Top 5 akcesoriów do aranżacji okiennych
Home Sweet Home PR
Łowicka 51 lok. 207
02-353 Warszawa
ola|hshpr.pl| |ola|hshpr.pl
880 320 909
hshpr.pl
Przelotka
Przelotka, nazywana też niekiedy decoringiem, to jedno z najpopularniejszych, ale i najważniejszych akcesoriów do aranżacji okien. To dlatego, że, obok popularnych żabek i agrafek, są one niezbędne do instalowania zasłony na karniszu, chyba że tkanina posiada zaszyty tunel na rurę lub tak zwane szelki. Przelotki to elementy z tworzywa lub metalu zapinane na otworach wykonanych w materiale, dzięki czemu zasłona przesuwa się na rurze karniszowej. Wymiar praktyczny tego akcesorium nie wyczerpuje tematu, bo przelotki takich producentów jak Marcin Dekor występują w całej gamie dostępnych wzorów i kolorów. Coraz częściej dekoratorzy i styliści sięgają po wyszukane wzornictwo decoringów, na przykład takich w kwadratowej formie lub ozdabianych szklanymi kamieniami. Przelotka przestaje być wyłącznie funkcjonalnym rozwiązaniem, ma także podkreślać charakter dekoracji, poprzez odpowiednie zestawienie z tkaniną i jednocześnie dopasowanie do stylu wnętrza.
Najpopularniejsza jest okrągła przelotka o średnicy wewnętrznej 33 mm, choć w przypadku karniszy mniejszych czy linkowych mają zastosowanie również przelotki o wewnętrznych wymiarach nawet od 22 mm. Do masywnych karniszy przewidziany jest model Maxi o średnicy aż do 55mm. Został wykonany z tworzywa i ma bardzo praktyczną regulowaną szczelinę, dzięki czemu przelotkę można stosować nawet do najgrubszych tkanin. Oprócz uniwersalnych decoringów, do dyspozycji mamy także linie geometryczne: koło wpisane w kwadrat, trójkąt albo owal, a także modele bogato zdobione kryształami. Przelotki występują nie tylko w różnych rozmiarach dostosowanych do wymiaru karnisza, ale także w wielu kolorach – także w odcieniach metalicznych oraz w wersji matowej lub błyszczącej – tak by każdy znalazł odpowiedni dla swojej przestrzeni model.
Systemy taśm WAVE
Choć niewidoczne, dają spektakularny efekt. Systemy taśm WAVE pozwalają uzyskać efekt równomiernych fal na firanie lub zasłonie. Marcin Dekor posiada w swojej ofercie dwa rodzaje taśm wave, które mają zastosowanie do większości karniszy szynowych i rurowych.
Wave Uniwersalny, jak jego nazwa wskazuje, pasuje do wszystkich dostępnych na rynku karniszy drążkowych i szyn. Taśma zostaje wszyta w tkaninę, a następnie ściągnięta tasiemką, co nadaje zasłonie stałą, regularną falę o głębokości 7 cm i nie pozwala na jej rozsunięcie. Taśma posiada dwa sposoby mocowania: z wykorzystaniem pionowego tunelu, w który można wprowadzić drążek karnisza lub za pomocą dopasowanych do jego rodzaju agrafek, które najpierw wpinamy w specjalne kieszonki, a następnie zapinamy je na kółko od karnisza lub wprowadzamy w szynę. System nie wymaga żadnych dodatkowych elementów.
Drugi rodzaj – System Quick Wave koralikowy jest oparty na suwakach, taśmie i wieszakach. System ten jest dedykowany tylko do karniszy szynowych. Wymagane jest tutaj zastosowanie specjalnych sznurków, na których zostały na stałe umieszczone tzw. koraliki, które pełnia rolę suwaków. Na środku taśmy znajdują się centymetrowe kieszonki, służące do wpinania wieszaków. Odległość pomiędzy suwakami wynosi 6 lub 8 cm, co pozwala automatycznie i natychmiastowo uzyskać doskonały efekt fal na tkaninie. Ten system cechuje łatwość montażu, bezproblemowa praca na łukach oraz niepowtarzalny efekt wizualny. Podczepiając zasłonę automatycznie uzyskujemy równe, harmonijne fale bez potrzeby ręcznego ustawiania odległości miedzy nimi. Co ważne, przy systemie Quick Wave należy pamiętać, że fale mogą mieć głębokość nawet do 12cm – 16cm po zsunięciu zasłony. Ten system zdecydowanie wymaga przestrzeni, bardzo ważny jest także prawidłowy montaż karnisza.
Klipsy magnetyczne
Klipsy magnetyczne to efektowny detal, który umożliwia stworzenie oryginalnej aranżacji w błyskawiczny sposób. Przemyślany mechanizm oparty o dwa niewielkie, ale silne magnesy pozwala na połączenie obu elementów, pomiędzy którymi znajduje się tkanina zasłonowa. Złączenie jest trwałe, a rozłączenie równie proste jak połączenie – wystarczy przesunąć względem siebie obydwa elementy tak, aby powierzchnie magnesów przestały się stykać. Prawidłowy demontaż klipsów gwarantuje bezpieczeństwo tkaniny. Po założeniu efekt jest natychmiastowy, a szybkość, z jaką można dobierać różne warianty, pozwala na stworzenie ciekawej aranżacji nawet tuż przed przyjściem gości. Klipsy występują w dwóch wariantach: z krótka linką – jako element do zawieszania zasłon lub firan - oraz z dłuższą, służącą jako uchwyt do podwiązywania tkanin. Marka Marcin Dekor proponuje także dwie linie stylistyczne: Pure o prostych geometrycznych kształtach w barwie platyny lub mosiądzu oraz Crystal z białym lub bursztynowym kryształem.
