„Tomasz Beksiński - romantyk czy wampir” - koncert i spotkanie z Anją Orthodox
Face it
Bagatela 10
02-003 Warszawa
j.owsianko|agencjafaceit.pl| |j.owsianko|agencjafaceit.pl
+48 503 543 876
www.agencjafaceit.pl
W piątek 15 lipca o godz. 19.00 w Tichauer Art Gallery w Browarze Obywatelskim Tychach, w ramach wydarzeń towarzyszących festiwalowi „Beksiński na Śląsku”, odbędzie się spotkanie z Anją Orthodox, bliską przyjaciółką Tomka Beksińskiego. Artystka porozmawia z publicznością o swej przyjaźni z Tomkiem, jego życiu i pasjach, a także wykona kilka utworów swego zespołu Closterkeller.
„Beksiński na Śląsku” https://beksinskinaslasku.pl/ to jedyna w tym roku w Polsce tak obszerna wystawa poświęcona malarstwu Zdzisława Beksińskiego, która trwa do 25 września w Tichauer Art Gallery w Tychach. Widzowie mogą zobaczyć 50 wyselekcjonowanych obrazów z kolekcji Muzeum Historycznego w Sanoku, wyłącznego spadkobiercy Mistrza, do którego przekazywał tylko te swoje dzieła, które uważał za najlepsze, 5 nietuzinkowych dzieł z „kolekcji japońskiej, do niedawna uważanych za zaginione, oraz wystawę „Beksiński Multimedia Exhibition - Human Condition”. To multimedialna podróż przez twórczość artysty w ekscytujący sposób łącząca obraz i dźwięk. Wybrane jego dzieła zostaną zaprezentowane na wielkoformatowych ekranach w połączeniu z muzyką lub w stereoskopii (3D), a poprzez technologię VR każdy z odwiedzających będzie mógł wręcz „wejść do wnętrza obrazów”.
Festiwalowi towarzyszą także liczne, weekendowe wydarzenia towarzyszące. W piątkowy wieczór 15 lipca od godz. 19.00, który upłynie pod hasłem „Tomasz Beksiński - romantyk czy wampir”, odbędzie się spotkanie z Anją Orthodox, wokalistką zespołu Closterkeller. Piosenkarka porozmawia z publicznością i powspomina Zdzisława i Tomka Beksińskich, opowie anegdoty z czasów jej przyjaźni z Tomkiem oraz wykona kilka utworów z repertuaru Closterkellera. Dodatkowo widzowie będą mogli porozmawiać z Marianem Majchrzakiem, znajomym rodziny Beksińskich i kolekcjonerem sztuki z Nowego Jorku. Wieczór wypełnią ulubione utwory Tomasza Beksińskiego i będzie można potańczyć przy dźwiękach Wishbone Ash, The Free, Genesis, Marillion, Pink Floyd, Premiata Forneria Marconi, Lacrimosy, Closterkeller i innych zespołów grających w podobnym klimacie. Wieczór muzyczny poprowadzi Janusz Barycki z Fundacji Beksiński.
Festiwal „Beksiński na Śląsku” jest organizowany przy współudziale Muzeum Historycznego w Sanoku, Fundacji Beksiński i domu aukcyjnego Agra-Art. Jest to pierwsza w historii, niepowtarzalna i tak kompleksowa prezentacja twórczości i ogromnej kreacji tego wielkiego artysty, w tym roku w Polsce do zobaczenia tylko w Tichauer Art Gallery w Tychach do 25 września.
Honorowy Patronat objął Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski. Partnerem strategicznym wystawy są Koleje Śląskie.

Enej z napisem LOVE. To nowa trasa zespołu

BNDK wspiera Oasis w powrocie na scenę...

"Święta cały rok" - Czadoman w duecie z Ciocią Agą
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Podróże

Anna Dec: Klimat się zmienia i w tym roku wybitnie to widać. Musimy być przygotowani na różne warunki pogodowe na wakacjach
Pogodynka przyznaje, że tegoroczne lato jest wyjątkowo kapryśne. Prognozy wskazują, że w najbliższych tygodniach upały będą się przeplatać z chłodem, burzami i obfitymi opadami deszczu. Taka zmienna pogoda nie powinna nas jednak całkowicie zniechęcać do aktywności na świeżym powietrzu. Zdaniem Anny Dec trzeba korzystać z uroków lata i niezależnie od tego, czy świeci słońce, czy też pada, tak organizować czas wolny, by nie siedzieć w domu.
Problemy społeczne
Stres w życiu zawodowym może działać destrukcyjnie. O profilaktykę muszą zadbać zarówno pracownicy, jak i pracodawcy

Co czwarty Polak doświadcza w pracy wysokiego lub bardzo wysokiego stresu, a trzech na czterech pracowników znajduje się w stresowej sytuacji zawodowej przynajmniej raz w tygodniu – wynika z badań Instytutu Psychologii Stresu. Najwyższy poziom częstego stresu dotyczy kobiet i pracowników powyżej 55. roku życia. To grupy najbardziej narażone na poczucie przeciążenia obowiązkami zawodowymi, co odbija się na ich zdrowiu fizycznym i psychicznym, a w kontekście społecznym niesie ze sobą poważne skutki ekonomiczne. W Unii Europejskiej stres zabija rocznie nawet 10 tys. osób.
Gwiazdy
Maciej Dowbor: Ostatnio kupiłem zdalnie sterowane motorówki dla córki. Ten wspólnie spędzony czas pozwala oderwać dzieci od smartfonów

Zdaniem prezentera nawet niepozorny gadżet może pomóc w budowaniu relacji ze swoimi pociechami i tworzeniu pięknych wspomnień. On sam przekonał się o tym, kiedy jego siedmioletnia córka chętnie zaczęła się bawić małymi, zdalnie sterowanymi motorówkami. Teraz kolekcja systematycznie się powiększa, a w zabawie bierze udział cała rodzina.