Komunikaty PR

Trudne nowego początki – czyli o czym warto pomyśleć w pierwszym okresie macierz

2024-09-30  |  17:00
Biuro prasowe

Narodziny dziecka to jedno z najpiękniejszych, ale i najbardziej wyczerpujących doświadczeń w życiu kobiety. W ferworze opieki nad noworodkiem często trudno pamiętać o własnych potrzebach, a w końcu szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko. O tym jak zadbać o swój dobrostan w tym wymagającym czasie mówi Agnieszka Bajer-Ciszewska, trenerka, dietetyczka oraz ekspertka marki Mama i ja, wody źródlanej dedykowanej potrzebom kobiet w ciąży, karmiących i niemowląt.

Znajdź chwilę tylko dla siebie

 

Poród i pierwsze tygodnie po narodzinach dziecka są z reguły emocjonalnym wyzwaniem. W nowej rzeczywistości pomaga odnaleźć się wsparcie najbliższej rodziny i przyjaciół. Ważne również, by znaleźć chwilę tylko dla siebie. Relaksujące kąpiele, czytanie książek czy spacery pozwolą „naładować baterie”, podobnie jak joga czy medytacja. Warto rozważyć również dołączenie do grup zrzeszających młode mamy. Spotkania z innymi pozwolą dzielić się doświadczeniami i czerpać z nich siłę, dodaje ekspertka.

 

Odpoczynek dla zdrowia i komfortu psychicznego

 

W pierwszych miesiącach macierzyństwa odpoczynek odgrywa fundamentalną rolę w procesie regeneracji organizmu i adaptacji do nowej roli – w końcu opieka nad noworodkiem wymaga dużych pokładów energii. Wypoczęta mama jest bardziej cierpliwa i uważna. Nawet krótkie drzemki mogą dodać energii, pomóc w odprężeniu się i zredukowaniu stresu, a także wzmocnić układ odpornościowy, mówi Agnieszka Bajer – Cieszewska. Dobra jakość snu i odpoczynku wpływa również pozytywnie na produkcję mleka.

 

Dobre nawyki dla kręgosłupa

 

Na kondycję kręgosłupa wpływ ma nie tylko ciąża, ale również wykonywanie codziennych czynności po porodzie. Dziecko powinno być noszone przy użyciu obu rąk, z zachowaniem odpowiedniej, wyprostowanej postawy ciała. Należy także unikać dźwigania maluszka przez dłuższy czas na jednym boku. Karmienie noworodka powinno odbywać się w wygodnej pozycji, przy użyciu specjalnej poduszki, bez konieczności pochylania się. Kręgosłup każdej młodej mamy narażony jest na przeciążenia, dlatego też po okresie połogu warto skorzystać z konsultacji fizjoterapeuty. Na niwelowanie poczucia dyskomfortu wpływ mają również masaż terapeutyczny i ćwiczenia, np. pilates czy joga, a także kąpiele z dodatkiem soli gorzkiej, zawierającej związki siarki, magnezu oraz tlenu, które dodatkowo łagodzą bóle mięśni, podpowiada ekspertka.

 

 

Odpowiednio zbilansowana dieta

 

Po porodzie kobiecy organizm potrzebuje zwiększonej ilości składników odżywczych. Warto zatem, aby na talerzu mamy nie zabrakło kurczaka, ryb, jaj, tofu czy fasoli. Spożywanie pełnoziarnistych produktów, w postaci brązowego ryżu, chleba i makaronu, dostarcza natomiast zastrzyku energii, który jest niezbędny w codziennych wyzwaniach związanych z opieką nad noworodkiem. Nie można też zapominać o zdrowych tłuszczach, ważnych dla funkcjonowania mózgu i wspierających zdrowie kości. Znaleźć je można m.in. w awokado czy oliwie z oliwek. Jedzenie małych, zrównoważonych posiłków co kilka godzin pomaga w utrzymaniu energii, a pożywne przekąski np. w postaci orzechów, mogą być niezastąpione, gdy pojawia się nagłe uczucie głodu, podpowiada ekspertka.

 

Równie ważne jak utrzymanie prawidłowej diety jest dbanie o właściwe nawodnienie. Picie odpowiedniej ilości wody jest kluczowe zwłaszcza dla mam karmiących piersią, które powinny przyjmować od 2 do 3 litrów płynów dziennie. Najodpowiedniejszym wyborem jest niskozmineralizowana, niskosodowa woda, dedykowana potrzebom młodych mam, taka jak np. Mama i ja, której czystość potwierdzają regularne analizy wyspecjalizowanych laboratoriów oraz placówek badawczych. Woda Mama i ja posiada pozytywną opinię Centrum Zdrowia Dziecka nr 106/OP.

