Komunikaty PR

TOP3 pomysły na Walentynki w Warszawie

2023-02-13  |  15:45
Biuro prasowe

14 lutego to wyjątkowa data w kalendarzach zakochanych. To moment, kiedy pary świętują swoją miłość i spędzają wspólnie romantyczne chwile. Jak spędzić Walentynki w nietuzinkowy sposób i sprawić, by ten dzień był niezapomniany? Oto kilka praktycznych wskazówek i miejsc, które zaskoczą drugą połówkę!

Choć luty to niemal najzimniejszy miesiąc w roku, to dokładnie w jego połowie – 14 lutego – serca zakochanych biją mocniej, rozgrzewając mroźną aurę. Piękne kwiaty, wspólny spacer i romantyczny kolacja. To z pewnością sprawdzony przepis, dzięki któremu Walentynki będą udane. Warto jednak wybrać najbardziej klimatyczne miejsca, w których czas spędzony z ukochaną osobą będzie wyjątkowy i pamiętany przez długi czas.

Podniebne widoki

Walentynki to świetny moment, by nieco zatrzymać się w codziennej gonitwie i celebrować czas we dwoje. W nabraniu odpowiedniej perspektywy z pewnością mogą pomóc niebotyczne widoki. W Warszawie pojawia się coraz więcej wysokich budynków, które oferują niecodzienne panoramy. To już nie tylko osławiony Pałac Kultury i Nauki i znajdujący się na jego 30. piętrze kultowy taras, ale także inne wysokościowce. Jedną z propozycji może być Panorama Sky Bar w Hotelu Marriott, nieopodal Dworca Centralnego.

Zupełnie nieoczywisty pomysł, z doskonałym, miejskim krajobrazem, może się zrodzić podczas romantycznego spaceru po Starym Mieście. Tuż obok placu Zamkowego zlokalizowany jest taras widokowy, usytuowany na zabytkowej dzwonnicy kościoła św. Anny. Choć nie jest to tak wysoki budynek jak PKiN czy inne niebotyki znajdujące się w ścisłym centrum stolicy, to w zamian oferuje genialny widok na warszawskie „city”. Tu jednak warto wybrać się w weekend – wieża obecnie dostępna jest tylko do godz. 18.00.

Wyjątkowa Praga

Będąc na Starym Mieście, rzut beretem – wystarczy przejść mostem Śląsko-Dąbrowskim przez Wisłę – znajduje się jedna z najbardziej klimatycznych dzielnic Warszawy. To artystyczna Praga-Północ. Idąc od strony Śródmieścia, z lewej miniemy Park Praski, a z prawej jeden ze stołecznych zabytków – piękną katedrę św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika. Po chwili dojdziemy do Dworca Wileńskiego. Stamtąd natomiast warto zapuścić się w ul. Ząbkowską, która powita nas (od ul. Targowej) jednym z Praskich Aniołków. To projekt artysty Marka Sułka, którego rzeźby znajdują się w rozmaitych punktach dzielnicy. Idąc dalej tą urokliwą ulicą, trafimy do Centrum Praskiego Koneser. A tam już czeka morze atrakcji!

Przede wszystkim rozświetlony plac Konesera, będący sercem tej pieczołowicie odresturowanej przestrzeni byłej fabryki wódek „Koneser”. Znajdujące się nad głowami lampiony-gwiazdy, razem z Praską Ślizgawką, tworzą niezwykle urokliwą scenerię. To co? Wspólna jazda na łyżwach pod rozgwieżdżonym niebem? Trudno sobie wyobrazić coś bardziej romantycznego. Później warto udać się do jednej z wielu tamtejszych restauracji czy barów – ich menu można sprawdzić na konesersmakuje.pl. Z kolei na stronie koneser.eu znajdziemy pozostałe atrakcje, czyli aktualne wystawy, warsztaty czy inne, interesujące wydarzenia.

Miłość na co dzień

Choć Walentynki przypadają 14 lutego, nic nie stoi na przeszkodzie, by celebrować miłość w każdy inny dzień roku. Piękny bukiet kwiatów, wspólna kolacja, romantyczny spacer, długa rozmowa i czułość. Brzmi banalnie? Być może. Jednak takich małych chwil spędzanych razem powinno być jak najwięcej i warto o nie zadbać – zwłaszcza w gonitwie codzienności. Dobrym pomysłem, który sprawi przyjemność najbliższej osobie jest wysłanie walentynki, najlepiej tradycyjną pocztą albo zostawienie liściku z życzeniem miłego dnia. Który sposób na umilenie Święta Zakochanych wybierzecie?

