Komunikaty PR

TRZY SPOSOBY NA SPĘDZENIE DNIA DZIECKA W CZASACH KORONAWIRUSA

2020-05-29  |  11:00
Biuro prasowe

Lada dzień ulubione święto wszystkich dzieci, tych młodszych i tych starszych, czyli Dzień Dziecka. Jak jednak spędzić go w czasach koronawirusa, gdy wszystkie kina, teatry i baseny jeszcze są pozamykane? Wielu rodziców zastanawia się, jaką atrakcję zapewnić swoim pociechom, by Dzień Dziecka był miło wspominany, pomimo wciąż trwającej epidemii. Polecamy trzy niezawodne sposoby!

1. Rodzinny piknik

Choć rząd wciąż apeluje do pozostawania w domach i ograniczania przemieszczania się, coraz piękniejsza pogoda za oknem sprawia, że coraz więcej osób wychodzi na spacery do parków czy lasów. W Dniu Dziecka najważniejsze jest spędzenie czasu razem i poświęcenie całej uwagi swoim pociechom, dlatego warto tego dnia wybrać się na wspólny piknik. Wyjazd za miasto oraz celebrowanie tego święta pomogą choć na chwilę wrócić do aktywności sprzed epidemii, porozmawiać oraz zjeść przygotowane przekąski. W końcu dzieci uwielbiają aktywności na świeżym powietrzu, czego w ostatnich tygodniach z pewnością im brakuje. Wspólny posiłek oraz zabawa – to zapamiętają dzieci, zamiast kolejnej zabawki, którą szybko się znudzą.

2. Lekcja szachów

Kto powiedział, że prezent ma tylko bawić? W Dzień Dziecka warto podarować swoim pociechom lekcję nauki nowej umiejętności. Lekcje pływania są tymczasowo niedostępne, kluby sportowe dopiero powoli wznawiają swoją działalność. Dlatego dobrym pomysłem, nawet podczas domowej kwarantanny, który jednocześnie uczy i bawi, jest lekcja gry w szachy. Dzięki szachom u graczy znacząco rozwija się pamięć, myślenie przyczynowo-skutkowe oraz umiejętność planowania i podejmowania decyzji. Zasady gry i samodzielne wykonywanie ruchów uczą dziecko odpowiedzialności, koncentracji i cierpliwości. Co najważniejsze, nie trzeba mieć tradycyjnej szachownicy – wystarczy w wersji elektronicznej.

Pierwszą zasadą, której uczę podczas lekcji szachów, jest „baw się tym!”. Szachowe rozgrywki mogą sprawić ogromną radość oraz przyjemność. Stereotyp, że szachy są tylko dla starszych osób, jest błędny. Szachy są doskonałym narzędziem uczącym odpowiedzialności za własne decyzje, kształtującym koncentrację i cierpliwość szczególnie u najmłodszych, dlatego warto zacząć naukę już  wtedy. Są one pomocne również w przedmiotach szkolnych, szczególnie naukach ścisłych. Zachęcam do wspólnego grania w szachy przede wszystkim rodziców, gdyż jest to idealny czas, by spędzić go razem i jednocześnie nauczyć się czegoś nowego. Piszę o tym również w swojej najnowszej książce pt. „Szachy w godzinę”, gdyż wystarczy zaledwie jedna godzina, by zrozumieć wszystkie najważniejsze zasady i móc rozpocząć pierwszą partię – mówi Michał Kanarkiewicz, ambasador królewskiej gry oraz popularyzator szachów w Polsce.

3. Rodzinny turniej

Trzecim z pomysłów, który również połączy rodziców z dziećmi, jest zorganizowanie turnieju sportowego na świeżym powietrzu lub turnieju planszówek w domowym zaciszu. Dzieci kontra rodzice czy zabawa jeden na jeden będzie okazją do wesołej rywalizacji, poprawienia swojej kondycji zarówno fizycznej, jak i intelektualnej oraz spędzenia czasu razem. W Internecie można znaleźć wiele ciekawych gier i zabaw uzależnionych od wieku i liczby graczy, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Po wspólnej zabawie wybierzcie się całą rodziną na lody, by uhonorować wszystkich graczy.

