Zapraszamy na wernisaż wystawy Kacpra Dudka
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Leonarda Art Gallery zaprasza na wyjątkowe spotkanie z polską sztuką współczesną: wernisaż wystawy znakomitego artysty Kacpra Dudka pt. „Ulubione trucizny”. Wydarzenie rozpocznie się 25 stycznia o godzinie 17.00 i jest otwarte dla wszystkich miłośników dobrego malarstwa.
Na wystawie pokazanych zostanie kilkanaście najciekawszych prac artysty z ostatnich lat. Wszystkie reprezentują charakterystyczny dla Kacpra Dudka, ekspresyjny styl. Siła tego malarstwa tkwi jednak nie tylko w niemal „eksplodującej” energii, ale też w dość nietypowych rozmiarach. Bo Kacper Dudek to artysta wielkiego formatu – dosłownie i w przenośni. Większość jego prac osiąga monumentalne rozmiary. Niektóre przywodzą wręcz na myśl malarstwo ścienne. Niekiedy artysta łączy po dwa, trzy obrazy, tworząc z nich kilkumetrowe kompozycje.
Kacper Dudek, ur. 1971 r. w Krakowie, jest absolwentem wydziału malarstwa krakowskiej ASP. Dyplom z wyróżnieniem otrzymał w 1996 r. w pracowni Z. Grzybowskiego. W 1995 r. otrzymał stypendium im. prof. Hanny Rudzkiej-Cybis, w 1998 – nagrodę Fundacji im. Eugeniusza Gepperta. Obecnie mieszka i pracuje w Warszawie. Zajmuje się nie tylko malarstwem, ale też fotografią i ilustracją. Jego prace prezentowane były na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych, także za granicą.
Z okazji styczniowej wystawy o malarstwie Kacpra Dudka napisał wiersz Ryszard Grzyb, wybitny polski artysta, malarz i poeta, założyciel legendarnej Gruppy:
Kacper Dudek maluje i nie
przestaje
Ekspresja
i struktura
Przypadek gwałtownego gestu
i dyscyplina wyobrażenia obrazu
Rozmach
i cierpliwie zmierzanie do celu
pasja tworzenia
materia, która wybucha
kompozycja, która nadaje sens
Siła i delikatność
Intuicja i wiedza
Wystawa potrwa do 22 lutego 2020. Będzie można oglądać ją codziennie w godzinach 12.00-18.00 (oprócz niedziel niehandlowych).
Partnerami są: Rynek i Sztuka, Centrum Praskie Koneser oraz agencja OKK! PR
Wszystkie prezentowane na wystawie prace będzie można kupić. Zainteresowanych zachęcamy do kontaktu z Leną Szwed-Strużyńską, właścicielką Leonarda Art Gallery.
Adres e-mail: 137lestr@gmail.com
Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania
Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni
NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
S. Karpiel-Bułecka: Sam talent nie wystarczy, by odnieść sukces w branży muzycznej. Trzeba też mieć trochę szczęścia i spotkać odpowiednich ludzi
Na przestrzeni ostatnich dwóch dekad, między innymi za sprawą streamingu i powszechnego dostępu do internetu, rynek muzyczny w Polsce przeszedł prawdziwą rewolucję. Zauważają to zarówno doświadczeni artyści, jak Sebastian Karpiel-Bułecka, jak i młodsze pokolenie, reprezentowane przez Miuosha. Obaj wokaliści podkreślają, że sukces w branży muzycznej jest wynikiem wielu czynników. Lider zespołu Zakopower zaznacza, że niezależnie od sytuacji młodzi artyści powinni być konsekwentni i wierzyć w swoje możliwości, bo to jest kluczowe w budowaniu kariery.
Problemy społeczne
Strach przed porażką i brak wiary we własne siły blokują rozwój przedsiębiorczości kobiet. Częściej zakładają za to firmy z misją
Kobiety stanowią mniejszość w zarządach firm, rzadziej też niż mężczyźni zakładają własne działalności gospodarcze. W UE na taki krok decyduje się 10 proc. pracujących pań, w Polsce – 13 proc. – wynika z raportu „Biznes na wysokich obcasach” PIE. Strach przed porażką i brak wiary w swoje umiejętności powstrzymują kobiety częściej niż mężczyzn przed założeniem działalności. Kluczową rolę mogą pełnić programy mentoringowe prowadzone przez kobiety.
Muzyka
Luna: Status materialny moich rodziców przeszkadza mi w karierze. Przestaję postrzegać siebie jako niezależną artystkę, tylko córkę bogaczy
Wokalistka podkreśla, że ścieżka jej kariery i sukcesy w branży muzycznej budzą wiele emocji, również ze względu na to, czym zajmują się jej rodzice. Jest ona bowiem córką milionera Andrzeja Wielgomasa, założyciela i właściciela firmy Dawtona. Jednak jak zaznacza, to, że pochodzi z zamożnego domu, nie ułatwia jej życia, a wręcz jest swoistym balastem. Luna ma świadomość tego, że w opinii niektórych ludzi wszystko, co ma i co osiągnęła, zawdzięcza tylko bogatym rodzicom.