Komunikaty PR

Tak smakuje dobro!

2021-11-29  |  14:45
Biuro prasowe

Dlatego warto wybierać produkty wysokiej jakości, które pozwolą cieszyć się pysznym smakiem, dostarczą ważnych substancji odżywczych, a jednocześnie są wytwarzane z troską o środowisko naturalne. Właśnie takie są warzywa Bonduelle „Bez pozostałości pestycydów” – jedyne takie na polskim rynku. Nową propozycją w tym asortymencie jest mrożona Fasolka Szparagowa, a już wkrótce dostępne będą mrożone Brokuły. Bonduelle oferuje również inne warzywa „Bez pozostałości pestycydów” – zarówno w puszkach (Kukurydza Złocista, Groszek Tradycyjny), jak i mrożone (Groszek Zielony). Doskonale sprawdzą się one w codziennej, zbilansowanej diecie – zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, gdy dostęp do szerokiego wyboru świeżych warzyw jest ograniczony.

Roślinnie – czyli zdrowo i pysznie przez cały rok!

Gdy kończy się obfitość świeżych warzyw i owoców, którymi cieszymy się latem i wczesną jesienią, często stajemy przed pytaniem – w jaki sposób zadbać o to, by nasza dieta nadal była pełnowartościowa? Warto pamiętać, że także w tym okresie roku mamy mnóstwo możliwości przygotowania zdrowych, właściwie zbilansowanych posiłków. Ważne, by dbać o różnorodność i sięgać po takie produkty, które oferują nam nie tylko smak, ale też porcję witamin, składników mineralnych i innych cennych substancji odżywczych. To wszystko znajdziemy w warzywach Bonduelle.

Dieta obfitująca w składniki roślinne przynosi mnóstwo wielowymiarowych korzyści. Żywność pochodzenia roślinnego jest bogata w wartości odżywcze i istotnie wspiera zdrowie, prawidłowe funkcjonowanie organizmu oraz dobrą odporność. A poza tymi racjonalnymi argumentami, warto pamiętać o tym, że potrawy przygotowane na bazie składników roślinnych są po prostu pyszne! Co równie ważne, sięgając po warzywa wysokiej jakości, także mrożone czy w puszkach, możemy gotować różnorodnie każdego dnia – i to przez cały rok. To najlepsze rozwiązanie dla każdego, niezależnie od wieku czy kulinarnych upodobań.

Kupuj odpowiedzialnie

Coraz częściej zwracamy uwagę, jakie produkty trafiają na nasze talerze. Ważna jest nie tylko wysoka jakość, walory odżywcze, smak, „czysty skład” – ale też czy są one wytwarzane w sposób zrównoważony. Bonduelle wytwarza produkty z myślą o ludziach oraz o planecie. Firma podejmuje i realizuje konkretne zobowiązania, które efektywnie wspierają zrównoważone i zróżnicowane rolnictwo. Promuje uprawę warzyw lokalnie i sezonowo; dba o ochronę bioróżnorodności i gleb oraz oszczędną gospodarkę wodną; silnie współpracuje z rolnikami, by mogli uprawiać warzywa przy poszanowaniu natury. Odpowiedzialność za środowisko to również działania związane z ponownym wykorzystaniem opakowań. Dlatego na wszystkich puszkach Bonduelle znajdziemy licencjonowane logo Metal Recykling Bez Końca™ - to zachęta to sortowania i recyklingu opakowań metalowych.

Bez pozostałości pestycydów – co to oznacza?

Bonduelle, dbając o zdrowie i o planetę, stosuje politykę „czystych etykiet” – produkty zawierają tylko naturalne składniki. Ale to nie wszystko. W asortymencie Bonduelle znajdziemy też produkty bez pozostałości pestycydów. Warzywa mogą zawierać pozostałości pestycydów, czyli środków ochrony roślin, które spożywane w nadmiarze szkodzą. Znak „Bez pozostałości pestycydów” potwierdza, że każda partia tych warzyw jest przebadana w akredytowanych laboratoriach zewnętrznych, gdzie weryfikowany jest brak pozostałości ponad 500 cząsteczek różnych pestycydów. To oznaczenie gwarantuje, że w produkcie stwierdzono brak pozostałości pestycydów w granicach oznaczalności (<0,01 ppm). Co ważne, Bonduelle stosuje tu bardziej rygorystyczne normy niż te wymagane przez prawo.

