Teatrzyki kamishibai i akcja Cała Polska czyta dzieciom w VIVO! Piła

Agencja PR
Open Media
Obozowa 42A/2
30-383 Kraków
biuro|openmedia.pl| |biuro|openmedia.pl
12 268 97 50
openmedia.pl
W środę, 18 maja, w VIVO! Piła w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom odbędzie się happening czytelniczy, organizowany przez Bibliotekę Pedagogiczną w Pile we współpracy z Księgarnią Świat Książki. W pilskim VIVO! prezentowane będą tzw. teatrzyki kamishibai oraz opowiadania w języku polskim i ukraińskim. Gościem wydarzenia będzie powieściopisarz Tomasz Brewczyński. Inicjatywa powstała w związku z Tygodniem Bibliotek.
Czytanie wzbogaca słownictwo, rozwija kreatywność oraz wyobraźnię, poprawia koncentrację i… jest też świetną zabawą. Przekonają się o tym maluchy z pilskich przedszkoli i najmłodsi klienci VIVO! podczas akcji Cała Polska czyta dzieciom. W ramach inicjatywy, w VIVO!, zaplanowano kilka 30-minutowych sesji czytelniczych, w czasie których księgarze oraz nauczyciele-bibliotekarze z Biblioteki Pedagogicznej w Pile zaprezentują teatrzyki kamishibai, czyli japońską technikę opowiadania. Na miejscu nie zabraknie również autora „pilskich” powieści, Tomasza Brewczyńskiego, który odczyta bajki dla dzieci. Dodatkowo, po każdej sesji w języku polskim przewidziano czytanie w języku ukraińskim.
- Z przyjemnością włączamy się we wszelkie przedsięwzięcia, którym towarzyszy edukacyjny charakter. Tym razem, wspólnie z organizatorami inicjatywy, akcję dedykujemy grupom przedszkolnym z lokalnych placówek. Natomiast oczywiście każde dziecko, które zechce wziąć udział w wydarzeniu, będzie mogło dołączyć i wysłuchać opowiadań. Mamy nadzieję, że uda nam się zachęcić najmłodszych do nauki czytania, a ich rodziców przekonać do zalet wspólnej lektury – mówi Magdalena Drzewiecka, Center Manager VIVO! Piła
Happening czytelniczy odbędzie się w środę, 18 maja, w godz. 10:00-13:00 w VIVO! Piła w strefie foodcourt. Patronem akcji jest Fundacja ABC XXI – Cała Polska czyta dzieciom. Serdecznie zapraszamy!

Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.