Komunikaty PR

Znamy zwycięzców konkursu NYX Hotel – Art Lives Here

2022-07-15  |  12:45
Biuro prasowe

Ruszają rezydencje artystyczne w NYX Hotel Warsaw. Z ponad 120 zgłoszeń nadesłanych na konkurs „NYX Hotel – Art Lives Here” jury właśnie wybrało trzy, których autorzy spędzą trzy tygodnie w hotelu, tworząc dzieła inspirowane tematyką miasta. Czwartego finalistę jeszcze w lipcu wyłonią internauci, a najlepsze prace wzbogacą kolekcję sztuki nowoczesnej NYX Hotel Warsaw.

 

Jury miało niełatwe zadanie. Na konkurs „NYX Hotels – Art Lives Here” spłynęło łącznie ponad 120 zgłoszeń i około 500 prac. Nadesłali je artyści z różnych stron świata – oprócz Polski, także z Litwy, Czech, Rumunii czy Izraela.

Poziom nadesłanych prac był wysoki i cieszy nas fakt, że tak kreatywni artyści zgłosili się do konkursu. Członkowie jury najpierw zapoznali się z pracami indywidualnie, a następnie w NYX Hotel Warsaw odbyły się kilkugodzinne obrady, podczas których wyłoniono trzech laureatów – opowiada Jacek Sosnowski, kurator kolekcji sztuki w NYX Hotel Warsaw i przewodniczący jury.

Dodatkowo od 15 do 31 lipca na profilu @NYXHotelWarsaw potrwa otwarte głosowanie internautów na czwartego artystę, który tak samo jak finaliści wyłonieni przez jury odbędzie swoją trzytygodniową rezydencję w hotelu.

Pierwszy z finalistów konkursu zagości w NYX Hotel Warsaw z początkiem sierpnia i na przestrzeni 3 tygodni otrzyma tu wszelkie wsparcie do artystycznej pracy – bezpłatny pobyt, wyżywienie, nieograniczony dostęp do pracowni, wsparcie mentorów.

Z ekscytacją czekamy na efekty pracy uczestników rezydencji. Jednym z głównych filarów marki jest właśnie sztuka i pomysł zaproszenia zdolnych i kreatywnych artystów do współtworzenia tego miejsca to naturalne dopełnienie naszej misji. Cieszymy się, że konkurs „NYX Hotels – Art Lives Here” został tak dobrze przyjęty w Polsce i za granicą  – komentuje Paulina Kołodziejczyk, Multi Property Manager Poland.

 

 

 

Oni będą tworzyli w NYX Hotel Warsaw

Alex Mirutziu – pochodzący z Rumunii artysta, który w swojej twórczości opiera się na wykorzystaniu wielu mediów. Jego twórczość to często mieszanka różnych nurtów i aktywności. Można w nich spotkać np. filmy, zdjęcia, rysunki, rzeźby, instalacje, poezję czy performance. W ramach swojej praktyki artysta prowadził wykłady w Londynie, Estonii, Sztokholmie i Tel Avivie.  Swoje prace pokazywał m.in. w Power Plant w Toronto, Budapeszcie, w Centrum Sztuki Współczesnej, Muzeum Narodowym czy Muzeum Sztuki Współczesnej w Warszawie.

„Chciałbym spojrzeć na Warszawę, jako na żywy organizm. Pokazać to miasto, jako aktora dramatycznego i nadać mu osobowość. To, że będę mieszkać w samym centrum pozwoli mi spojrzeć na nie zarówno jako widz, wokół którego toczy się spektakl, a jednocześnie sam będę mógł poruszać się po nim i oglądać je z dowolnej, wybranej przeze mnie perspektywy ” - mówi Alex Mirutziu.

Laure Catugier – pochodząca z Francji artystka, mieszka i pracuje w Berlinie. Z wykształcenia architektka. W swoich pracach operuje geometrycznym językiem modernizmu. Eksploruje tematykę funkcjonalności modernistycznej architektury i przestrzeni miejskich. Jest laureatką International Celeste Prize, a także stypendiów Goldrausch Künstlerinnenprojekt w Berlinie, Instytutu Pileckiego w Warszawie i Stiftung Kunstfonds w Bonn. Jej prace były wystawiane między innymi w Tel Avivie, Seulu, Kairze,  Madrycie, Warszawie czy Tuluzie.

Dzięki moim podróżom odkrywam różnorodność światowej powojennej architektury inspirowanej ruchem Bauhaus. W Warszawie chcę przyjrzeć się temu jak ten nurt, przejawiający się także w standaryzacji budownictwa, wpływa na codzienne życie ludzi” – komentuje artystka.