W asortymencie Bonduelle „Bez pozostałości pestycydów” są dostępne warzywa mrożone oraz w puszkach.

NOWOŚĆ – Fasolka szparagowa Bonduelle Już przygotowane na parze „Bez pozostałości pestycydów” – charakteryzuje się idealnym smakiem i chrupkością oraz bogactwem wartości odżywczych. W procesie mrożenia wykorzystywana jest fasolka młoda i bezwłóknista – nie ma przerośniętych ziaren, a jej skórka jest cienka. Dzięki obróbce na parze fasolkę można przygotować już w 4 minuty.

Groszek Zielony Bonduelle Już przygotowane na parze „Bez pozostałości pestycydów” – idealnie jędrny groszek mrożony, w intensywnym zielonym kolorze. Przygotowany w innowacyjnej technologii Bonduelle – już przygotowany na parze. Dzięki temu można go przyrządzić w kilka minut. Groszek mrożony smakuje doskonale jako dodatek do ciepłych potraw oraz zup.

Kukurydza Złocista Bonduelle „Bez pozostałości pestycydów” -  naturalnie słodka (bez dodatku cukru) kukurydza o chrupiących, soczystych ziarnach w intensywnym żółtym kolorze. To idealny dodatek do zielonej sałaty, faszerowanej papryki, dań kuchni meksykańskiej czy zup. Świetnie smakuje też solo – najlepiej z masłem i solą, serwowana na ciepło.

Groszek Tradycyjny Bonduelle „Bez pozostałości pestycydów” – prosto z Kujaw, na nasze talerze. Ma wyjątkowo soczystą konsystencję, piękny kolor i znakomity smak. Sprawdzi się jako dodatek do sałatek, zup czy jajek. Pysznie smakuje również w formie pasty na kanapki. Można go używać w daniach podawanych na zimno i na ciepło.

 

Bonduelle od lat inspiruje do wzbogacania jadłospisu w składniki roślinne. Mnóstwo pomysłów na różnorodne dania z warzywami „Bez pozostałości pestycydów” można znaleźć na stronie www.warzywneinspiracje.pl.

Oto jeden z nich – oryginalny flan z zielonego groszku z grzybami.

Składniki:

  • 300 g mrożonego Groszku zielonego „Już Przygotowane Na Parze” Bonduelle
  • 300 g mieszanych grzybów – boczniaki, podgrzybki, drobne pieczarki, shiitake, shimeji itp.
  • 250 ml śmietanki kremówki 36%
  • 100 g cebuli
  • 80 g masła
  • 80 ml mleka
  • 30 ml soku z cytryny
  • 20 ml oliwy z oliwek
  • 15 g tartego parmezanu
  • 3 duże jajka
  • 1-2 ząbki czosnku
  • Gałązka rozmarynu
  • Sól
  • Pieprz

Mrożony groszek wsypujemy do lekko osolonego wrzątku i gotujemy 3 minuty. Odcedzamy i jeszcze gorący przekładamy do dzbanka blendera. Dodajemy mleko, 40 g masła i miksujemy na gładki mus. Mus groszkowy przecieramy przez gęste sito. Następnie dodajemy jajka i śmietankę i mieszamy do  całkowitego połączenia się składników. Przelewamy do nasmarowanych masłem kokilek i ustawiamy na blasze do pieczenia. Wstawiamy do piekarnika nagrzanego do 165°C. Na dno blachy wlewamy wrzącą wodę do połowy wysokości kokilek. Pieczemy przez około 20-25 minut, aż mus się zetnie. Schładzamy.

