Tej wiosny popularny kurort Tropical Islands poszerza swoje portfolio.
Tej wiosny popularny kurort Tropical Islands poszerza swoje portfolio. OHANA Lodges, pionierski projekt hotelowy powiększy istniejącą ofertę największego w Europie tropikalnego świata przygód o wysokiej jakości zakwaterowanie i dodatkową przestrzeń rozrywkową. Oficjalne otwarcie planowane jest na 8 kwietnia br.
Położony 110 kilometrów od granicy polsko-niemieckiej modułowy kompleks hotelowy OHANA Lodges, nazwany został na cześć hawajskiego określenia “rodzina”. Składa się łącznie ze 150 nowych pokoi o powierzchni do 36 metrów kwadratowych i oferuje dodatkowe 500 łóżek. Dzięki wolumenowi inwestycji wynoszącemu 30 milionów euro i łącznej liczbie około 3300 łóżek projekt umacnia status Tropical Islands jako jednego z największych obiektów noclegowych w Niemczech.
Odpoczynek w polinezyjsko-hawajskim stylu
Po długim dniu spędzonym w tropikach, hotel ten jest idealnym miejscem na wypoczynek, oferując odwiedzającym najwyższe standardy komfortu. Goście mogą korzystać z elegankich pokoi w stylu polinezyjsko-hawajskim w trzech kategoriach. Oprócz noclegów rodzinnych dostępne są także pokoje dla par oraz ekstrawaganckie, luksusowe pokoje z łóżkiem typu king-size, wanną dla dwóch osób, telewizorem oraz wyjątkowym systemem nagłośnienia i oświetlenia.
„Budowa obiektu jest w fazie końcowej, a pierwsze w pełni wyposażone pokoje są dostępne do rezerwacji dla odwiedzających. Jesteśmy pewni, że OHANA Lodges zarówno zaspokoi potrzeby naszych gości, jak i przyczyni się do zrównoważonego rozwoju regionu" - mówi dyrektor generalny Tropical Islands, Chris Jung.
OHANA Town dla spragnionych rozrywki
Budowa strefy rozrywki OHANA Town w podziemiu także zbliża się ku zakończeniu. Goście ośrodka znajdą tam restaurację z przylegającym barem, a także 6 torów do kręgli oraz inne atrakcje, takie jak stoły bilardowe, rzutki, shuffleboard, piłkarzyki, karaoke i wiele więcej. Szczególnie atrakcyjną cechą nowego kompleksu jest możliwość korzystania z OHANA Lodges i strefy rozrywki OHANA Town niezależnie od pobytu w Tropical Islands.
„Odwiedzający mogą cieszyć się pobytem w naszych przytulnych pokojach, nie czując się zobowiązanymi do zwiedzania wszystkich atrakcji" - wyjaśnia Jung. „Stanowi to idealną okazję dla lokalnych mieszkańców - rodzin, par lub pojedynczych gości, aby zrobić sobie krótką przerwę od codziennego życia lub spontanicznie wybrać się na wieczór z kręglami lub karaoke”.
Polski akcent
OHANA Lodges i nowa strefa rozrywki OHANA Town są rezultatem współpracy z firmą budowlaną Volumetric Building Company (VBC), która wykorzystała nowoczesną modułową metodę budowy. Indywidualne komponenty chatek OHANA zostały precyzyjnie prefabrykowane w zakładzie VBC w Gdańsku. Firma następnie szybko i sprawnie złożyła moduły na miejscu budowy, oszczędzając nie tylko czas, ale skracając łańcuchy dostaw, redukując ruch pojazdów, zużycie paliwa i liczbę odpadów.

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Eliza Gwiazda: Polacy wyrzucają śmieci, gdzie popadnie. Za chwilę nasza planeta będzie pełna śmieci
Influencerka przyznaje, że ją samą najbardziej w oczy kłują śmieci bezmyślnie rozrzucone w rezerwatach przyrody, w parkach, w lasach czy na plażach. Najczęściej są to zrywki, pety, plastikowe kubeczki czy opakowania po produktach żywnościowych, ale nie brakuje też elektrośmieci czy starych ubrań. Eliza Gwiazda dziwi się takim praktykom, bo przecież zamiast wywozić gdzieś samemu zepsute telewizory, pralki, laptopy czy telefony, można zamówić bezpłatny odbiór takich sprzętów z domu. Celebrytka chwali też ideę recyklingu i dawania ubraniom drugiego życia.
Edukacja
Miliony młodych biorą udział w międzynarodowej wymianie akademickiej. Celem jest udział w niej 23 proc. studentów z UE

Mobilność edukacyjna jest jednym z istotnych punktów w agendzie instytucji UE. W ubiegłym roku Rada UE wydała w tym obszarze zalecenia „Europa w ruchu”, w którym wskazała nowy cel na 2030 rok. Chodzi o to, by odsetek absolwentów w UE, którzy skorzystali z zagranicznej mobilności edukacyjnej, wynosił co najmniej 23 proc. Jak podkreślają przedstawiciele Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej, mobilność edukacyjna to korzyści zarówno dla studentów, jak i kadry akademickiej oraz samej instytucji naukowej czy uczelni.
Motoryzacja
Kajra: Samochody mogą służyć nam latami. Mamy ze Sławomirem trzydziestoletniego golfa III, który wygląda, jakby wczoraj zszedł z linii produkcyjnej

Piosenkarka wyznaje zasadę, że jeżeli coś się zepsuło, to trzeba próbować to naprawić, a nie od razu wyrzucać do kosza, generując kolejne śmieci. Dlatego też nie kupuje coraz nowszych modeli telefonów tylko po to, by móc pochwalić się modnym gadżetem. Wraz z mężem mają natomiast słabość do kultowych wręcz modeli samochodów i o ten, który jest w ich garażu, dbają jak o prawdziwą perełkę.