Komunikaty PR

Ten włoski region jest idealny na wypad ze znajomymi i nie tylko!

2022-07-21  |  16:00
Biuro prasowe
Kontakt
Kinga Kępa
24/7 Communication

Świętojerska 5/7
00-236 Warszawa
kinga.kepa|247.com.pl| |kinga.kepa|247.com.pl
501090578
https://247.com.pl/

 Włoskie dolce far niente czyli słodkie „nic nierobienie”, aktywny wypoczynek z widokiem na morze czy wycieczka do kolebki włoskiej motoryzacji? Wybór należy do Ciebie!

Plaże dla wszystkich – bez wyjątków

Fani “plażingu” zdecydowanie odnajdą się na plażach w regionie Emilia Romagna. Wybrzeże Adriatyku, które rozciąga się przez ponad 100 kilometrów kusi, by oddawać się wodnym i słonecznym kąpielom przez cały dzień.

Wakacje w gronie znajomych mogą być jeszcze lepsze, gdy na podkładzie znajdują się czworonożni przyjaciele. Jeśli podróżujesz z futrzanym kompanem – nie ma żadnych powodów do obaw! Region Emilia Romagna jest jednym z najbardziej przyjaznym zwierzakom miejsc. Znaleźć tam można specjalnie wydzielone strefy dla psów na plażach – parasolki, prysznice, a nawet małe baseny, w których zwierzęta mogą się chłodzić. Przy plażach i w miastach znajdują się także liczne miejsca, gdzie można spacerować z swoim czworonogiem.

Twoi znajomi wolą spędzić dzień na plaży, a Ty chciałbyś aktywnie wykorzystać słoneczną pogodę? Nic prostszego! Region Emilia Romagna oferuje liczne wydarzenia sportowe, jak na przykład “Un mare di Energia” (pl. Wakacje pełne energii), dzięki którym można nauczyć się m.in. „Metabolicznego spaceru” (ang. Metabolic Walk). Ta specyficzna wędrówka zawiera w sobie elementy tańca i boksu. A gdzie najlepiej spacerować? Oczywiście blisko morza, na nowo otwartej promenadzie "Il Parco del Mare” (pl. Park Dobrego Samopoczucia) w Rimini. Jest to idealne miejsce dla spragnionych wysiłku fizycznego, gdyż posiada długą na 7 kilometrów siłownię na otwartym powietrzu, największą nad Morzem Śródziemnym.

Skoro o plaży mowa – od tego lata palenie papierosów przy linii brzegowej jest zabronione, a kąpieliska regionu Emilia Romagna są zobowiązane do utrzymywania plaż i wód w czystości. Panele słoneczne i energooszczędne oświetlenie są coraz powszechniejsze na plażach Riwiery – wszystko w duchu eko! Ponadto, kąpieliska są w pełni inkluzywne – na przykład w Lidi di Comacchio czy w Cervi lub Rimini stacjonują darmowi fizjoterapeuci, którzy asystują osobom z niepełnosprawnościami zarówno na plaży, jak i w morzu.

A po plaży, czas na ryk silników!

Ze względu na swój wkład w rozwój włoskiego przemysłu motoryzacyjnego region Emilia Romagna znany jest jako Dolina Motoryzacyjna (ang. Motor Valley). To tutaj powstają legendarne marki takie jak Ferrari, Maserati, Lamborghini czy Ducati. Oprócz fabryk czy muzeów, region oferuje wiele atrakcji dla fanów motoryzacji. Zabierz swoich znajomych do stolicy Motor Valley – Modeny, do której można dotrzeć pociągiem lub samochodem i poznaj historię najbardziej znanych światowych marek samochodów i nie tylko!

To właśnie esencja włoskiego regionu Emilia Romagna w północnych Włoszech. Różnorodność dostępnych tam atrakcji i miejsc wartych zobaczenia pogodzi różne zainteresowania i potrzeby Twoich bliskich niezależnie od wieku i upodobań. Połączenia lotnicze do regionu dostępne są z Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Katowic i Gdańska.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: 24/7 Communication
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Podróże Nowy najemca w Magnolia Park. Jego oferta spodoba się aktywnym klientom Biuro prasowe
2024-08-14 | 13:13

Nowy najemca w Magnolia Park. Jego oferta spodoba się aktywnym klientom

Alpine Pro dołączył do grona najemców Magnolia Park. W ofercie czeskiego producenta odzieży sportowej i outdoorowej są kurtki, buty, koszulki i akcesoria dla osób lubiących
Podróże Spokojny wypoczynek w najpiękniejszych miastach sieci Cittaslow w Türkiye
2024-08-14 | 10:00

Spokojny wypoczynek w najpiękniejszych miastach sieci Cittaslow w Türkiye

Piękne, nadmorskie prowincje w Türkiye (Turcji) przyciągają rocznie miliony turystów, oferując idylliczne trasy na spokojny i relaksujący wypoczynek w stylu
Podróże BRAK ZDJĘCIA
2024-08-14 | 07:00

Inteligentna turystyka, czyli jak nowe technologie zmieniają podróże

Branża turystyczna dynamicznie się rozwija, a liczba podróżujących na świecie ma osiągnąć 1,8 mld do 2030 roku – według danych ONZ. Wraz z tym wzrostem zapotrzebowanie na rozwiązania ułatwiające podróżowanie i

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Media

Ochrona środowiska

Miasta walczą z upałami. Jedną ze skutecznych metod jest malowanie dachów budynków na biało

Pomalowanie dachów budynków na biało lub pokrycie ich odblaskową powłoką może się przyczynić do schłodzenia temperatury w dużych, gęsto zaludnionych miastach o ponad 1°C. Białe dachy są pod tym względem skuteczniejsze nawet niż pokryte roślinnością zielone dachy czy panele słoneczne – pokazało badanie przeprowadzone w Londynie przez naukowców z UCL. – Pomalowanie dachu na biało jest bardzo tanie i proste, nie trzeba niczego zmieniać w strukturze budynku – wskazuje główny autor badania, dr Oscar Brousse z UCL Bartlett School Environment, Energy & Resources.

Problemy społeczne

Rządowy program refundacji in vitro może poprawić statystyki dzietności. W Polsce spadek liczby urodzeń sukcesywnie się pogłębia

W 2023 roku urodziło się 272 tys. dzieci – o 33 tys. mniej niż jeszcze rok wcześniej i zarazem najmniej od końca II wojny światowej. Wskaźnik dzietności plasuje się dużo poniżej wartości, która gwarantuje zastępowalność pokoleń, a przyrost naturalny już od lat pozostaje ujemny. W poprawie tych statystyk może pomóc działający od czerwca br. rządowy program refundacji in vitro. – Z doświadczeń międzynarodowych wiemy, że takie programy pozytywnie wpływają na dzietność i zwiększają ją w sposób znaczny – mówi Michał Modro, radca prawny zajmujący się obszarem zdrowia. Jak wskazuje, oprócz refundacji samej procedury potrzebna jest też jednak szersza edukacja społeczeństwa, bo w Polsce stygmatyzacja par, które zdecydowały się na in vitro oraz dzieci poczętych tą metodą, wciąż jest dość częstym problemem.