Targi Jestem Slow #Jesień już we wrześniu!
Już 12 i 13 września Centrum Praskie Koneser w Warszawie stanie się miejscem spotkań z najlepszymi polskimi projektantami mody, biżuterii, akcesoriów i dodatków.
Święto niezależnej polskiej mody i designu skupi twórców z całej Polski, tworzących w zgodzie z nurtem „slow”. Na odwiedzających targi Jestem Slow będą czekać starannie wyselekcjonowane marki, a zgodne z zasadą #KupujLepszeProdukty klienci będą mogli nabyć autorską odzież, oryginalną biżuterię i nietypowe akcesoria.
Znamy ambasadorów jesiennej edycji
Do współpracy i objęcia ambasadorstwa targów zostali zaproszeni niezależni projektanci, twórcy odzieży, akcesoriów i biżuterii: Edyta Byrska (Byrska -pracownia biżuterii), Piotr Kaczmarek (Hamsky), Julia Harmacińska (Harmony Bijou), Dobrochna Rawicka (Roskosh.pl) oraz Paula Ostalska (RUUDE).
„Nadchodzącą edycja targów Jestem Slow #Jesień jest bliżej natury. Po raz pierwszy od 6 lat sesję zdjęciową ambasadorów zrealizowaliśmy w plenerze, w parku Kaskada w Warszawie. Chcemy pooddychać, być bliżej zieleni – do czego zachęcamy.
Targi Jestem Slow odbędą się pomimo epidemii koronawirusa - ale przy zachowaniu środków ostrożności, wśród których są m.in. odległości pomiędzy stoiskami. Mimo że nie będziemy mogli wziąć udziału w licznych warsztatach i prelekcjach, skosztować pyszności, niezmiennie zrobimy zakupy u sprawdzonych i ulubionych marek.” – przekonuje Izabela Miłosz – Damaziak, partner w Grupie Slow.
Nie lada gratka dla miłośników Vintage
Po ogromnym sukcesie pierwszej, wiosennej edycji targów Jestem Vintage, która spotkała się z miłym odbiorem przez Warszawiaków, również we wrześniu swoje kolekcje zaprezentują najlepsze sklepy vintage oraz kolekcjonerzy z całej Polski.
„Po raz kolejny wypełnimy przestrzeń Filtracji w Centrum Praskim Koneser najpiękniejszymi znaleziskami z ubiegłych dekad. Na wszystkich zagorzałych fanów mody z drugiej ręki, ale także tych dopiero zaczynających swoją przygodę z kupowaniem ubrań z historią, designu z minionych lat, czekać będzie kilkudziesięciu wystawców. Nie zabraknie także strefy winylowej, strefy plakatów i komiksu oraz książek z antykwariatu.” – dodaje Marta Głogowska, organizator Targów Vintage.
SYLWESTER LAST MINUTE. Jak zaplanować sylwestrowy wypad w jeden dzień?
MP3 | Stres Polaków. 75% zmaga się z napięciem każdego tygodnia
Nowy Rok w harmonii z naturą – ekologiczne postanowienia na 2025
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Karolina Pilarczyk: W nowym programie każdy z nas potrzebował pomocy medycznej. Ja straciłam kawałeczek palca
Drifterka podkreśla, że niektóre zadania w programie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” były na tyle wymagające, że kończyły się kontuzjami i urazami. Karolina Pilarczyk zaznacza, że największą motywacją była dla niej możliwość zmierzenia się z uznanymi sportowcami, których podziwia od lat. Ma też świadomość, że różni się od pozostałych uczestników formatu, ponieważ jej dyscyplina koncentruje się nie na przygotowaniu fizycznym, ale na umiejętności prowadzenia samochodu wyścigowego, gdzie kluczowe są refleks, panowanie nad emocjami i zdolność do szybkiego podejmowania decyzji.
Bankowość
Styczeń powinien przynieść wzrost popytu na hipoteki i sprzedaży mieszkań. Klientom pomogłyby obniżki stóp procentowych
W styczniu eksperci rynku nieruchomości spodziewają się wzrostu popytu na kredyty hipoteczne. Rezygnacja przez rząd z zapowiadanego programu Kredyt 0 proc. spowodowała, że do banków zwracają się klienci czekający do tej pory na rządowe dopłaty. Jak podkreśla założyciel serwisu Tabelaofert.pl, jest grupa klientów, którzy ze względu na sytuację rynkową i swoje finanse potrzebują wsparcia państwa, ale taka ingerencja nie byłaby potrzebna przy niższym poziomie stóp procentowych. Ewentualna pomoc państwa powinna obejmować premie dla oszczędzających na własne M.
Muzyka
Luna: Nie mam planu B na życie. Jestem jednak bardzo kreatywna, więc może kiedyś zrobię jakiś film lub napiszę książkę
Wokalistka podkreśla, że wiele lat pracowała na to, żeby być w miejscu, w którym jest teraz, i robić to, co kocha. Tworzenie muzyki i koncertowanie to dla niej nie tylko praca, ale i pasja, z którą zawsze będzie związana. Luna zdradza też, że co prawda czuje potrzebę eksploracji innych swoich umiejętności, takich jak taniec czy gotowanie, i czasami marzy o radykalnej zmianie swojego życia, ale nie mogłaby porzucić całego dotychczasowego dorobku artystycznego. Nie wyklucza natomiast, że kiedyś wyreżyseruje jakiś film albo napisze powieść.