Komunikaty PR

Türkiye (Turcja) zaprasza na Światowy Dzień Wellness

2022-06-10  |  16:30
Biuro prasowe
Kontakt
Emilia Potocka
Synertime

Aleja Wyścigowa
02-681 Warszawa
e.potocka|synertime.pl| |e.potocka|synertime.pl
668132416
www.synertime.pl

Türkiye (Turcja) to idealny kierunek, aby zapoznać się z filozofią wellness. Państwo, w którym znajdują się starożytne uzdrowiska – Hierapolis i Pergamon, ma długą tradycję zabiegów i rytuałów prozdrowotnych i odmładzających. Kultura wellness jest głęboko zakorzeniona w Türkiye (Turcji), a jej początki sięgają tysiące lat wstecz. Stąd też wywodzi się Światowy Dzień Wellness, zainicjowany przez tureckiego pioniera wellness Belgina Aksoya. Światowy Dzień Wellness obchodzony jest co roku w drugą sobotę czerwca. 

Ludzie na całym świecie przygotowują się do obchodów Światowego Dnia Wellness 11 czerwca br., a Türkiye (Turcja) to najlepsze miejsce do skorzystania ze specjalistycznych zabiegów w spa, źródeł termalnych, tureckich łaźni, kojącej przyrody czy jogi. Oto kilka propozycji na Światowy Dzień Wellness.

Zabiegi lecznicze i odmładzające w znanych na całym świecie ośrodkach termalnych w Türkiye (Turcji)

Źródła termalne w Türkiye (Turcji), sklasyfikowane są na pierwszym miejscu w Europie i siódmym na świecie, co czyni to państwo wyjątkowym kierunkiem turystyki uzdrowiskowej. Każdego roku setki tysięcy turystów odwiedzają Türkiye (Turcję), gdzie przez prawie 300 dni w roku można korzystać z dobrodziejstw tutejszych źródeł termalnych.

Region Afyonkarahisar, stolicy turystyki termalnej, położony na terenie Turcji Egejskiej, oferuje wody o wysokiej zawartości minerałów w miejscowościach Gazlıgöl, Heybeli, Ömer, Hüdai i Gecek. Wody termalne w tych miejscach wyróżniają się wysoką zawartością dwutlenku węgla, wodorowęglanu sodu, chlorku sodu, bromków oraz fluorków i pomagają w leczeniu chorób skóry, a także chorób żołądka, nerek i jelit.

Bursa, miasto położone niedaleko Stambułu, również jest znane z bogactwa wód termalnych. W okolicy dawnej stolicy Imperium Osmańskiego, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, znajdują się takie miejsca jak Çelik Saray, Kükürtlü, Karamustafa, Kaynarca i Eski Kaplıca, których wody osiągają temperaturę 88 stopni, a także posiadają właściwości termalne i mineralne. Ze źródeł termalnych Bursy można skorzystać nie tylko w łaźniach, ale także w luksusowych hotelach spa i szpitalach. Tutejsze wody źródlane są bogate w magnez i pomagają leczyć m.in.: choroby reumatyczne, nerwobóle, dolegliwości spowodowane stresem czy kontuzje sportowe.

W Pamukkale, położonym w pobliżu Denizli w południowo-zachodniej części Türkiye (Turcji), można podziwiać wspaniałe wapienne trawertyny utworzone przez bogate w minerały wody. Zbudowane na terenie starożytnego miasta uzdrowiskowego Hierapolis, od ponad 2 tys. lat jest miejscem wypoczynku dla turystów. Znajdują się tu trzy regiony termalne: Sarayköy, Gölemezli i Karahayıt, których wody są bogate w żelazo i wapń.

Tradycyjne i nowoczesne zabiegi wellness w hammamach i spa

Hammam to fenomen, który istnieje już od czasów starożytnego Rzymu i stanowi istotną część tureckiej kultury. W okresie panowania Imperium Osmańskiego hammam był miejscem spotkań towarzyskich, a dzisiaj ludzie odwiedzają go, żeby poddać się hydroterapii gorącą parą, która przynosi wiele korzyści, takich jak: łagodzenie stresu, oczyszczanie skóry, eliminacja toksyn, poprawa krążenia krwi i oczyszczanie dróg oddechowych.

Z tego relaksującego i leczniczego rytuału można skorzystać w zabytkowych tureckich łaźniach w Stambule i Bursie lub w nowoczesnych obiektach, które łączą hammam z zabiegami spa.

