Tikkurila Color Now 2024 zachęca do odważnych wyborów kolorystycznych
Practum Consulting
Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik|practum.pl| |kinga.szkutnik|practum.pl
609884480
www.practum.pl
Mgliste błękity i przygaszone zielenie, rozmaite odcienie beżu aż po pudrowe, słodkie róże i głębokie burgundowe tonacje – ta zróżnicowana gama kolorów ziemi tworzy najnowszą kolekcję Tikkurila Color Now 2024. Jej celem jest zaskakiwać i inspirować do spojrzenia na barwy z nowej perspektywy. Tikkurila Color Now 2024 ma przy tym zachęcać do zdecydowanych kolorystycznych wyborów, które pozwolą wykreować nieoczywiste i fascynujące wnętrza. Kolekcję we współpracy z marką Tikkurila stworzyła szwedzka projektantka i influencerka, Marie Olsson Nylander, znana z unikatowego stylu, wyrafinowanego smaku oraz zamiłowania do tekstur i antyków.
Kolekcja Tikkurila Color Now 2024 to łącznie 14 kolorów ziemi, z emanującym ciepłem brzoskiwiniowym beżem Nude In Nizza, który został wytypowany na kolor roku 2024. Obok niego w palecie znalazły się m.in. pełen klasycznego i subtelnego uroku beżowy odcień Powder in Pisa, głęboki brąz Coffe in China, oliwkowy Olives in Oman czy pobudzajacy kreatywność mocny róź Bubba in Berlin. W kolekcij Tikkurila Color Now 2024 nie zabrakło też polskiego akcentu. Jest nim Wine In Warsaw – intensywny burgund z domieszką chłodnych tonów. Wszystkie kolory zostały zaprojektowane tak, by wzajemnie się uzupełniały. Dzięki temu rozkwitają, wydobywając z siebie nawzajem to, co najpiękniejsze.
Poprzez najnowszą kolekcję Tikkurila chce zachęcać do zmian i stawiania na odważne kombinacje, bo to one tworzą róźnicę. Cała paleta na 2024 rok przyciąga wzrok i sprawia, że chcemy się zatrzymać. Opiera się na zabawie kontrastami. Kolory i nazwy zaczerpnięte ze wspomnień Marie Olsson Nylander zestawiła ze skojarzeniami rożnych miejsc na świecie i związanych z nimi symboli. Nazwy miast i krajów są wykorzystane w zabawnych kombinacjach, tworząc zaskakujące, eklektyczne, nieraz zabawne połączenia.
Tikkurila Color Now 2024 zachęca też, by zaufać własnej intuicji i szukać swojego stylu. Inspiruje do łączenia elementów w stylistyce retro z kolorami, które mocniej je wyeksponują. Zwraca jednocześnie uwagę na poniekąd zapomniane i zaniedbane powierzchnie, jak np. sufit. Wystarczy pomalować go na wyrazisty kolor, by uzyskać niebanalny efekt.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Doda: Zostawiłam po sobie niesamowite dzieło filmowe, ale nie myślę o powrocie do branży. Mam za dużą traumę
Trwa 78. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes, a plejada gwiazd z całego świata obiera kierunek Lazurowe Wybrzeże. Doda, która trzykrotnie uczestniczyła w tym wydarzeniu, przyznaje, że niektóre zasady obowiązujące na gali i na czerwonym dywanie były dla niej wręcz nie do zaakceptowania. Dorota Rabczewska podkreśla, że tym razem nie wybiera się do Cannes. Nie planuje też współpracy z branżą filmową.
Muzyka
Piotr Kupicha: Feel to jeden z ostatnich bastionów żywego rock’n’roll’owego grania. Myślę, że to jest klucz do tego, że jesteśmy na scenie już 20 lat

Lider zespołu Feel przyznaje, że 2025 rok jest szczególnym w ich karierze, świętują bowiem 20-lecie istnienia. Muzyk nie kryje wzruszenia i jest dumny z tego, że udało im się przetrwać w branży przez tyle lat i odnieść duży sukces. Swój jubileusz grupa będzie świętować w piątek, 23 maja podczas Sopot Hit Festival. Z tej okazji nie zabraknie niespodzianek. Na scenie pojawi się chociażby Zespół Pieśni i Tańca Śląsk.
Problemy społeczne
60 proc. młodych ludzi chce posiadać mieszkanie na własność. Główna bariera to brak wkładu własnego

Posiadanie własnego mieszkania jest aspiracją większości młodych Polaków – wskazują dane badaczy z SGH. Jednak ze względów finansowych jest ono dostępne dla części z nich, a na dodatek wiąże się ze zobowiązaniem na kilkadziesiąt lat. W luce czynszowej, czyli w sytuacji, gdy kogoś nie stać na zakup własnego M, ale jest zbyt bogaty na mieszkanie komunalne, jest ok. 35 proc. społeczeństwa. I to dla tej grupy potrzebna jest oferta państwa. Budownictwo społeczne mogłoby być alternatywą, ale nie odpowiada na potrzebę posiadania nieruchomości na własność.