Komunikaty PR

Tytotu.pl – internetowa poradnia zdrowia seksualnego

2024-01-08  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Mariola Sarnowska
Alfa Communications

ul. Bonifraterska 17 lok.675
00-203 Warszawa
mariola.biedrzycka|alfacommunications.pl| |mariola.biedrzycka|alfacommunications.pl
502213047
www.alfacommnunications.pl
Do pobrania docx ( 0.58 MB )

Porady specjalistów ds. HIV i zdrowia seksualnego, możliwość skonsultowania się z lekarzem, psychologiem, terapeutą czy pielęgniarką, oraz osobami żyjącymi z wirusem oraz doradcami HIV/AIDS – wszystko to dostępne jest bezpłatnie i bez wychodzenia z domu w internetowej poradni tytotu.pl. Poradnia prowadzona jest przez wrocławskie Stowarzyszenie Podwale Siedem dzięki finansowaniu pochodzącemu z grantu przyznanego w konkursie Pozytywnie Otwarci.

O tym jak bardzo potrzebne jest takie wsparcie i edukacja w tematach związanych ze zdrowiem seksualnym świadczą raporty Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH PIB. Wstępne dane z ubiegłego roku pokazują, że problem chorób przenoszonych drogą płciową staje się u nas coraz poważniejszy. 2023 rok okazał się rekordowy, jeśli chodzi o liczbę nowo wykrytych zakażeń HIV. Było ich 2905, ponad 20% więcej niż rok wcześniej! W 2023 roku zgłoszono również blisko 3 tysiące przypadków kiły, niemal tysiąc zgłoszeń chlamydiozy oraz 1372 przypadki rzeżączki. Wszystkie te liczby są wyraźnie wyższe niż były w 2022 roku. Osoby zainteresowane często wstydzą się zadawać pytania w gabinetach lekarzy, a czasem jest im po prostu trudno do nich dotrzeć. Dlatego tak cenna jest poradnia internetowa.

„Zależy nam na tym, żeby dotrzeć do jak największej liczby osób z informacjami oraz wsparciem, jako że i jednego, i drugiego często brakuje w przestrzeni rzeczywistej. Naszym priorytetem jest zapewnienie ludziom poczucia komfortu i bezpieczeństwa. Ale przede wszystkim chcieliśmy, żeby tytotu.pl było miejscem, które oferuje kompleksową pomoc od porady lekarza, przez wsparcie psychologiczne i dzielenie się doświadczeniem życia z HIV, po dostarczenie testu” – mówi Zenon Jasyk ze Stowarzyszenia Podwale Siedem, pomysłodawca projektu.

W poradni tytotu.pl można wybrać formę kontaktu – telefon lub e-mail, a także język. Ze specjalistami można porozmawiać po polsku i ukraińsku: dr Olena Stankiewicz jest lekarzem ze specjalizacją z chorób zakaźnych i pochodzi z Ukrainy. W języku ukraińskim wsparcia udziela również Alina Bondarczuk, pielęgniarka z SPZOZ Wrocławskiego Centrum Zdrowia. Z osobami niesłyszącymi porozmawiać może w polskim języku migowym Paweł Zięba, asystent osób żyjących z HIV, edukator seksualny.

Jeśli ktoś szuka pomocy blisko swojego miejsca zamieszkania, to – jak zapewnia Zenon Jasyk „dzięki sieci wsparcia i powiązań z innymi organizacjami zawsze znajdziemy pomoc tam, gdzie jest ona potrzebna, więc wystarczy do nas napisać – na stronie poradni, na Instagramie bądź Facebooku.”

„Poradnia internetowa tytotu.pl nie tylko odpowiada na potrzebę rzetelnej informacji na temat zdrowia seksualnego, a w szczególności HIV, ale również, a może przede wszystkim, oferuje możliwość szybkiej i bezpiecznej konsultacji online z licznymi specjalistami. Jest to rzecz nie do przecenienia w naszym zabieganym świecie, w  którym nie udało się jeszcze całkowicie rozwiązać problemu stygmatyzacji osób seropozytywnych” – podsumował Paweł Mierzejewski z Gilead Sciences, koordynator programu Pozytywnie Otwarci.

***

Konkurs Pozytywnie Otwarci

Konkurs Pozytywnie Otwarci to najstarszy nieprzerwanie działający projekt grantowy skupiający się na edukacji i profilaktyce zakażeń HIV, a także promocji wiedzy o możliwościach normalnego życia z wirusem. Konkurs otwarty jest dla instytucji, które chciałyby prowadzić lub już prowadzą programy w obszarach edukacji i aktywizacji, a także profilaktyki i diagnostyki HIV/AIDS. Partnerami Programu są Prezydent m.st. Warszawy, Krajowe Centrum ds. AIDS, Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – PZH, „Służba Zdrowia”, wydawnictwo Termedia oraz firma Gilead Sciences, która od 2011 roku przeznaczyła niemal 3 miliony złotych na granty pozwalające realizować projekty konkursowe.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Alfa Communications
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku Biuro prasowe
2025-02-05 | 06:00

Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku

Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale skorygować. Najwięcej obaw pacjentów dotyczących tych
Zdrowie Suplementacja na nowy rok - kilka ciekawych propozycji
2025-01-15 | 14:00

Suplementacja na nowy rok - kilka ciekawych propozycji

Jednym z Twoich postanowień na nowy rok jest to, aby bardziej o siebie zadbać? Nic prostszego! Dzięki wysokiej jakości suplementom diety nie będziesz musiała podejmować
Zdrowie Filary pielęgnacji skóry atopowej
2024-12-30 | 09:00

Filary pielęgnacji skóry atopowej

Atopowe Zapalenie Skóry jest przewlekłą chorobą cywilizacyjną. Do jej objawów należą przesuszenie skóry, zaczerwienienie, podrażnienie i dotkliwy świąd, które

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dom i ogród

Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B

Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.

Problemy społeczne

Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji

Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.

Farmacja

Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi

Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.