Tikkurila Color Now 2024 zachęca do odważnych wyborów kolorystycznych
Practum Consulting
Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik|practum.pl| |kinga.szkutnik|practum.pl
609884480
www.practum.pl
Mgliste błękity i przygaszone zielenie, rozmaite odcienie beżu aż po pudrowe, słodkie róże i głębokie burgundowe tonacje – ta zróżnicowana gama kolorów ziemi tworzy najnowszą kolekcję Tikkurila Color Now 2024. Jej celem jest zaskakiwać i inspirować do spojrzenia na barwy z nowej perspektywy. Tikkurila Color Now 2024 ma przy tym zachęcać do zdecydowanych kolorystycznych wyborów, które pozwolą wykreować nieoczywiste i fascynujące wnętrza. Kolekcję we współpracy z marką Tikkurila stworzyła szwedzka projektantka i influencerka, Marie Olsson Nylander, znana z unikatowego stylu, wyrafinowanego smaku oraz zamiłowania do tekstur i antyków.
Kolekcja Tikkurila Color Now 2024 to łącznie 14 kolorów ziemi, z emanującym ciepłem brzoskiwiniowym beżem Nude In Nizza, który został wytypowany na kolor roku 2024. Obok niego w palecie znalazły się m.in. pełen klasycznego i subtelnego uroku beżowy odcień Powder in Pisa, głęboki brąz Coffe in China, oliwkowy Olives in Oman czy pobudzajacy kreatywność mocny róź Bubba in Berlin. W kolekcij Tikkurila Color Now 2024 nie zabrakło też polskiego akcentu. Jest nim Wine In Warsaw – intensywny burgund z domieszką chłodnych tonów. Wszystkie kolory zostały zaprojektowane tak, by wzajemnie się uzupełniały. Dzięki temu rozkwitają, wydobywając z siebie nawzajem to, co najpiękniejsze.
Poprzez najnowszą kolekcję Tikkurila chce zachęcać do zmian i stawiania na odważne kombinacje, bo to one tworzą róźnicę. Cała paleta na 2024 rok przyciąga wzrok i sprawia, że chcemy się zatrzymać. Opiera się na zabawie kontrastami. Kolory i nazwy zaczerpnięte ze wspomnień Marie Olsson Nylander zestawiła ze skojarzeniami rożnych miejsc na świecie i związanych z nimi symboli. Nazwy miast i krajów są wykorzystane w zabawnych kombinacjach, tworząc zaskakujące, eklektyczne, nieraz zabawne połączenia.
Tikkurila Color Now 2024 zachęca też, by zaufać własnej intuicji i szukać swojego stylu. Inspiruje do łączenia elementów w stylistyce retro z kolorami, które mocniej je wyeksponują. Zwraca jednocześnie uwagę na poniekąd zapomniane i zaniedbane powierzchnie, jak np. sufit. Wystarczy pomalować go na wyrazisty kolor, by uzyskać niebanalny efekt.
![Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli Biuro prasowe](/files/1947754062/lozko-kontynentalne-tebsilo,w_225,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli
![Proste przyjemności na zimowe wieczory](/files/_uploaded/glownekonf_420841280,w_300,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Proste przyjemności na zimowe wieczory
![Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie](/files/_uploaded/glownekonf_592300461,w_254,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-innowacje_1.png)
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-biznes_1.png)
Dom i ogród
![](/files/1922771799/majdan-dom-foto-ram,w_274,_small.jpg)
Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B
Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.
Problemy społeczne
Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji
![](/files/1922771799/kmon-karpinska-seniorzy-foto2-1,w_133,_small.jpg)
Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.
Farmacja
Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi
![](/files/1922771799/podanie-ma-znaczenie-foto,w_133,_small.jpg)
Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.