Oprócz najwyższej jakości tradycyjnych łaźni, w Türkiye (Turcji) nie brakuje też wspaniałych hoteli spa. Ośrodki w Stambule, Antalyi, Bodrum i Izmirze oferują szeroki wachlarz zabiegów innowacyjnymi i tradycyjnymi metodami pośród wspaniałej natury Türkiye (Turcji). W nadmorskich ośrodkach spa można poddać się zabiegom w wodzie morskiej, które pomagają leczyć choroby układu krążenia, cukrzycę, otyłość i problemy skórne. W centrach spa w Türkiye (Turcji) można też skorzystać z masaży, zabiegów z zastosowaniem roślin leczniczych, aromaterapii, z zajęć fitness, jogi, medytacji, suplementów diety, pielęgnacji ciała i monitorowania wagi.

Oczyszczenie ciała i duszy w miejscach odosobnienia

Türkiye (Turcja) to naturalny raj, pełen turkusowych mórz, dziewiczych plaż i rozległych lasów, a zatem idealne miejsce na wycieczki łączące przyrodę z jogą. W całym kraju można znaleźć wiele różnych opcji – centra odnowy duchowej i jogi, ekologiczne farmy czy ośrodki detoksykacji. W nadmorskich kurortach w Bodrum, Fethiye i Antalyi dietetycy i eksperci jogi pomagają oczyścić ciało i dusze podczas sesji w górskich dolinach i uroczych wioskach.

Region Morza Czarnego w Türkiye (Turcji) to kolejne świetne miejsce na odpoczynek na łonie natury. Płaskowyże (po turecku yayla) w tej wyjątkowo zielonej części kraju oferują wiele naturalnych atrakcji. Wśród wodospadów i gór można zażyć kąpieli, odpocząć i zrelaksować się.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Synertime
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia OFF IMPROWIZOWANY I VINTAGE Biuro prasowe
2024-08-14 | 16:00

OFF IMPROWIZOWANY I VINTAGE

OFF IMPROWIZOWANY I VINTAGE Dla teatromanów gościnne improwizowane spektakle w ramach cyklu „Impro Goście”, dla najmłodszych smakoszy warsztaty tworzenia pizzy, a dla
Styl życia Mielno: Największa zapiekanka ziemniaczana na Kartofladzie
2024-08-14 | 12:30

Mielno: Największa zapiekanka ziemniaczana na Kartofladzie

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Koszalinie postanowił pobić Rekord Polski w kategorii „Największa zapiekanka ziemniaczana”. Aby to zrobić,
Styl życia Ten duet skradnie łódzkie podniebienia! Od 19 sierpnia rusza autorski Festiwal H
2024-08-14 | 10:00

Ten duet skradnie łódzkie podniebienia! Od 19 sierpnia rusza autorski Festiwal H

Sierpień w Manufakturze to czas, który na stałe wpisał się w kalendarz miłośników wyjątkowych smaków, a to za sprawą autorskiego Festiwalu Hot&Sweet! 5. edycja

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Media

Ochrona środowiska

Miasta walczą z upałami. Jedną ze skutecznych metod jest malowanie dachów budynków na biało

Pomalowanie dachów budynków na biało lub pokrycie ich odblaskową powłoką może się przyczynić do schłodzenia temperatury w dużych, gęsto zaludnionych miastach o ponad 1°C. Białe dachy są pod tym względem skuteczniejsze nawet niż pokryte roślinnością zielone dachy czy panele słoneczne – pokazało badanie przeprowadzone w Londynie przez naukowców z UCL. – Pomalowanie dachu na biało jest bardzo tanie i proste, nie trzeba niczego zmieniać w strukturze budynku – wskazuje główny autor badania, dr Oscar Brousse z UCL Bartlett School Environment, Energy & Resources.

Problemy społeczne

Rządowy program refundacji in vitro może poprawić statystyki dzietności. W Polsce spadek liczby urodzeń sukcesywnie się pogłębia

W 2023 roku urodziło się 272 tys. dzieci – o 33 tys. mniej niż jeszcze rok wcześniej i zarazem najmniej od końca II wojny światowej. Wskaźnik dzietności plasuje się dużo poniżej wartości, która gwarantuje zastępowalność pokoleń, a przyrost naturalny już od lat pozostaje ujemny. W poprawie tych statystyk może pomóc działający od czerwca br. rządowy program refundacji in vitro. – Z doświadczeń międzynarodowych wiemy, że takie programy pozytywnie wpływają na dzietność i zwiększają ją w sposób znaczny – mówi Michał Modro, radca prawny zajmujący się obszarem zdrowia. Jak wskazuje, oprócz refundacji samej procedury potrzebna jest też jednak szersza edukacja społeczeństwa, bo w Polsce stygmatyzacja par, które zdecydowały się na in vitro oraz dzieci poczętych tą metodą, wciąż jest dość częstym problemem.