Komunikaty PR

Tytotu.pl – internetowa poradnia zdrowia seksualnego

2024-01-08  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Mariola Sarnowska
Alfa Communications

ul. Bonifraterska 17 lok.675
00-203 Warszawa
mariola.biedrzycka|alfacommunications.pl| |mariola.biedrzycka|alfacommunications.pl
502213047
www.alfacommnunications.pl
Do pobrania docx ( 0.58 MB )

Porady specjalistów ds. HIV i zdrowia seksualnego, możliwość skonsultowania się z lekarzem, psychologiem, terapeutą czy pielęgniarką, oraz osobami żyjącymi z wirusem oraz doradcami HIV/AIDS – wszystko to dostępne jest bezpłatnie i bez wychodzenia z domu w internetowej poradni tytotu.pl. Poradnia prowadzona jest przez wrocławskie Stowarzyszenie Podwale Siedem dzięki finansowaniu pochodzącemu z grantu przyznanego w konkursie Pozytywnie Otwarci.

O tym jak bardzo potrzebne jest takie wsparcie i edukacja w tematach związanych ze zdrowiem seksualnym świadczą raporty Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH PIB. Wstępne dane z ubiegłego roku pokazują, że problem chorób przenoszonych drogą płciową staje się u nas coraz poważniejszy. 2023 rok okazał się rekordowy, jeśli chodzi o liczbę nowo wykrytych zakażeń HIV. Było ich 2905, ponad 20% więcej niż rok wcześniej! W 2023 roku zgłoszono również blisko 3 tysiące przypadków kiły, niemal tysiąc zgłoszeń chlamydiozy oraz 1372 przypadki rzeżączki. Wszystkie te liczby są wyraźnie wyższe niż były w 2022 roku. Osoby zainteresowane często wstydzą się zadawać pytania w gabinetach lekarzy, a czasem jest im po prostu trudno do nich dotrzeć. Dlatego tak cenna jest poradnia internetowa.

„Zależy nam na tym, żeby dotrzeć do jak największej liczby osób z informacjami oraz wsparciem, jako że i jednego, i drugiego często brakuje w przestrzeni rzeczywistej. Naszym priorytetem jest zapewnienie ludziom poczucia komfortu i bezpieczeństwa. Ale przede wszystkim chcieliśmy, żeby tytotu.pl było miejscem, które oferuje kompleksową pomoc od porady lekarza, przez wsparcie psychologiczne i dzielenie się doświadczeniem życia z HIV, po dostarczenie testu” – mówi Zenon Jasyk ze Stowarzyszenia Podwale Siedem, pomysłodawca projektu.

W poradni tytotu.pl można wybrać formę kontaktu – telefon lub e-mail, a także język. Ze specjalistami można porozmawiać po polsku i ukraińsku: dr Olena Stankiewicz jest lekarzem ze specjalizacją z chorób zakaźnych i pochodzi z Ukrainy. W języku ukraińskim wsparcia udziela również Alina Bondarczuk, pielęgniarka z SPZOZ Wrocławskiego Centrum Zdrowia. Z osobami niesłyszącymi porozmawiać może w polskim języku migowym Paweł Zięba, asystent osób żyjących z HIV, edukator seksualny.

Jeśli ktoś szuka pomocy blisko swojego miejsca zamieszkania, to – jak zapewnia Zenon Jasyk „dzięki sieci wsparcia i powiązań z innymi organizacjami zawsze znajdziemy pomoc tam, gdzie jest ona potrzebna, więc wystarczy do nas napisać – na stronie poradni, na Instagramie bądź Facebooku.”

„Poradnia internetowa tytotu.pl nie tylko odpowiada na potrzebę rzetelnej informacji na temat zdrowia seksualnego, a w szczególności HIV, ale również, a może przede wszystkim, oferuje możliwość szybkiej i bezpiecznej konsultacji online z licznymi specjalistami. Jest to rzecz nie do przecenienia w naszym zabieganym świecie, w  którym nie udało się jeszcze całkowicie rozwiązać problemu stygmatyzacji osób seropozytywnych” – podsumował Paweł Mierzejewski z Gilead Sciences, koordynator programu Pozytywnie Otwarci.

***

Konkurs Pozytywnie Otwarci

Konkurs Pozytywnie Otwarci to najstarszy nieprzerwanie działający projekt grantowy skupiający się na edukacji i profilaktyce zakażeń HIV, a także promocji wiedzy o możliwościach normalnego życia z wirusem. Konkurs otwarty jest dla instytucji, które chciałyby prowadzić lub już prowadzą programy w obszarach edukacji i aktywizacji, a także profilaktyki i diagnostyki HIV/AIDS. Partnerami Programu są Prezydent m.st. Warszawy, Krajowe Centrum ds. AIDS, Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – PZH, „Służba Zdrowia”, wydawnictwo Termedia oraz firma Gilead Sciences, która od 2011 roku przeznaczyła niemal 3 miliony złotych na granty pozwalające realizować projekty konkursowe.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Alfa Communications
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Neurologiczne choroby rzadkie w Lublinie leczą modelowo Biuro prasowe
2025-05-15 | 17:00

Neurologiczne choroby rzadkie w Lublinie leczą modelowo

Pod hasłem „choroby rzadkie” kryje się długa lista różnych i w większości uwarunkowanych genetycznie schorzeń. – Patrząc na te choroby zbiorczo, okazuje
Zdrowie Droga Basi Gołubowskiej do diagnozy ALS i nadziei na życie
2025-05-08 | 17:00

Droga Basi Gołubowskiej do diagnozy ALS i nadziei na życie

Kampania edukacyjna „Sto żyć. ALS” Stowarzyszenia Dignitas Dolentium przedstawia poruszającą historię Barbary Gołubowskiej, pacjentki z SOD1-ALS. Stwardnienie zanikowe
Zdrowie Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy
2025-03-26 | 19:00

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Strach, bóle i skurcze mięśni nie dawały Monice spać. Zaczęła długą wędrówkę po lekarzach w poszukiwaniu diagnozy. – Nie zliczę, ile było tych wizyt,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.

Medycyna

Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.