 

Wspólne spędzenie czasu oraz rozmowa i zabawa są najlepszym prezentem, jaki rodzic może dać swojemu dziecku. Bardziej opłaca się zainwestować w naukę nowej aktywności, którą możemy wykonywać razem, niż w kolejną zabawkę czy grę, która szybko trafi do szafy. Nic nie zastąpi czasu spędzonego razem, więc pamiętajmy o tym w Dniu Dziecka.

 

 

Michał Kanarkiewicz – utytułowany szachista, ambasador królewskiej gry oraz popularyzator gry w szachy w Polsce. Prowadzący program „ABC szachów” na antenie TVP 3 Regiony. Autor 6 książek oraz licznych artykułów dotyczących korzyści płynących z gry w szachy. Marzeniem Michała Kanarkiewicza jest, by 10 milionów Polaków nauczyło się grać w szachy. https://michalkanarkiewicz.com/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Dzień Chłopaka, czyli idealna okazja do obdarowania chłopców w każdym wieku! Biuro prasowe
2024-09-25 | 14:25

Dzień Chłopaka, czyli idealna okazja do obdarowania chłopców w każdym wieku!

Zbliżający się Dzień Chłopaka (30.09) to idealny moment na podarowanie przemyślanego prezentu bliskiej nam osobie. Wybierając upominek dla chłopca, warto pomyśleć o tym, aby nie
Dziecko Familijne sponsorem podcastu „Co powie Tata? – opowieści o pozytywnym ojcostwie
2024-09-24 | 15:05

Familijne sponsorem podcastu „Co powie Tata?" – opowieści o pozytywnym ojcostwie

Marka Familijne została sponsorem drugiego sezonu podcastu Onetu pt. „Co powie Tata?”, który porusza temat relacji ojców z dziećmi. W nowej serii, liczącej 10
Dziecko Rewolucja w edukacji - konferencja Zareggiuj Się by BLISKO
2024-09-23 | 16:20

Rewolucja w edukacji - konferencja Zareggiuj Się by BLISKO

Edukacja wciąż tkwi w schematach z XIX wieku, podczas gdy współczesny świat, napędzany przez rewolucję AI, stawia przed nami zupełnie nowe wyzwania. Już od żłobków i

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Konsument

Rośnie zapotrzebowanie na dietetyków. Przekłada się to na rozwój kierunków studiów związanych z żywieniem

Ostatnie lata przyniosły duży rozwój kierunków studiów związanych z żywieniem człowieka i dietetyką. Zapotrzebowanie na ekspertów w tych dziedzinach rośnie przede wszystkim ze względu na większą świadomość społeczną na temat wpływu diety na zdrowie i życie. A Polacy wciąż najbardziej ufają poradom żywieniowym właśnie ze strony lekarzy i dietetyków. Nowe kadry są potrzebne także producentom żywności i placówkom edukacyjnym, np. do prowadzenia edukacji zdrowotnej, nowego obowiązkowego przedmiotu w szkołach, a także w rozwoju dziedziny sprofilowanego żywienia.

Psychologia

Piotr Zelt: Tygodniowo udaje mi się przejechać na rowerze 250–300 kilometrów. Bardzo fajnie to czyści głowę i jest to forma medytacji sportowej

Aktor z dumą przyznaje, że robi niesamowite wyniki na rowerze szosowym. Nie wyobraża już sobie życia bez dwóch kółek i w każdą trasę wyjeżdża spokojny, bo umie sam naprawić większość usterek. Piotr Zelt preferuje aktywny styl życia, bo jak podkreśla – sport pomaga mu zachować dobrą kondycję, pozwala pozbyć się stresu i poprawia samopoczucie. Od wielu lat uprawia windsurfing, narciarstwo alpejskie, a także gra w hokeja.