Na rozgrzanej oliwie podsmażamy cebulę pokrojoną w cienkie piórka. Dodajemy grzyby, zmiażdżony czosnek i rozmaryn. Smażymy na złoty kolor, nie mieszając zbyt często, by grzyby nie puściły wody. Na koniec dodajemy starty drobno parmezan, resztę masła i skrapiamy sokiem z cytryny. Doprawiamy do smaku solą i pieprzem. Grzyby podajemy z groszkowym flanem.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Żywienie Słodki upominek na Pierwszą Komunię od Solidarności i Goplany Biuro prasowe
2024-04-26 | 12:35

Słodki upominek na Pierwszą Komunię od Solidarności i Goplany

Pierwsza Komunia Święta to ważny moment w życiu każdego dziecka, nie tylko ze względu na podniosłą atmosferę całego wydarzenia, ale także wyczekiwane prezenty. Od kilku lat
Żywienie Sezon grillowy razem z Ajvarem PODRAVKA czas start!
2024-04-26 | 01:00

Sezon grillowy razem z Ajvarem PODRAVKA czas start!

Po długiej i mroźnej zimie przyszedł, przez wielu wyczekiwany, moment wiosny. Dni stają się dłuższe i cieplejsze, a my sami chętniej spędzamy czas poza domem, na świeżym powietrzu. To
Żywienie Czasowa głodówka jako sposób na uzdrawianie - komunikat prasowy
2024-04-25 | 15:00

Czasowa głodówka jako sposób na uzdrawianie - komunikat prasowy

Czasowa głodówka jako sposób na uzdrawianie Według wielu ekspertów, współczesny model jedzenia zakładający trzy posiłki dziennie i przekąski nie ma podstaw

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Rodziny zastępcze w kryzysie z powodu braku odpowiedniego wsparcia państwa. Zespoły robocze pracują nad wypracowaniem nowych przepisów

Na koniec 2022 roku w pieczy zastępczej przebywało 72,8 tys. dzieci, przy czym nieco ponad 56 tys. w pieczy rodzinnej. Od 2020 roku wzrasta ogólna liczba wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych kosztem rodzin zastępczych, których jest coraz mniej. – Problemem jest niedofinansowanie całego systemu, brakuje też wsparcia i szkoleń dla rodziców – podkreśla Agnieszka Smarzyńska, prezeska Fundacji Happy Kids. Powołane niedawno przez resort polityki społecznej zespoły robocze mają wypracować nowe rozwiązania, które zapobiegną kryzysowi w pieczy zastępczej w Polsce.

Film

Julia Kamińska: Najnowszy singiel pokazuje moje drugie, wulgarne oblicze. Nie chcę się już bać, tylko móc wreszcie wyrażać siebie nawet w bardzo odważnych tekstach

Wokalistka podkreśla, że poprzez utwór „Dobrze się mamy MSNR” chciała zaprezentować odbiorcom nieco inne oblicze niż to, które znają z jej dotychczasowych projektów zawodowych. Niektórych jej nowa odsłona zaskoczyła, a nawet zbulwersowała. Julia Kamińska nie boi się jednak krytyki i również w swojej twórczości chce podejmować tematy trudne i kontrowersyjne. A już w maju ukaże się jej debiutancka płyta. Jesienią natomiast artystka zamierza wyruszyć w trasę koncertową właśnie z piosenkami z tego albumu.

Gwiazdy

Joanna Jędrzejczyk: Przygotowuję się do udziału w stand-upach. Będę miała 30 występów i spróbuję rozśmieszyć gości swoimi historiami

Na pewien czas zawodniczka MMA zamienia ring na scenę i dołącza do stand-upowego teamu. Czeka ją 30 występów, do których musi się solidnie przygotować, by zaciekawić widzów i porwać ich do wspólnej zabawy. Joanna Jędrzejczyk ma nadzieję, że sprawdzi się w roli stand-uperki, a jeśli nawet zdarzą się jej jakieś potknięcia, to nie zamierza się poddawać, bo przecież to dopiero jej pierwszy taki projekt, a trening czyni mistrza, zarówno w sporcie, jak i w aktorstwie.