYRODĄ. WYSTAWA W GALERII FUNDACJI URBAN FORMS

Nostalgiczna podróż do źródeł twórczości i rodzinnych wspomnień – Rafał Roskowiński, prawdziwa legenda polskiego malarstwa wielkoformatowego, po blisko 30 latach
Sztuka BRAK ZDJĘCIA
2024-06-30 | 21:00

Rewia – kolorowe antidotum na szarą codzienność

Niedługo minie 25 lat odkąd rewia znowu odżyła w Polsce. W 2001 ten rodzaj sztuki przywróciła do życia Małgorzata Potocka, otwierając pierwszą po wojnie scenę rewiową w naszym kraju. Teatr Sabat jest jedynym miejscem
Sztuka Znamy laureatów konkursu Design by Śliwka Nałęczowska 2024!
2024-06-27 | 13:45

Znamy laureatów konkursu Design by Śliwka Nałęczowska 2024!

Konkurs Design by Śliwka Nałęczowska pobudza środowisko artystyczne do twórczych działań. Piąta, jubileuszowa edycja wydarzenia, promującego talenty w dziedzinie grafiki

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.