 

Dima Mykytenko – artysta wizualny pochodzący z Ukrainy. Mimo że pracuje w wielu różnych formach artystycznych obejmujących rysunek, pirografię, instalację i wideo, to malarstwo traktuje jako centralny element swojej praktyki. W swoich pracach Dima kieruje się zasadami geometrii organicznej. Artysta dał się poznać w obrębie europejskiej sceny post-graffiti ze swoich eksperymentów site-specific mających na celu zbadanie interakcji pomiędzy abstrakcyjnym kształtem, a otoczeniem. 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka Rising Aeon - Emocje w zderzeniu z ludzkim cierpieniem - strach, współczucie... Biuro prasowe
2024-04-16 | 12:00

Rising Aeon - Emocje w zderzeniu z ludzkim cierpieniem - strach, współczucie...

Denise Schwizgebel jest szwajcarską artystką wizualną. Jej najnowszy projekt "Rising Aeon" powstał dzięki spotkaniu z Judith Sacchi, szwajcarską dziennikarką i wolontariuszką
Sztuka Wystartowała piąta edycja konkursu Design by Śliwka Nałęczowska 2024
2024-04-11 | 14:30

Wystartowała piąta edycja konkursu "Design by Śliwka Nałęczowska 2024"

Z początkiem kwietnia br. ruszyła piąta, jubileuszowa odsłona konkursu Design By Śliwka Nałęczowska. W tym roku zadaniem młodych artystów jest zaprojektowanie grafiki na opakowanie
Sztuka TRANSFORMACJA, UWALNIANIE I PREMIERY. FOTOFESTIWAL 2024 OGŁASZA PROGRAM!
2024-04-10 | 11:00

TRANSFORMACJA, UWALNIANIE I PREMIERY. FOTOFESTIWAL 2024 OGŁASZA PROGRAM!

Premiery projektów Weroniki Gęsickiej, Przemka Dzienisa, Magdy Hueckel i Grzegorza Wełnickiego, gwiazdy międzynarodowej fotografii w opowieściach o transformacji

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Moda

Maria Sadowska: Często kupujemy ubrania tylko na jeden sezon, a powinniśmy recyklingować modę. Ja jestem królową second handów

Wokalistka zauważa, że co kilka miesięcy do sprzedaży trafiają nowe kolekcje ubrań, a te, które jeszcze nie są zniszczone i mogłyby się przydać innym, lądują na śmietniku. Podobnie jest z różnymi urządzeniami elektronicznymi, sprzętem RTV i AGD. Nowe modele z dnia na dzień wypierają starsze, a góra elektrośmieci stale rośnie. Maria Sadowska apeluje więc, by zadać sobie trochę trudu i niepotrzebne telefony, tablety czy komputery oddać do odpowiedniego punktu, z którego trafią do recyklingu i utylizacji. Artystka docenia też kreatywność swojego męża, który maluje obrazy na starych, skórzanych kurtkach i tworzy w ten sposób nietuzinkowe elementy garderoby.

Media

Edyta Herbuś: Program „Tańcząca ze światem” łączy ze sobą moją pasję do podróży, tańca i odkrywania świata. Podczas nagrań wskakuję z jednej półki energetycznej w drugą

W nowej odsłonie programu „Tańcząca ze światem” Edyta Herbuś zabierze widzów do Jordanii. Jak zaznacza, plan wyjazdu był bardzo intensywny. Przez dziewięć dni ekipa realizująca pracowała po 12 godz., by pokazać niezwykłe, kulturowe i historyczne bogactwo tego fascynującego kraju. Tancerka zdradza też, że te wyjątkowe miejsca pozwoliły jej odkryć w sobie uśpione pokłady wrażliwości i stały się powodem wielu wzruszeń.

Konsument

Brytyjscy naukowcy dowiedli, że odczuwania szczęścia można się nauczyć. Trzeba jednak stale to ćwiczyć

Sześcioletnie badania, połączone z prowadzeniem kursów uczących tego, jak poprawić samopoczucie i stać się człowiekiem szczęśliwym, wykazały, że stosując odpowiednie strategie, można uzyskać zadowalające rezultaty. Przejście kursu prowadzonego przez naukowców z Uniwersytetu Bristolskiego umożliwia poprawę parametrów świadczących o samopoczuciu nawet o 15 proc. Okazuje się jednak, że zalecane ćwiczenia należy wykonywać trwale – w przeciwnym razie następuje regres do poziomu sprzed ich wdrożenia. Dobre wyniki badań skłoniły ich autora do wydania poradnika. Jego polskojęzyczna wersja ukaże się w maju.