 

Dr Agnieszka Bajer-Ciszewska

 

Trenerka fitness, specjalizująca się w pilatesie. Właścicielka studia Pilates. Doradca dietetyczny. Life Coach i inspiratorka do życia w zgodzie ze sobą. „Wszystkie moje kompetencje i działania mają na celu wsparcie ludzi w każdym wieku w tworzeniu aktywnego, zdrowego i szczęśliwego życia”.

 

 

Woda źródlana Mama i ja

 

Mama i ja  to w pełni bezpieczna, niegazowana woda źródlana, wyróżniająca się niskim stopniem mineralizacji i niewielką zawartością sodu. Stanowi optymalne uzupełnienie codziennej diety kobiet w ciąży oraz mam karmiących piersią. Znakomicie nadaje się również do przygotowywania posiłków dla niemowląt i dzieci w każdym wieku.

 

Strona www: https://wodadladziecka.pl/

 

Cena:

1,5 ltr – 2,49 zł
0,5 ltr sport cap – 1,99 zł
0,35 ltr – 1,59 zł

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba Biuro prasowe
2024-12-23 | 01:00

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Klocki LEGO dla młodych odkrywców! Zestaw Lwiątko Simba to doskonały sposób na przybliżenie najmłodszym przygód „Króla Lwa”. Dzieci od 6 roku życia
Dziecko Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
2024-12-20 | 11:00

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

W okresie świątecznym polski producent fotelików samochodowych, firma Avionaut, zaangażował się w akcję charytatywną na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. W ramach
Dziecko Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
2024-12-20 | 10:10

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa

Edukacja sensoryczna, choć często postrzegana jako zabawa, ma fundamentalne znaczenie dla rozwoju dziecka. Żłobki i przedszkola, które świadomie wprowadzają aktywności stymulujące

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Eliza Gwiazda: Polacy wyrzucają śmieci, gdzie popadnie. Za chwilę nasza planeta będzie pełna śmieci

Influencerka przyznaje, że ją samą najbardziej w oczy kłują śmieci bezmyślnie rozrzucone w rezerwatach przyrody, w parkach, w lasach czy na plażach. Najczęściej są to zrywki, pety, plastikowe kubeczki czy opakowania po produktach żywnościowych, ale nie brakuje też elektrośmieci czy starych ubrań. Eliza Gwiazda dziwi się takim praktykom, bo przecież zamiast wywozić gdzieś samemu zepsute telewizory, pralki, laptopy czy telefony, można zamówić bezpłatny odbiór takich sprzętów z domu. Celebrytka chwali też ideę recyklingu i dawania ubraniom drugiego życia.

Edukacja

Miliony młodych biorą udział w międzynarodowej wymianie akademickiej. Celem jest udział w niej 23 proc. studentów z UE

Mobilność edukacyjna jest jednym z istotnych punktów w agendzie instytucji UE. W ubiegłym roku Rada UE wydała w tym obszarze zalecenia „Europa w ruchu”, w którym wskazała nowy cel na 2030 rok. Chodzi o to, by odsetek absolwentów w UE, którzy skorzystali z zagranicznej mobilności edukacyjnej, wynosił co najmniej 23 proc. Jak podkreślają przedstawiciele Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej, mobilność edukacyjna to korzyści zarówno dla studentów, jak i kadry akademickiej oraz samej instytucji naukowej czy uczelni.

Motoryzacja

Kajra: Samochody mogą służyć nam latami. Mamy ze Sławomirem trzydziestoletniego golfa III, który wygląda, jakby wczoraj zszedł z linii produkcyjnej

Piosenkarka wyznaje zasadę, że jeżeli coś się zepsuło, to trzeba próbować to naprawić, a nie od razu wyrzucać do kosza, generując kolejne śmieci. Dlatego też nie kupuje coraz nowszych modeli telefonów tylko po to, by móc pochwalić się modnym gadżetem. Wraz z mężem mają natomiast słabość do kultowych wręcz modeli samochodów i o ten, który jest w ich garażu, dbają jak o prawdziwą perełkę.

Nasza strona używa cookies między innymi w celu gromadzenia statystyk oraz prawidłowego funkcjonowania serwisu. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przegladarki oznacza, że ciasteczka będa zapisywane na Twoim urządzeniu. Pamietaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Kliknij tutaj aby zamknąć