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia „Czasami to by się przydała kąpiel w melisie” – kobiety o menopauzalnej złości Biuro prasowe
2024-08-07 | 12:00

„Czasami to by się przydała kąpiel w melisie” – kobiety o menopauzalnej złości

„Czasami to by się przydała kąpiel w melisie” – kobiety mówią o menopauzalnej złości   Złość menopauzalna to jeden z przejawów klimakterium, a
Styl życia 8 sierpnia obchodzimy Wielki Dzień Pszczół. Sprawdź, jak wspierać te pożyteczne
2024-08-07 | 11:15

8 sierpnia obchodzimy Wielki Dzień Pszczół. Sprawdź, jak wspierać te pożyteczne

Rośliny zapylane przez pszczoły stanowią aż ponad 78 proc. wszystkich gatunków występujących na Ziemi. Bez nich wiele codziennych produktów spożywczych, takich jak owoce i
Styl życia Jordanów: Słodkie markizy w rekordowej porcji
2024-08-07 | 07:30

Jordanów: Słodkie markizy w rekordowej porcji

Dni Ziemi Jordanowskiej będą w tym roku obchodzone w sposób szczególny! Ludowy Klub Sportowy Jordan Jordanów podejmie się próby ustanowienia Rekordu Polski

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Moda

Joanna Przetakiewicz: Klienci nie odchodzą od fast fashion i co roku rynek wielkich sieciówek bardzo rośnie. Niestety cierpi na tym nasza planeta

Najpierw pandemia, duża popularność zakupów w sieci i inwestowanie w drogie markowe ubrania oraz dodatki, by zdążyć spełnić swoje marzenia, a teraz powrót do galerii handlowych i korzystanie z taniej oferty sieciówek. Projektantka przyznaje, że w ostatnich latach w branży modowej sporo się dzieje. Niezmienne pozostaje jednak to, że produkcja ubrań w dużej mierze przyczynia się do degradacji środowiska. Joanna Przetakiewicz zachęca więc do tego, by zamiast kupować ubrania na jeden sezon, wybierać second handy, gdzie można znaleźć prawdziwe perełki, często za niewielkie pieniądze.

Konsument

Polki dość późno zaczynają myśleć o swojej niezależności finansowej na emeryturze. Nie mają konkretnie zdefiniowanych celów związanych z oszczędzaniem

Podejście Polaków do pieniędzy uwarunkowane jest zarówno realnymi dochodami i bieżącymi potrzebami, jak i psychologicznymi barierami, nieraz bardzo silnymi, których przełamanie wymaga opracowania precyzyjnego planu finansowego i jego konsekwentnej realizacji. Tymczasem większość osób odkłada oszczędzanie, a już zwłaszcza inwestowanie na bliżej nieokreśloną przyszłość. Tymczasem tylko ten drugi sposób daje szanse na wypracowanie kapitału, który pozwoli na zaspokojenie swoich potrzeb na emeryturze. W większym stopniu dotyczy to kobiet, które pracują krócej, mniej zarabiają, a więc odprowadzają niższe nominalnie składki, a żyją o kilka lat dłużej niż mężczyźni.

Nauka

Wysoka jakość snu w weekend pozytywnie wpływa na pracowników przez kolejny tydzień. Odsypianie „na zapas” utrudnia jednak powrót do obowiązków

Ludziom, którzy wysypiają się w weekend, łatwiej przestawić się na poniedziałkowy tryb pracy – wynika z badań niemieckich naukowców. Co więcej, są oni mniej zmęczeni podczas całego tygodnia roboczego. Inaczej jest z tymi, którzy w weekend odsypiają zaległości z poprzedniego tygodnia i śpią dużo dłużej – dla nich powrót do pracy jest trudniejszy, a kolejne dni bardziej wyczerpujące. Badanie niemieckich naukowców pomaga zrozumieć, jakie znaczenie dla naszej energii w trakcie tygodnia pracy ma płynne włączenie się z odpoczynku w rytm pracy oraz jak ważny jest w tym względzie jakościowy sen.