Klamry do aranżacji
Kolejny element, który pozwoli nam zaaranżować upięcie zasłon według własnych wymagań, to klamry do aranżacji. Służą do zbierania tkaniny po bokach okna, gwarantując uzyskanie niepowtarzalnych efektów upięcia firan i zasłon. W ofercie firmy Marcin Dekor znajdują się klamry w formie figur geometrycznych, modele ażurowe oraz ozdobione kryształkami – są to odpowiednio modele: Standard, Ażurowe i Crystal. Pierwszy rodzaj klamer, na przykład w kształcie koła albo elipsy posiada wewnętrzny okrągły otwór o średnicy 10 cm, natomiast otwór owalny ma wymiary 13x8cm. Klamry ażurowe zachwycają wyszukaną formą i znakomicie komponują się z nowoczesnymi tkaninami, jak również z dekoracjami z nutą etniczną. I w końcu klamry crystal – to doskonała harmonia dynamiki prostej formy oraz kryształków, które przyciągają wzrok. Model ten stanowi znakomity element dekoracji zarówno wnętrz współczesnych jak i klasycznych, a idealnie sprawdzi się również w kompozycjach w stylu glamour. Wszystkie klamry wykonane są z tworzywa, a więc są na tyle lekkie, by nie zsuwać się z tkanin.
Zakończenia karniszy
Karnisze rurowe mogą kończyć się prostą, dyskretną zaślepką, albo wręcz przeciwnie – stanowić same w sobie element dekoracyjny. Marcin Dekor ma w ofercie nie tylko szeroki wybór karniszy, ale także komponujących się z nimi zakończeń.
Tradycyjne karnisze z serii Residence o grubości 35mm oraz seria 25mm dostępne są w wykończeniach wyraźnie nawiązujących do ich charakteru – obok ponadczasowego antycznego złota pojawia się szlachetna, dedykowana do wnętrz w stylu angielskim lub vintage, stal rustykalna. Z kolei koneserów francuskiego szyku i słonecznej Prowansji z pewnością zachwyci kolor shabbywhite, czyli ciepła biel przecierana złotem. Zakończenia utrzymane w analogicznych wersjach kolorystycznych przybierają tu formy kuli, kryształów lub nawiązują do stylizowanych ornamentów. Zupełnie inne w wyrazie są karnisze typu Black&White o średnicy 19 mm, karnisze szynowe SQUARE LINE czy Top-Line. Cechują się one przede wszystkim zdecydowanie bardziej minimalistyczną stylistyką i kolorystyką. Takie też są przewidziane do nich zakończenia – nowoczesne i proste w formie; w geometryczne czarno-białe wzory; wyraziste, ale gustowne.
Dla każdego coś pięknego! Wiedząc, jak wiele możliwości aranżacyjnych dają niewielkie, ale użyteczne akcesoria nie pozostaje nic innego, jak przyznać: diabeł tkwi w szczegółach.
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Uroda
Adam Kszczot: Moja żona została mistrzynią świata w makijażu permanentnym. Trochę się też do tego przyczyniłem
W trakcie swojej kariery sportowej lekkoatleta specjalizujący się w biegu na 800 m odniósł wiele sukcesów i zdobył medale na najważniejszych międzynarodowych zawodach. Ale jak się okazuje, w domu nie jest jedynym mistrzem. Jego żona bowiem również może się poszczycić tytułem mistrzyni świata, ale nie w sporcie. Renata Kszczot specjalizuje się w microbladingu, czyli metodzie makijażu permanentnego brwi. Olimpijczyk jest niezwykle dumny z osiągnięć partnerki, wspiera ją i stwarza jej przestrzeń potrzebną do rozwijania pasji. W zamian za to ona wprowadza go w tajniki swojej pracy.
Gwiazdy
Iga Baumgart-Witan: Mama nie pozwoliła mi na udział w programie „Mistrzowskie pojedynki”. Zdecydowałam się i już pierwszego dnia marzyłam, żeby wrócić do domu
Biegaczka nie ukrywa, że miała kilka momentów zwątpienia w kwestii swojego udziału w programie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory”. Po obejrzeniu zajawki zagranicznej edycji zrozumiała bowiem, jak wymagające mogą być konkurencje, i nie była do końca przekonana, czy sobie z nimi poradzi. Oliwy do ognia dolała jej mama, która absolutnie nie godziła się na ten wyjazd. Mimo wątpliwości Iga Baumgart-Witan postanowiła jednak stawić czoła trudnościom i zmierzyć się z wyczerpującymi wyzwaniami, ale jak zaznacza – nic za wszelką cenę.
Media
Iwona Guzowska: W programie „Mistrzowskie pojedynki" jest kilka osób stricte nastawionych na rywalizację. Chciały jak najwyżej zajść i szły po trupach do celu
Mistrzyni świata w kickboxingu z entuzjazmem wspomina swój udział w programie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory”, bo jak podkreśla, okazał się dla niej wyjątkowo cennym doświadczeniem. Realizując poszczególne zadania, sportowcy musieli bowiem stawić czoła nie tylko rywalom, ale i własnym ograniczeniom. Iwona Guzowska zdradza też, że niektórzy uczestnicy byli mocno zdeterminowani. Nie ukrywali, że przyjechali po to, żeby wygrać, i nie dawali sobie żadnej taryfy ulgowej.