Komunikaty PR

Szybkie tempo życia a zdrowe odżywianie – czy da się to pogodzić?

2024-11-27  |  10:00

W dobie szybkiego tempa życia zdrowa dieta często schodzi na dalszy plan. Z raportu Medicover „Praca. Zdrowie. Ekonomia. Perspektywa 2023” wynika, że ponad 50 proc. pracowników pozostających pod opieką Medicover posiada wiedzę dotyczącą zdrowego żywienia, ale jej nie stosuje. Uważają oni, że ich nawyki żywieniowe są zdrowe i nie szkodzą, jednak ponad połowa pracowników cierpi na co najmniej jeden z czynników ryzyka, które mogą prowadzić do rozwoju chorób cywilizacyjnych. W odpowiedzi na rosnące potrzeby pacjentów Medicover wprowadza catering łączący specjalistyczną wiedzę dietetyczną z dbałością o zdrowy styl życia.  

Z raportu „Praca. Zdrowie. Ekonomia. Perspektywa 2023” wynika, że choć prawie 60 proc. badanych osób określa swój sposób odżywiania jako dobry lub bardzo dobry, to statystyki zdrowotne tego nie odzwierciedlają – z roku na rok obserwuję się wzrost zachorowalności na choroby cywilizacyjne. Dodatkowo dane Medicover wskazują, że 25 proc. badanych ocenia swój sposób odżywiania jako przeciętny, zły lub bardzo zły, a odsetek osób z otyłością (BMI powyżej 30) systematycznie rośnie, stając się poważnym problemem zdrowotnym. Nadmierna masa ciała zwiększa ryzyko rozwoju chorób dietozależnych, takich jak choroby serca, cukrzyca czy nadciśnienie tętnicze, na które zapada coraz więcej osób.

Bardzo częstym problemem jest rozbieżność między tym, co jest postrzegane jako zdrowy nawyk, a tym, co faktycznie nim jest. Często ulegamy złym nawykom żywieniowym, podyktowanym tempem życia i pracy. Pomijanie posiłków w natłoku obowiązków, zajadanie stresu czy codzienne sięganie po słodkie przekąski to tylko niektóre przykłady. W większości przypadków zmiana nawyków żywieniowych oraz stylu życia mogłaby przynieść poprawę zdrowia.

Współczesny styl życia, charakteryzujący się intensywnym tempem pracy i natłokiem obowiązków, często nie pozostawia przestrzeni na zadbanie o prawidłowe nawyki żywieniowe. Brak czasu na przygotowywanie pełnowartościowych posiłków prowadzi do sięgania po szybkie, a często niezdrowe przekąski, co w konsekwencji przyczynia się do rozwoju nadwagi i otyłości

– mówi Mateusz Lewandowski, Kierownik ds. MediDieta.

Nowa odsłona cateringu MediDieta to oferta dla pacjentów, którzy poszukują indywidualnego podejścia i kompleksowych rozwiązań w trosce o swoje zdrowie. W jego centrum stoi zbilansowana dieta pudełkowa, która nie tylko wspiera profilaktykę chorób, ale także uwalnia cenny czas, pozwalając pacjentom skupić się na innych aspektach zdrowego stylu życia.

Zróżnicowana i zbilansowana dieta to kluczowy element zdrowia i dobrego samopoczucia. Dieta pudełkowa to rozwiązanie, które dostarcza zbilansowane posiłki o odpowiedniej kaloryczności, dopasowane do indywidualnych potrzeb, bez konieczności spędzania czasu w kuchni. To z kolei pozwala wygospodarować czas, który można przeznaczyć na pozostałe filary zdrowego stylu życia, takie jak aktywność fizyczna czy budowanie relacji z bliskimi

– mówi Mateusz Lewandowski

MediDieta to opracowany przez doświadczonych dietetyków klinicznych catering uwzględniający zróżnicowane diety, m.in. dietę śródziemnomorską uznaną przez Best Diets Overall 2024 za najzdrowszą na świecie, idealną dla osób dążących do zdrowego stylu życia. MediDieta oferuje także dietę wysokobiałkową, polecaną przez trenerów personalnych, doskonałą dla osób uprawiających sport, a także diety specjalistyczne – dla osób zmagających się z różnymi problemami zdrowotnymi, takimi jak: choroby wątroby (dieta wątrobowa), cukrzyca typu II i w insulinooporności (dieta cukrzycowa), refluks (dieta refluksowa).

Medicover stawia na holistyczne podejście do zdrowia, łączące w sobie zbilansowaną dietę i aktywność fizyczną, jako klucz do długiego i zdrowego życia. Potwierdza to wieloletnia współpraca Medicover, Centrum Medycznego Damiana i Well Fitness łącząca wysokiej jakości opiekę medyczną z doświadczeniem w obszarze sportu. MediDieta to jeden z elementów zintegrowanej oferty Medicover, skupiającej się na zdrowiu i dobrostanie pracowników pozostających pod opieką Medicover.  


Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia SYLWESTER LAST MINUTE. Jak zaplanować sylwestrowy wypad w jeden dzień? Biuro prasowe
2024-12-31 | 14:15

SYLWESTER LAST MINUTE. Jak zaplanować sylwestrowy wypad w jeden dzień?

Większość z nas ma już określone plany na sylwestra, ale niektórzy, zastanawiają się dopiero w ostatniej chwili, jak spędzić ostatnią noc w roku. Wyjazd last minute w tym
Styl życia BRAK ZDJĘCIA
2024-12-30 | 09:00

MP3 | Stres Polaków. 75% zmaga się z napięciem każdego tygodnia

Stres dotyka niemal każdego z nas. Aż 95% osób aktywnych zawodowo odczuwa napięcie w pracy. Taki sam odsetek Polaków twierdzi, że stresujące jest ich życie prywatne. Niemalże identyczna jest też częstotliwość stresu
Styl życia Nowy Rok w harmonii z naturą – ekologiczne postanowienia na 2025
2024-12-27 | 10:20

Nowy Rok w harmonii z naturą – ekologiczne postanowienia na 2025

Każdego roku mierzymy się z coraz większymi zagrożeniami związanymi z degradacją środowiska. Zmiany klimatyczne, zanieczyszczenie powietrza, wód i gleby oraz nadmierne zużycie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.